Sari la conținut

nu face-ti ca mine


zune
 Share

Postări Recomandate

daca in culmea prostiei :D am trimis un mesaj cu textul UM la nr de tel de la sfarsitul revistei( asta s-a inamplat undeva pe 23dec2010), cu gandul de a imi face un abonament la Univers Moto, si am primit mesajul de confirmare ca o sa fiu contactat de un operator bla bla bla (astept telefonu si acum) , in factura de la cosmote s-a incarcat valoarea abonamentului revistei ..da revista ioc , // greseala mea e ca revista are ceva vechime sa zic un an, neavand alta sursa de documentare la " Robanestii din Vale", am zis ca e mai usor sa dai un sms si sa vina revista la poarta... dupa ceva timp am auzit ca revista s-a inchis, si ca banii o sa-i vad :lol: ..asa ca dati-mi un sfat :cheers: , un sut in poponeata..eu stiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teapa clasica romaneasca...pai cred ca singura solutie e sa i dai in judecata,asta legal sau ilegal sa le rupi genunchii.... :cheers: bafta!!!

 

 

Pt 10 E sau cat a fost iti dai seama ce combinatie e sa ii dea in judecata ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt 10 E sau cat a fost iti dai seama ce combinatie e sa ii dea in judecata ! :cheers:

Intr o tara ca lumea ,nu ca romania,asa ar trebui...sa se dea socoteala si pt 1 euro...sa nu mai vorbim de dauna morala pe care o suferit o omu.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca in culmea prostiei :D am trimis un mesaj cu textul UM la nr de tel de la sfarsitul revistei( asta s-a inamplat undeva pe 23dec2010), cu gandul de a imi face un abonament la Univers Moto, si am primit mesajul de confirmare ca o sa fiu contactat de un operator bla bla bla (astept telefonu si acum) , in factura de la cosmote s-a incarcat valoarea abonamentului revistei ..da revista ioc , // greseala mea e ca revista are ceva vechime sa zic un an, neavand alta sursa de documentare la " Robanestii din Vale", am zis ca e mai usor sa dai un sms si sa vina revista la poarta... dupa ceva timp am auzit ca revista s-a inchis, si ca banii o sa-i vad :lol: ..asa ca dati-mi un sfat :cheers: , un sut in poponeata..eu stiu?

:moto:

 

post-882-1294147661_thumb.jpg

 

Stimate 'zune'

 

1. Oferta exista mai demult...

numai ca... asa cum recunosti si tu... esential este ca in decembrie 2010 cand ai trimis SMS-ul pentru abonament

revista nu se mai 'fabrica' de aproape un an !

 

2. Si dupa cum se vede la punctul doi, 'Cosmote' nu avea de ce sa iti ia banii... nefiind nici 'Orange' si nici 'Vodafone'...

 

ATENTIE Inflamatii anonimi:

Oricum, redactorii scriu revista nu o vand !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

post-882-1294147661_thumb.jpg

 

Stimate 'zune'

 

1. Oferta exista mai demult...

numai ca... asa cum recunosti si tu... esential este ca in decembrie 2010 cand ai trimis SMS-ul pentru abonament

revista nu se mai 'fabrica' de aproape un an !

 

2. Si dupa cum se vede la punctul doi, 'Cosmote' nu avea de ce sa iti ia banii... nefiind nici 'Orange' si nici 'Vodafone'...

 

ATENTIE Inflamatii anonimi:

Oricum, redactorii scriu revista nu o vand !

Dane, eu initial glumisem cand l-am trimis pe om la tine. Stiu ca nu mai lucrai de mult la UM.

Dar daca tot te mananca sa le iei apararea vitelor: omul zuice ca i-a luat operatoru' banii. Deci ceva trebuie sa fie la mijloc. Ori omu' minte, ori bulangii de la UM cand au inchis pravalia nu s-au sinchisit sa inchida si serviciul de amonament prin SMS. O a treia varianta eu nu vad. Alege si tu una din astea doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane, eu initial glumisem cand l-am trimis pe om la tine. Stiu ca nu mai lucrai de mult la UM.

Dar daca tot te mananca sa le iei apararea vitelor: omul zuice ca i-a luat operatoru' banii. Deci ceva trebuie sa fie la mijloc. Ori omu' minte, ori bulangii de la UM cand au inchis pravalia nu s-au sinchisit sa inchida si serviciul de amonament prin SMS. O a treia varianta eu nu vad. Alege si tu una din astea doua.

 

sti ce ma deranjaza, nu faptul ca am pierdut banii, eu am dat mesaju pana la urama :lol: :lol: ... in revista scria prea bine ORANGE Si VODAFONE, un minus in plus pentru mine :moto: am fortat nota sa vad daca imi ia banii, si uite ca a mers.. dar am primit mesajul in care imi zicea ca o sa fiu contactat de un cineva, si cinevau asta nu a mai sunat, e ca atunci cand iti dai intalnire cu o tipa si ea nu mai vine :cheers:

poi frate de ce imi ia cosmote banii daca nu e compatibil?? de ce cum bine zici nu au inchis sms-abonamentul? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sti ce ma deranjaza, nu faptul ca am pierdut banii, eu am dat mesaju pana la urama :lol: :lol: ... in revista scria prea bine ORANGE Si VODAFONE, un minus in plus pentru mine :moto: am fortat nota sa vad daca imi ia banii, si uite ca a mers.. dar am primit mesajul in care imi zicea ca o sa fiu contactat de un cineva, si cinevau asta nu a mai sunat, e ca atunci cand iti dai intalnire cu o tipa si ea nu mai vine :cheers:

poi frate de ce imi ia cosmote banii daca nu e compatibil?? de ce cum bine zici nu au inchis sms-abonamentul? :D

In postul de deschidere ai omis sa spui ca scria "valabil in retelele orange si vodafone" si ca tu ai trimis pe cosmote. In cazul de fata, cu scuzele de rigoare sa stii ca te incadrezi la legea urmatoare: "E moralmente gresit sa lasi fraierul sa-si pastreze banii". poate numarul ala e alocat pe cosmote la vreo dansatoare care asteapta sa te conectezi sa-ti faca un show. ca de, ti-ai luat si tu calculator:)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, lamurita treaba

Mesaj completat

In postul de deschidere ai omis sa spui ca scria "valabil in retelele orange si vodafone" si ca tu ai trimis pe cosmote. In cazul de fata, cu scuzele de rigoare sa stii ca te incadrezi la legea urmatoare: "E moralmente gresit sa lasi fraierul sa-si pastreze banii". poate numarul ala e alocat pe cosmote la vreo dansatoare care asteapta sa te conectezi sa-ti faca un show. ca de, ti-ai luat si tu calculator:)))))

se admit scuzele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... in revista scria prea bine ORANGE si VODAFONE, un minus in plus pentru mine

...Si atunci cine ce sa inchida la Cosmote ?!... :cheers:

 

Nu dispera, taica !

"Contacteaza-i" tu pe escrocii de la Cosmote si revendica-ti banutu'... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Si atunci cine ce sa inchida la Cosmote ?!... :cheers:

 

Nu dispera, taica !

"Contacteaza-i" tu pe escrocii de la Cosmote si revendica-ti banutu'... :D

Da, asta ar fi a treia varianta: Cosmote au deschis de capul lor un serviciu SMS pentru abonamente UM. Fara ca UM sa aiba vreo treaba. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

Mesaj completat

...Si atunci cine ce sa inchida la Cosmote ?!... :moto:

 

Nu dispera, taica !

"Contacteaza-i" tu pe escrocii de la Cosmote si revendica-ti banutu'... :D

 

cosmote,sa-si inchida maghernita daca nu sunt compatibili.. :lol:

Mesaj completat

si uite asa din greseli invata omu, eu sunt mai norocos de fel invat din greselile mele :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* da frate o sa zic ce scrie si eu sunt curios

* de la cosmote mi-au transmis in mod cat se poate de politicos ca mi-am facuto cu mana mea, si factura trebuie platita pana la urma, ei nu au nici o vina, asta cu care am vorbit nu stia ce-i UniversMoto

* deci nu am nimic cu redactorii revistei si tot ce tine de Univers Moto, am o gramada de reviste si stiu sigur ca am ultimu numar al revistei daca este asta din martie 2010, intrebam la chiosc "Aveti Univers Moto ? Nu a venit, zicea tanti." Nu am stiut pana mai deunazi ca revista nu se mai editeaza.. :D

Dupa asta am cumparat Motociclismo cateva luni la rand, am vrut sa schimb ceva. La bani nu tin, ca am luat tepe de 100de euro, de la prieteni (imi stransesm bani de scuter), am facut cruce pe ei si sa zica Bogdaproste (frate mi-e rusine de tine da nu am sa tii dau acum :cheers: ) asa ca nu-i baiu prea mare

*daca vreti bani va imprumut, fara dobanda si din cate se vede nerambursabili :lol:

Editat de zune
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Prima greseala ca ai trimis sms din reteaua Cosmote.

2.Trebuia sa iti de-a de gandit de ce nu mai apare UM de atata timp.

3.In cazul de fata UM se disculpa de responsabilitate,deoarece iti arunca in nas retelele disponibile la nr scurt de sms.

4.Ce poti sa mai faci ,este sa ii intrebi pe cei de la Cosmote ce indicativ are nr scurt.Macar daca ai trimis un mesaj la linia fierbinte sau un sms girand cu casa pe cineva la banca ,sa stii .

5.Apel la OPC.

6.E culpa comuna.

7.UITA banii si taci.(am pierdut si noi,si sume mult mai mari).

8.Deschide bine ochii inainte si nu mai experimenta pe buzunarul tau.

9.Traim IN ROMANIA si asta ne ocupa tot timpul.Cu furaciuni din toate pozitiile posibile si imposibile.

Un week-end cat mai placut ,all.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa aspectul gramaticalo-amuzant, ;) a gasit urmatoarea informatie

http://www.cariereonline.ro/abonamente

Trimiteti succesiv doua SMS-uri la numarul 7409*, cu textul "CARIERE". Costul fiecarui SMS este de 9 Euro + TVA.

* Oferta este valabila in retelele Orange, Vodafone si Cosmote.

 

Nu cred ca iti vei recupera banii intrucat ai trimis un SMS de buna-voie de pe telefonul tau, aia e.

 

P.S. Ca sa nu crezi ca esti singurul care o pateste, acum 1-2 ani, cand pe Cosmote era treaba cu dat SMS la 1515 ca sa afli informatii, eu avand un dual-sim am trimis de pe cartela cealalta (Vodafone) un SMS la 1515 si am nimerit la un chat XXX :banana: Bineinteles ca mi-au luat si o gramada de bani :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Macar daca ai trimis un mesaj la linia fierbinte sau un sms girand cu casa pe cineva la banca ,sa stii .

Cum se poate gira casa la banca prin SMS? ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...