Sari la conținut

Baterie Pentru Honda Cb750k


MaxOffroad
 Share

Postări Recomandate

Stie cineva de unde pot sa iau niste informatii exacte despre ce baterie trebuie sa imi cumpar pentru o Honda CB750K din 1980. Am inteles ca trebuie o baterie de 12V 14A dar nu stiu exact ce dimensiuni trebuie sa aiba bateria. Si de asemenea cine are de vanzare o baterie pt asa ceva sa imi spuna. Dar sa fie noua si cu gel.

 

Multumesc.

 

Dan

office@maxom.ro

Editat de MaxOffroad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva de unde pot sa iau niste informatii exacte despre ce baterie trebuie sa imi cumpar pentru o Honda CB750K din 1980. Am inteles ca trebuie o baterie de 12V 14A dar nu stiu exact ce dimensiuni trebuie sa aiba bateria. Si de asemenea cine are de vanzare o baterie pt asa ceva sa imi spuna. Dar sa fie noua si cu gel.

 

Multumesc.

 

Dan

office@maxom.ro

Yuasa

 

aici poti sa-ti cauti

Editat de motororult
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat in manualul de reparatie pe care l-am descarcat la un moment dat din greseala crezand ca este pentru modelul meu.

La baterie scrie Yuasa 12v-14AH.

Cumperi istorie moto?Frumoasa si legendara!

Bafta

Sa pui poze daca o iei!

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ai noroc sa gasesti pe cineva cu acelasi motor sa-ti spuna amperajul exact.

Dupa cum ai fost deja sfatuit, dimensiunea o afli masurand compartimentul acesteia. Daca ai "norocul" meu, sa gasesti dimensiuni mici (114 / 70 / 106 mm.) baterie cu gel vei gasi numai pe comanda afara.

Printr-o conjunctura favorabila am cumparat-o personal. (www.louis.de).

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat in manualul de reparatie pe care l-am descarcat la un moment dat din greseala crezand ca este pentru modelul meu.

La baterie scrie Yuasa 12v-14AH.

Cumperi istorie moto?Frumoasa si legendara!

Bafta

Sa pui poze daca o iei!

 

Scuze pt intarziere.

 

Motocilcleta am cumparat-o inca dinainte de data cand am cerut informatii despre baterie.

Maine voi pune niste poze aici.

In iarna aceasta , motocicleta va fi dasfacuta pana la ultimul surub si restaurata complet. O sa am ceva de lucru dar merita pt ca e o motocicleta frumoasa si cu personalitate.

Manualul acela de reparatie pe care l-ai descarcat din gresala , ma intereseaza pe mine. Imi dai si mie un link?

 

Mersi baieti pt raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...