Sari la conținut

ENDUROPANORAMA 3


motanu'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 150
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stef, inseamna ca dam noi benzina, dar atentie, doar in cele 3 puncte de realimentare.

 

Anul trecut jumatate din concurenti nu au terminat cursa din diverse motive,anul acesta imi imaginez ca se poate repeta.Nu stiu daca e chiar cea mai buna idee sa fie obligati sa plateasca benzina.In anii trecuti a ramas cineva fara benzina?Iar pentru 2T fiecare prefera un anumit ulei sau cantitate....

Sper ca nu am suparat pe nimeni,eu oricum voi veni pentru ca merita!

Editat de baurtulus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e o problema sa-ti trimiti benzina prin organizatori la pct. de realimentare :)

 

Eu am inteles ca in taxa de 400 de lei era inclusa benzina pt. 2T si 4T.La asta m-am referit mai sus.Deci ,nu are rost sa mai vii cu benzina si uleiul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles ca in taxa de 400 de lei era inclusa benzina pt. 2T si 4T.La asta m-am referit mai sus.Deci ,nu are rost sa mai vii cu benzina si uleiul tau.

 

Asa-i, in taxa de participare este inclusa benzina pentru cele 3 puncte de realimentare. Daca la 4t e simplu, mai trebuie discutat ce facem cu cei cu 2t care nu doresc marca de ulei si procentul de amestec pe care il vom asigura noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles ca in taxa de 400 de lei era inclusa benzina pt. 2T si 4T.La asta m-am referit mai sus.Deci ,nu are rost sa mai vii cu benzina si uleiul tau.

M-am referit la faptul ca daca nu iti convine benzina cu amestec oferita de organizatori (ma refer la concentratie,marca de ulei, cifra octanica, etc.) trimiti benzina ta prin organizatori la punctele de realimentare. :)

PS: La Romaniacs se mergea cU 2% amestec, de la organizatori.

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am referit la faptul ca daca nu iti convine benzina cu amestec oferita de organizatori (ma refer la concentratie,marca de ulei, cifra octanica, etc.) trimiti benzina ta prin organizatori la punctele de realimentare. :)

PS: La Romaniacs se mergea cU 2% amestec, de la organizatori.

 

 

Adica zici tu sa o platim de doua ori!Super in vremuri de criza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare ok in situatia asta,10% pica ptr cine a mai fost sau ptr grupuri,mai scade cu vreo 60-70 de lei la 4T,deci taxa finala undeva la 290 de lei..mai vine fanfara? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa trimiti benzina ta. O solutie ar fi sa iti cari uleiul tau si faci tu amestecul cu benzina de la 4t.

 

Exact. Dar sunt sigur ca va fi ulei de calitate si un amestec facut cu simt de raspundere. Eu am incredere in Haita!

 

Am si platit inscrierea! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti grija laionut anul acesta ca e pus pe fapte mari :D

 

La fel de mari ca si pana acum - o bere, o friptura, o poveste pana seara tarziu si a doua zi usurel pe traseu :)

Diferenta fata de anul trecut e ca acum am 2 copii care ma asteapta acasa, nu doar unul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva idei despre traseu? Poate fi parcurs si de incepatori? La E.M.D. 5 am reusit sa termin traseul. Am vazut pe site ca ati inceput 'creionarea' traseului.

Traseul va fi....."a la Haita". Cel mai bine te-ar sfatui participantii de anul trecut. Eu personal nu am fost la EMD 5, asa ca nu stiu.

 

In alta ordine de idei, pentru realimentare la 2T vom folosi ulei MOTOREX amestec in proportie 2%, 100 g la 5 litri de banzina.

Lista participantilor se poate vedea la http://www.motoclubhaita.ro/db/index.php/e...opanorama/part/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva idei despre traseu? Poate fi parcurs si de incepatori? La E.M.D. 5 am reusit sa termin traseul. Am vazut pe site ca ati inceput 'creionarea' traseului.

 

 

Eu personal nu am fost decat la editia de anul trecut,dar am ramas cu o parere de rau. Mi-a parut rau ca nu am participat si la editia din 2009! :)

EnduroPanorama a fost cel mai frumos concurs din an,din toate punctele de vedere.

Traseul nu este greu,este foarte greu...dar nu imposibil. Vei avea momente cand te vei intreba "ce naiba caut eu aici?",vei avea momente cand chiar daca esti in concurs,deci contra-cronometru,te vei opri pt un minut doar pentru a te minuna de privelistea ce o ai in jur,si cu siguranta vei pupa pamantul cand vei trece linia de Finsh(eu cel putin asa am facut anul trecut). :)

Cuvintele sunt de prisos,parerea mea este ca EnduroPanorama este un concurs care nu trebuie ratat!

 

@Club Haita- sa aveti spor,ca treaba cu siguranta e destula! :D

 

 

Andrea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu siguranta vei pupa pamantul cand vei trece linia de Finsh(eu cel putin asa am facut anul trecut). :D

 

 

Andrea

credeam ca numai eu,dar vad ca sunt si altii..

 

am o singura mentiune,panorama este un concurs,care a depasit stadiul de prieteneasca cu mult..practic aici,vii te dai,te culci,te dai,te culci,te dai ..si apoi mai dormi 2 zile acasa..la sprit raman aia care au facut doar 10 km din traseu..aviz amatorilor :)

RECLAMATIE

grizzly a zis ca da un butoi de bere daca termin traseul chiar daca depasesc timpul;am terminat in timp ambele zile si nici acum nu am primit berea..va rog organizarea sa faceti ceva in sensul asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca pentru castraveti e la fel ca la valcea anul trecut ma bag cu cel mai mare drag. asta poate doar atillas poate sa spuna cel mai bine. daca nu...asta e. fac si eu macar 30 km. pana la urma tot ma bucur....de bere :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...