Sari la conținut

Kawasaki EN500


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa ne anunti daca mai ai problemele alea dupa ce schimbi uleiul

da, am descoperit ca defapt am si eu 6 viteze, le-am numarat cu atentie si sunt 6. am in plan sa schimb uleiul si bujiile, filtrul de ulei si sa spal filtrul de aer, sa vad apoi cum se misca. cat despre ambreiaj, cred totusi ca trebuie sa-l schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cica maine imi vine piesa... ;)

 

Deci... VREAU PLIMBARE! :agree: Sambata sau duminica, ramane sa vedem cum poate fiecare.

Dati-va si voi cu parerea si stabilim o zi; oricum putem sa ne vedem si vineri, cum doriti. Daca-mi merge trotineta, eu sunt disponibila oricand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putem sa facem o plimbare urmata de o bere adevarata(dupa ce lasam motoretele sa se odihneasca), vineri dupa amiaza, sambata sau duminica. si eu sunt disponibil

sau orice permutare (plimabre, bere; plimbare+bere; bere...plimbare ?! ;)), bere pauza plimbare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica sunt la ACDC, deci sambata bai acestia; putem iesi pana la ruse; care mai e de acord?

 

alexule mai baga si tu poze pe topicul ala de turcia

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze oameni buni, dar am ramas fara net acasa si nu am mai putut sa fac nimic.

O sa incerc sa pun si poze pe topicu cu Turcia, cat mai repede.

Despre plimbare in weeek-end nu prea poate fi vorba, sunt ocupat cu scoala (puteti sa radeti ;)) dar o sa incerc sa vin la intalneala care va fi sambata (cred).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alcoholicilor...!

Astia cu VN-uri sa se retraga la topicul lor de "vulcanisti". :)

 

Eu pot si sambata... Dar ca de obicei, veche problema... N-am cu ce.

Piesa aia nenorocita nici macar nu au fost comandata de javrele care trebuiau sa faca asta, dar nici nu i-a spus baiatului de la service... Deci azi am aflat ca de fapt comanda ("care comanda?", cum intrebau aia) de cuzineti va fi facuta poate maine, si sa vina saptamana viitoare... POATE...

Pana una alta, eu le-am zis sa-mi monteze cuzinetii aia vechi, tociti si vai de capul lor, pentru ca nu se poate fara baba mea... :P

 

Piesa care imi trebuie este urmatoarea:

 

post-48785-1273691713_thumb.jpg post-48785-1273691777_thumb.jpg post-48785-1273691821_thumb.jpg post-48785-1273691857_thumb.jpg

 

Va rog sa-mi ziceti cum pot face rost de ea mai repede, daca stiti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia cu VN-uri sa se retraga la topicul lor de "vulcanisti". :)

 

Draga Beatriciule...reaminteste-ne,te rog,ce scrie-n talonul tau,la denumirea mobrei tale... :P ...Nu de alta,da' eu,acu' vreo 3 ani,am mers o luna-ntreaga,p-un EN-u veritabil.Si-am mers vreo 1400 km.De fapt,si azi,am condus aceeasi mobra,vreo 2 km.Si p-orma,am fost pasager,tot pe ea,inca vreo 10.Asa ca eu sunt un fel de "var",la familia EN-istilor... :P

Mesaj completat

Si maine,o sa dau niste telefoane,sa ma interesez pt. tine,de cuzinetii aia...Mde...! Cum ti-am mai zis.. . Repari una,se strica alta... Uzura,isi spune cuvantul...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedeti ca sunt cuzineti de ltd, nu de en, in caz ca este vreo diferenta; piticul are motor de en, restul e ltd

 

cine se mai inscrie la betie? primim si vulcanisti, si cu R1 etc

Mesaj completat

uitasem sa va zic ca am ramas fara semnalizare; care se pricepe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei,se arde releul. Am patzit-o si eu,de curand. Se inlocuieste cu unul de Dacie...Toata operatiunea,m-a costat 50 ron.Adica,descoperit care era problema,si inlocuit piesa respectiva.Pina atunci,cand schimbi directia,dai din maini,ca pe vremuri :P ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tutuor ,Beatrice asta este marja aia cu riscul de tara ce nu te lasa pe tine sa fi fericita pe motor , deci nu uita sa o iei in calcul, nu fi suparata va trece, daca tot e desfacuta si cred ca vei avea un deviz macar de constatare , intelege-te cu baietii si pune cuzineti ca lumea, timpul orium e reletiv iar satisfactia unei treburi ca lumea vine si proportional cu transpiratia , altfel s-ar chema banalitate , desi alti au mai mult noroc sa zicem ,nu cred ca au parte atunci de laude. Filos hai sa ne uitam la semnale sau vrei sa te uiti tu ? In mare cum spune si Darian ar fi releul sa ma uit totusi sa nu fie vreo siguranta separata la semnal ,iar releu de semnalizare ( rotund cu trei picioruse) il putem proba pe al meu ca nu l-am cositorit si mergi si cauti soaricu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am desfacut si curatat contactele ghidon stanga si dreapta, contact releu, am desfacut si releul si am curatat contactele in interior si degeaba; pare a fi ars; pe de alta parte inainte sa moara de tot a avut o perioada cand ba mergea, ba nu mergea, ca si cum ar fi fost de vina un contact; la sigurante nu stiu sa umblu; maine ma duc la fratele meu sa pun releul lui; pana atunci dau din maini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tutuor ,Beatrice asta este marja aia cu riscul de tara ce nu te lasa pe tine sa fi fericita pe motor , deci nu uita sa o iei in calcul, nu fi suparata va trece, daca tot e desfacuta si cred ca vei avea un deviz macar de constatare , intelege-te cu baietii si pune cuzineti ca lumea, timpul orium e reletiv iar satisfactia unei treburi ca lumea vine si proportional cu transpiratia , altfel s-ar chema banalitate , desi alti au mai mult noroc sa zicem ,nu cred ca au parte atunci de laude. Filos hai sa ne uitam la semnale sau vrei sa te uiti tu ? In mare cum spune si Darian ar fi releul sa ma uit totusi sa nu fie vreo siguranta separata la semnal ,iar releu de semnalizare ( rotund cu trei picioruse) il putem proba pe al meu ca nu l-am cositorit si mergi si cauti soaricu.

 

 

Bety nu mai are rabdare...Cu greu se pot intelege baietii de la service cu ea. Cu UnitedM n-ai ce vb, uita de la mana pana la gura ce au promis iar lui Bety n-ai ce sa-i explici. Am incercat cu toNtii sa-i explicam pericolele la care se expune si mai ales faptul ca mizerriile alea de cuzineti nu se vor potrivi la loc, pt ca sunt dusi dar.... :)

 

Poate reusiti sa o convingeti voi, noi n-am reusit! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bety nu mai are rabdare...Cu greu se pot intelege baietii de la service cu ea. Cu UnitedM n-ai ce vb, uita de la mana pana la gura ce au promis iar lui Bety n-ai ce sa-i explici. Am incercat cu toNtii sa-i explicam pericolele la care se expune si mai ales faptul ca mizerriile alea de cuzineti nu se vor potrivi la loc, pt ca sunt dusi dar.... ;)

 

Poate reusiti sa o convingeti voi, noi n-am reusit! :P

Mda... Asta e... Azi mi-am scris declaratia pe propria raspundere, ramane sa le-o dau diseara. :P

 

Si nu, ceea ce ai zis tu ca m-ar ajuta, nu ma ajuta deloc, atata timp cat nu produce niste cuzineti. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La united a comandat si fratele meu ceva si a durat mai mult de 2 luni, desi initial au zis 2 saptamani; si nu au uitat pentru ca ii suna des sa intrebe de piese; poate gasiti alt furnizor, pana nu moare bety de atata abstinenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La united a comandat si fratele meu ceva si a durat mai mult de 2 luni, desi initial au zis 2 saptamani; si nu au uitat pentru ca ii suna des sa intrebe de piese; poate gasiti alt furnizor, pana nu moare bety de atata abstinenta

 

Abstinenta...O explicatie mai buna nu exista! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,am vazut ca uni s-au schimbat cuciucurile .Si ale mele dau semne de oboseala ,cam la ce preturii le-ati gasit .Si ce dimmesiuni au .Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...