Sari la conținut

Kawasaki EN500


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

Motorul este de En500 (`91 - `94), caroseria este de Ltd450 din `85 (care de fapt e cam una si acceasi chestie). Ltd-ul este bunica En-ului; vezi ca si-n manual este aceeasi treaba, d-aia nici nu-s "doo" manuale separate. :cheers:

Asa ca nu te mai lua de "rapciuga" mea (cum zic unii). Are tot dreptul sa fie aici. ;)

 

L.E.: Eugen, vii si tu diseara, nu? E asa frumos afara... :(

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

As i said before, daca si-ar vedea fiecare de patratica lui, nu ar mai mai exista intrusions :cheers:

Poate ar fi altii indreptatiti, dar nu el. Nu se ajungea la cuvinte injurioase daca baiatul nu m-ar fi jignit..

 

 

Hai, toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul este de En500 (`91 - `94), caroseria este de Ltd450 din `85 (care de fapt e cam una si acceasi chestie). Ltd-ul este bunica En-ului; vezi ca si-n manual este aceeasi treaba, d-aia nici nu-s "doo" manuale separate.

Asa ca nu te mai lua de "rapciuga" mea (cum zic unii). Are tot dreptul sa fie aici.

auliu... sariti ca da cu pietre:) :( en 500 zici ha..... darianeeeeeeee ia povesteste bre ce scrie in cartulie :cheers:

 

 

Nu mai cadea in plasa zefirului, sa dus austrul ,sa astptam si un sciroco, daca trece musonul de saptamana asta ,cal ia stalp la b4 your move.

;) ... amin

Mesaj completat

@beatrice ... ai ceva sa le propui la detinatorii de EN si nu numai??

 

 

 

 

 

legat de discutia pe pm

Mesaj completat

bine fie...

 

 

deci ... ce ziceti ... ne strangem la seawolves?? chiar daca avem sau nu en500

@valo e valabil si pentru tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@beatrice ... ai ceva sa le propui la detinatorii de EN si nu numai?

legat de discutia pe pm

Asa, arunca repede pisica moarta in gradina mea! :(

 

Domnu' aici de fata, ne intreba, si propunea in acelasi timp, sa merem si noi la Seawolves (weekend-ul 11 - 13, deci cam peste o saptamana).

Ce ziceti? Aveti timp de o plimbarica pana la mare? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

celelalte poze sunt varza facute de fotograful lu' peste; eugene stai linistit, nu mai face scheme ca treaba cu semnalizarea e simpla: becul din stanga spate are contactul prost; eram cu alex la semafor si el a observat ca pe spate nu se aprinde becul atunci cand nu clipeste; i-am dat cateva bobarnace si s-a aprins becul, moment in care a inceput sa clipeasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: ah...! Am inceput sa-mi invidiez potaia... ;)

@Tiranspaider: dupa cate tzin io minte,pe talonu' cu pricina,scrie ceva de genu' "VULCAN EN 500".... DECI...UN HIBRID.Adica,interpretabil... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine ,ca acum ma gandeam la tot felu de chesti si le excludeam pe rand si de fapt ca orice simtoma cidata raspunsul este mult mai simplu si in alt loc decat unde il cauti la primul impuls, daca nu este o deja chestie intamplata sau cunoscuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, ce rating avem de cand ne-au invadat topicul diversi... O gramada de "John Doe" care citesc topicul asta. :cheers:

Darian, eu nu am hibrid... Nu "stie" oamenii care-s tipurile de motoare... Cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma vine vreunul din voi la seawolves ? pt ca pe unii i-am ratat de 1 mai in vama si acum e un prilej nou de a bea o bere cu ei (sau vin sau ce mai vor ei :cheers::) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, ce rating avem de cand ne-au invadat topicul diversi... O gramada de "John Doe" care citesc topicul asta. :cheers:

Darian, eu nu am hibrid... Nu "stie" oamenii care-s tipurile de motoare... Cred...

unu la mana ... nu se numesc "john Doe" ca nu suntem in state... eventual "Ion Escu"

doi la mana daca tu nu ai hibrid inseamna ca nici a mea nu e hibrid :(

 

Deci pana la urma vine vreunul din voi la seawolves ? pt ca pe unii i-am ratat de 1 mai in vama si acum e un prilej nou de a bea o bere cu ei (sau vin sau ce mai vor ei ;):) )

sa fie bere

mai ales ca si tu ai tot hibrid

 

 

cum ce??

 

 

 

motorul :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca toti avem hibride ,de serie , deci juma de buletin de chopper necioperit , chiar asa cred ca ne diferentiaza doar nr de cilindri si nu cat de lung avem parul, placerea de a stivi corola de minuni a mecanicii , sau cum zicea cioran despre inocenta maicutelor , nu pot veni la mare din cauza de bugetul familiei si cum zicea creanga de mite si motocei asa as prinde guvizi cu mana , de nisip ca stanci in zona aia nu am vazut desi acolo era sa ma inec cu vreo 20 de ani in urma la un night swiming de nu mai vedeam lunimitele la tarm cind am decis sa ma intorc iar cand am ajuns la mal nu mai puteam sa merg , mi se taiau picioarele si atunci nu beam

Mesaj completat

propun logo ninja pe chopper(termen general nu baga-ti acu teoria)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa-ti aerografiezi....Ca daca-i vorba de tatuat,doar sa zici pe "rezervoare",cu subinteles... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi-am facut si eu consumul.

 

Traseul si modul de mers in 100 de km a fost urmatorul:

- 5km prin Bucuresti - trafic destul de lejer;

- 30km prin afara - mers cam cu 120km/h, schimbat vitezele frumos, la timp, etc.;

- iar 30km in afara Bucurestiului - mers cam cu 120 - 130km/h;

- in jur de 10km in Bucuresti, dimineata, aglomeratie;

- 5km de la munci pana la terasa (unde m-am vazut cu Valo - faina fata :( - asta offtopic ;) ) - aglomeratie ca dracu';

- 5km in Bucuresti - iar aglomeratie ca dracu';

- 15km in afara Bucurestiului - mers cam cu 150 - 160km/h pana la prima benzinarie, unde am implinit fix 99.8 km (pe ceasul mic) si 40.000km pe al' mare.

 

Benzina a fost 98, de la Petrom, iar consumul dupa traseul asta a fost de aproape 6.4L! Benzina cu CO mai mare, am inteles ca da un randament mai mare dar se arde si mai repede - corectati-ma daca nu-i asa. :cheers:

Credeti ca-i putin cam mult 6.4 la modul asta de mers?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde am implinit fix 99.8 km (pe ceasul mic) si 40.000km pe al' mare.

 

La cum arata mobra aia,sunt sigur ca-i vorba de 140.000 km...no offence.Vulcanu' meu,are acuma, aproape 56.000 km rulati.Si e din '93,a mea.A ta,din '85...Si ma mir c-ai reusit sa mergi tu,cu 150-160 km/h.Oricum,cu mobra aia,eu n-as merge asa tare,nici macar de proba.Iti risti viata. Consum de 5,6 l%, nu mi-i se pare exagerat,la regimul ala,de mers.Oras + mers tare,fortzata la extrem. Cum ti-am zis si pe mess...daca-i mai bagi benzina de 98...o s-o duci direct la fier vechi. Bine ca nu se gaseste si kerosen, c-ai fi in stare sa-i bagi si-asa ceva :cheers: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Nu Dariane, este vorba de 40.000 km! Dupa cum spuneam mai devreme, caroseria (de ltd450) este din `85, dar motoru' este schimbat de prin `92 in sus. Odata cu schimbarea motorului, kilometrajul a fost resetat. :(

Uite, maine ma conduci pana acasa si vedem daca asta este viteza reala. Daca este cea reala, faci cinste cu un nectar de piersici. Ia zi, te tii dupa mine? "Top - speed" a fost 170km/h, nu stiu daca / cat se mai poate intinde. :cheers:

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi-am facut si eu consumul.

 

Traseul si modul de mers in 100 de km a fost urmatorul:

- 5km prin Bucuresti - trafic destul de lejer;

- 30km prin afara - mers cam cu 120km/h, schimbat vitezele frumos, la timp, etc.;

- iar 30km in afara Bucurestiului - mers cam cu 120 - 130km/h;

- in jur de 10km in Bucuresti, dimineata, aglomeratie;

- 5km de la munci pana la terasa (unde m-am vazut cu Valo - faina fata :( - asta offtopic ;) ) - aglomeratie ca dracu';

- 5km in Bucuresti - iar aglomeratie ca dracu';

- 15km in afara Bucurestiului - mers cam cu 150 - 160km/h pana la prima benzinarie, unde am implinit fix 99.8 km (pe ceasul mic) si 40.000km pe al' mare.

 

Benzina a fost 98, de la Petrom, iar consumul dupa traseul asta a fost de aproape 6.4L! Benzina cu CO mai mare, am inteles ca da un randament mai mare dar se arde si mai repede - corectati-ma daca nu-i asa. :cheers:

Credeti ca-i putin cam mult 6.4 la modul asta de mers?

 

Special pt Xena, printesa razboinica, din partea lu' Regina Offtopicarelii, fara numaaaaar, pe sistem turbo, jumbo-jet:

sar'na, draga mea. Likewise!!

 

Pt carcotasi: bine arata gagica pe "rapciuga"! o adevarata "motoCHiclista"! si unde mai pui ca merge foarte frumos!

(las-o dracu' mai moale cu viteza, ca ala-i cruiser, domnita!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... Lasa ca ne vedem noi cand iti faci motoru', iesim la o terasa din centru, ca am auzit eu ca-i fita sa vii cu motoru' la terasa, cum fac aia pe la Mc-ul de la Romana. ;)

 

Cateodata mai uit ca-i cruiser... :cheers: Lasa ca vine el si ZX6R la anu'... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o terasa din centru, hm ok va astept , mai ales ca tot trebuie sa iti dau soaricu ala inapoi. De consum eu nu imi bat capul ca am si stilul de stat la semafoare si in bucuresti as putea sa calculez ca la escavatoare , pe ora de functionare, iar in afara la masurat e standard de la dragonu rosu la Buzau la prima benzinarie 101 km.

Mesaj completat

Vulturas il caut maine ca azi nu il mai gasesc , oricum cred ca s-a dat ca tot ce am gasi in seara asta erau ca pret x2 ,x4...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De consum eu nu imi bat capul ca am si stilul de stat la semafoare si in bucuresti as putea sa calculez ca la escavatoare , pe ora de functionare, iar in afara la masurat e standard de la dragonu rosu la Buzau la prima benzinarie 101 km.
:(

Pai asa lasa ca si eu mai uit ca am loc printre masini cateodata si stau in coloana, mai ales ca nu-s fan terorizat soferii.

 

In alta ordine de idei, stiu ca e cam din scurt, dar cum v-ar suna maine un gratar la margine de Calugareni? :wink:

Mihai zice ca stie un loc cu o padurice frumoasa pe undeva p-acolo; carbunii ii am eu de data trecuta, lemne gasim, mihai are un gratar si poate sa-l aduca, ar trebui doar sa mai luam un suc si un mic, sau ce pofta aveti voi.

In caz ca nu gasim locul ala, ne putem indrepta spre "resedinta" mea. ;) Oricum tre' sa ajungem si p-acolo sa-si ia Mihai fata.

 

Deci maine, contam pe voi, sa veniti cu catei, cu purcei, cu prietene, cu sotii? (asta a fost cu tinta :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...