Sari la conținut

Kawasaki EN500


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

... ca de la mine a primit doar 21 si o pauza nemeritata.

Adica 21 puncte...again? Alaltaieri am trecut prin fata pe la jobul tau, erau cateva motoare parcate in fata si m-am uitat dupa al tau... dar nu era. Mi-am zis ca erai liber in ziua aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Adica 21 puncte...again? Alaltaieri am trecut prin fata pe la jobul tau, erau cateva motoare parcate in fata si m-am uitat dupa al tau... dar nu era. Mi-am zis ca erai liber in ziua aia...

 

Am recidivat. Mi se spune blackjack. Motorul meu nu era acolo pentru ca am avut liber saptamana asta dar si pentru ca alaltaieri tocmai ce il julea jupanul darian. Tot raul spre bine, acum capata vopsea noua si aripi noi. M-am uitat si eu (acum vreo 3-4 zile cand am trecut pe strada ta) dupa vulcanul tau ninja si nu era acolo. Mi-am zis ca iti faci documentarea pentru vreun hyper artizanal. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am recidivat. Mi se spune blackjack. Motorul meu nu era acolo pentru ca am avut liber saptamana asta dar si pentru ca alaltaieri tocmai ce il julea jupanul darian. Tot raul spre bine, acum capata vopsea noua si aripi noi. M-am uitat si eu (acum vreo 3-4 zile cand am trecut pe strada ta) dupa vulcanul tau ninja si nu era acolo. Mi-am zis ca iti faci documentarea pentru vreun hyper artizanal. :)

 

Tare asta, mi- placut.

In alta oridne de idei, ce a patiti nene EN-ul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare asta, mi- placut.

In alta oridne de idei, ce a patiti nene EN-ul?

 

nimic grav: rezervor indoit, cric indoit, toba julita. dar pretext pentru vopsea noua si daca tot vopsim, luam si aripi de indian :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...Opera mea, ca sa zic asa...Cu implicarea unui BMW negru,seria 7,care-a venit din dreapta si mi-a luat fatza...Va dati seama si singuri cu ce viteza a venit...Aveam vreo 40/h,plecasem de la stop ,mergeam chiar "cuminte".Frine la max,ghidon bracat stinga... Rezervor infundat pe muchie,capatul tobei stangi rashchetat,cric un pic intrat sub toba (asta s-a rezolvat). Am ridicat motoru',m-am dus dupa el,da' s-a dus tare...Pun pariu ca nici n-a vazut ce-am patzit. N-am apucat sa-i vad numarul.A scapat, nenorocitul :) ... Ieri,era s-o culc,din cauza unuia c-o Octavia,care a trecut pe rosu...A-nnebunit lumea,ce dracu'?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare asta, mi- placut.

Lupule, nu ma ambitiona c-o fac si pe asta. Totul e sa ma lasi sa-mi bag nasul putin in hyperul tau, sa vad cu ce se mananca. Apropo, eu daca am filtru K&N si vreau hyper, il pot folosi in continuare, sau trebuie sa folosesc vreun filtru care vine cu kitul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' io un stop unde gasesc? Ca mi l-a spart o grila de Logan. Si o recomandare... nu-i asa ca nu trebuie sa accept mai putin de 'vopsit aripa integral', chiar daca e sarita vopsea doar de pe vreo 2 cm2? Vopseaua de pe aripa spate / rezervor / aripa fata e superba, grena metalizat chiar misto, n-as vrea sa se vada vreo carpeala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' io un stop unde gasesc? Ca mi l-a spart o grila de Logan. Si o recomandare... nu-i asa ca nu trebuie sa accept mai putin de 'vopsit aripa integral', chiar daca e sarita vopsea doar de pe vreo 2 cm2? Vopseaua de pe aripa spate / rezervor / aripa fata e superba, grena metalizat chiar misto, n-as vrea sa se vada vreo carpeala...

 

Stop: unitedmotors.ro

Recomandare: Explica-i amicului cu Loganul ca asa cum sare vopseaua de pe EN, la fel poate sari si de pe Logan si chiar in mai multe locuri si pe suprafete mai mari si ca nu e o idee buna. Cel mai bine e sa il vopsesti pe tot pentru ca rezervorul e rezervor dar are aceeasi culoare ca aripile si tu esti un maniac.

Vopseaua superba grena metalizat chiar misto: asta? Nu de alta dar si eu o regret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' io un stop unde gasesc? Ca mi l-a spart o grila de Logan. Si o recomandare... nu-i asa ca nu trebuie sa accept mai putin de 'vopsit aripa integral', chiar daca e sarita vopsea doar de pe vreo 2 cm2? Vopseaua de pe aripa spate / rezervor / aripa fata e superba, grena metalizat chiar misto, n-as vrea sa se vada vreo carpeala...

 

Stop,second-hand,pe ebay,2 buc. Unu' e doar US only,celalalt e "worldwide" - si e si mai ieftin...El e 15 $, transportul e 33,15 $. Plata prin paypal,si costa cam 2 $. Iti vine in 2 saptamini.

Vopsesti aripa integral;orice ai face,se cunoaste diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stop: unitedmotors.ro

Recomandare: Explica-i amicului cu Loganul ca asa cum sare vopseaua de pe EN, la fel poate sari si de pe Logan si chiar in mai multe locuri si pe suprafete mai mari si ca nu e o idee buna. Cel mai bine e sa il vopsesti pe tot pentru ca rezervorul e rezervor dar are aceeasi culoare ca aripile si tu esti un maniac.

Vopseaua superba grena metalizat chiar misto: asta? Nu de alta dar si eu o regret.

 

Nu, nu e asa de inchisa culoarea. E un grena mai deschis.

 

Mi-e un pic frica de asigurari si mie nu-mi place sa ma cert. Si amicul cu Loganul e o tanti care locuieste prin Vaslui probabil. Macar daca-mi scoate aripa la o culoare daca nu identica, macar apropiata...

 

Ei, una peste alta, sa vad ce fac cu stopul ca acum am un stres in plus ca daca nu m-a vazut o vaca atunci cand aveam sticla aia care difuzeaza lumina, o sa ma vada urmatorul dobitoc doar pentru ca se aprinde un beculet mai tare?

 

A lu' cui e en-ul asta, ca e aproape identic cu al meu (minus culoarea, cum ziceam). Si unde-l parcheaza, ca am nevoie de un stop. Ho ca glumeam, daca ramai DF fara stop, nu-s eu :)

 

Edit ulterior: nene, zi si mie linku' ala de pe ebay, ca bag seama ca nu gasesc decat Ninja pe acolo si poate-i supar si ma iau la bataie.

Editat de Puc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hurt: :D :) :) ,etc,etc....E al lui Sukhoi,da' e-n folosinta mea,pina e gata Vulcanetele meu.Si nu de alta,da' mi-e din ce-in-ce mai drag de motorasu' asta. Ti-am gasit stop s/h. Da' n-ai cum sa-l pui pe asigurare (sau poate faci tu vreo smecherie?)...

www.ebay.com->kawasaki en 500-> jos,ebay express,erau 138 de articole.Acolo era si asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, l-am gasit pe ala 'worldwide' la 15 parai, din nefericire nu prea seamana cu ce aveam io. Al meu se prindea in 2 suroabe vizibile in spate. La asta nu vad nic'. Si din nefericire n-am nici o poza cu stopu' la mandretea de motor. Maica masii, vad eu ce fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vineri bag en-ul la revizie. de vopsit am gasit, caut acum un atelier unde sa se cromeze eficient si o sea solo mare. daca puteti recomanda pe cineva in bucuresti, va raman profund indatorat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seaua aia de care ti-am zis,nu se potriveste deloc...Iar cu cromatul,poate aflam acuma,la Arc.Draku nu mi-a raspuns la mail,da' s-ar putea sa vina la Arc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seaua aia de care ti-am zis,nu se potriveste deloc...Iar cu cromatul,poate aflam acuma,la Arc.Draku nu mi-a raspuns la mail,da' s-ar putea sa vina la Arc.

 

Cu cromatul am sunat unde a postat stoeanp si am auzit ca fac treaba buna, problema e ca sunt la dracu in comuna Pantelimon. Mergem pana acolo, Dariane, cu capacele alea de pe ghidon si capacele de la cilindri si cutia de viteze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce,sa mergem?Maine duc EN-ul la reparat rezervorul,am vorbit cu Bogdan. plus ca "capacele ",in caz ca n-ai vazut,sunt gen "lovitura de ciocan".Daca vrei cromate,trebuie slefuite "oglinda". Corect? Au venit manetele cu virful cu cranii..Cel putin,cea din stinga,nu-i la fel cu originala.Sorry. De!...Sunt de Shadow 750 ACE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce,sa mergem?Maine duc EN-ul la reparat rezervorul,am vorbit cu Bogdan. plus ca "capacele ",in caz ca n-ai vazut,sunt gen "lovitura de ciocan".Daca vrei cromate,trebuie slefuite "oglinda". Corect? Au venit manetele cu virful cu cranii..Cel putin,cea din stinga,nu-i la fel cu originala.Sorry. De!...Sunt de Shadow 750 ACE.

 

cîcat! le iau acasa, iau o bormasina, disc de polishat si ma pun pe slefuit pana la oglinda cat se indreapta rezervorul. ma uitam aseara la bijuteria lui lupalb si baleam ca fraierul ca EN-ul o sa fie si mai frumos. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cromatul am sunat unde a postat stoeanp si am auzit ca fac treaba buna, problema e ca sunt la dracu in comuna Pantelimon. Mergem pana acolo, Dariane, cu capacele alea de pe ghidon si capacele de la cilindri si cutia de viteze?

 

merg eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merg eu!

 

aleluia! iti pun paco de lucia pe drum pana acolo sa nu ai niciun regret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aleluia! iti pun paco de lucia pe drum pana acolo sa nu ai niciun regret.

 

* vreau si eu! ma luati? ..ca si eu ma prapadesc dupa Paco de Lucia si ...n-am cum sa ajung la TM :)

pick meee!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* vreau si eu! ma luati? ..ca si eu ma prapadesc dupa Paco de Lucia si ...n-am cum sa ajung la TM :)

pick meee!

 

Stai jos. Nota 4.(copyright AWD :) ...).Se merge cu treaba,nu la distractie. Oricum, "vaka" nu e cu atash,unde sa te aseze si pe tine ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"vaka" nu e cu atash,unde sa te aseze si pe tine ?!

 

...intre coarne, ca nu-s prea mare :)

Acuma, chiar ma intereseaza cine face niste cromuri bune aici, ca si eu planuiesc niste modificari Intruderului in iarna asta. Da' mai bine va duceti voi si faceti studiu de piata, pe urma stiu exact de unde sa iau, ok? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Studiul de piatza" l-au facut altii,deja...noi mergem la sigur...Am vazut lucrare facuta de respectivul (suporti scaritze la VN-ul lui Draku,de ex.).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dus mobra la kaore la infrumusetare si reabilitare dupa taifunul Darian. In cazul in care va intrebati ce culoare va capata :lol: va primi culoare plina, fara flacari, fara nebunii, un rosu (candy apple red) perlat cu negru cam in genul asta. Pun poze cand revine frumusica. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...