Sari la conținut

Bucuresti-Targoviste-Pucioasa, traseu 200 km


Ioana Suzuki
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,

 

Vrea cineva sa vina? Ma gandesc la o intalnire pe la podul Chitila pe la 11-11.30. Viteza - mi-am luat Intruder, deci v-ati prins ;)

 

Daca e prea frig, ne oprim la Targoviste, bem o bere fara alcool, mancam ceva bun si ne intoarcem.

 

Ioana

 

eu merg in fiecare zi pe zona asta centura -sabareni

e o mazga de nedescris

iar in dreptul padurilor e umed mai toata ziua

cauta sosele unde bate soarele/adica nu e zona umbrita si circulata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu merg in fiecare zi pe zona asta centura -sabareni

e o mazga de nedescris

iar in dreptul padurilor e umed mai toata ziua

cauta sosele unde bate soarele/adica nu e zona umbrita si circulata

 

In weekend arata mai mult soare, deci mai putina mazga pe sosea. Oricum, zona necirculata, si cu soare, eventual si fara gropi e greu de gasit ;)

 

Ideea e ca plimbarea e de reincarcare baterii proprii dupa iarna. Nu ne place drumul, ne oprim undeva cu caldura si admiram peisajul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Vrea cineva sa vina? Ma gandesc la o intalnire pe la podul Chitila pe la 11-11.30. Viteza - mi-am luat Intruder, deci v-ati prins ;)

 

Daca e prea frig, ne oprim la Targoviste, bem o bere fara alcool, mancam ceva bun si ne intoarcem.

 

Ioana

 

 

Da, simpatica ideea ! ... De la Pucioasa, ai un drum foarte frumos spre Moreni, prin Varfurile ... drumul e nou (cu exceptia catorva sute de metri, unde inca se mai lucra) si foarte pitoresc ! .. eu l-am parcurs de cateva ori in toamna. Atentie totusi la animale si produse colaterale, e o varianta destul de rurala ;)

 

... iar de la Moreni, tot sosea noua pana la Paralela 45 in DN1 (tot cu o mica exceptie la iesire) .. mai departe vezi tu, dar in orice caz, daca ajungi pe acolo, nu iesi din Moreni spre I L Caragiale ! ..

Editat de VTwin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, nu ne-am mai vazut de un car de ani. ;) Ma bucur sa vad ca ai upgradat la altceva, sa o stapanesti sanatoasa !

Tare as vrea sa pot ajunge si eu sambata, sa va vad si sa merg cu voi la drum.

In caz contrar insa, sa aveti parte de o mini-excursie frumoasa, te pup !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

benzinaria petrom parca este dupa ce treci linia de tramvai spre centura pe partea dreapta. pana in linia de centura.

in seara astazi ne intalnim mai multi si poate mai vin cu vreo 2 motorete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

benzinaria petrom parca este dupa ce treci linia de tramvai spre centura pe partea dreapta. pana in linia de centura.

in seara astazi ne intalnim mai multi si poate mai vin cu vreo 2 motorete.

am mers eu cu masina. nu vreau sa va sperii dar e mult prea "murdar" drumul. mazga s-ar putea sa va joace feste. varianta lui vtwin prin moreni e faina, chiar prea faina. dar e prea frig pentru varianta asta. in schimb misto ideea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ocolo este bine. prima benzinarie pe dreapta de la capatul tramvaiului. benzinaria veche

 

Hmmm... adica aici? Si cu cat mai multi, cu atat mai bine, adica sa tina usa la benzinarie (fata prevazatoare!)

 

http://www.salutbucuresti.ro/harta/?q=0420...;z=-105&v=2

 

Trec oricum diseara pe acolo in recunoastere ;)

Mesaj completat

Ioana, nu ne-am mai vazut de un car de ani. ;) Ma bucur sa vad ca ai upgradat la altceva, sa o stapanesti sanatoasa !

Tare as vrea sa pot ajunge si eu sambata, sa va vad si sa merg cu voi la drum.

In caz contrar insa, sa aveti parte de o mini-excursie frumoasa, te pup !

 

Mi-ar face mare placere sa te revad!! Sper sa ajungi / ajungeti, mai stam de o vorba la un cico :D

 

Iar motorul este suuuuuuuuper!!

Mesaj completat

Hmmm... adica aici? Si cu cat mai multi, cu atat mai bine, adica sa tina usa la benzinarie (fata prevazatoare!)

 

http://www.salutbucuresti.ro/harta/?q=0420...;z=-105&v=2

 

Trec oricum diseara pe acolo in recunoastere :D

Mesaj completat

 

 

Mi-ar face mare placere sa te revad!! Sper sa ajungi / ajungeti, mai stam de o vorba la un cico :)

 

Iar motorul este suuuuuuuuper!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...