Sari la conținut

Cumpar Moto de 125cmc sport...


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 126
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator ALINU
Daca stau sa ma gandesc bine numai jupani pe forumul asta...numai mistocari....baieti aici se discuta despre motociclete....se ajuta sa cer pareri serioase nu se rade aiurea....exista topic-uri separate pt asa ceva...

de exemplu ce legatura are fraza : "Ce razi ma? Lasa baiatul sa o dea in sentimente. " cu ce am intrebat eu....aceasta chestie se numeste off-topic....dati dovada de faptul ca nu prea aveti cei 7ani de acasa...si va intrebati de ce mai este Romania asa....putetai sa imi spuneti de la inceput simplu ca la banii astia nu am ce sa imi iau si gata...nu sa vorbiti aiurea ;) decat sa pierdeti timp aiurea postand niste propozitii fara rost aiurea pe forum...mai bine ati citi o carte :D sau ati face ceva mai de folos pt voi si restul...

On : ia rs-ul din galati , il cunosc pe baiat , cunosc motocicleta si este foarte buna

Off: invata tu sa scrii apoi da-ne sfaturi gen "citeste o carte" .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
lasa ca eu sunt mai de la tara si nu prea stiu sa scriu....dar invat nu-i problema....app stie care cam cat consuma o aprilia rs125 asa in medie ca am auzit ca ziceau uni ca ajung cu ea si pana la 10l/100km.....

 

Nu ajunge la 10 l decat daca are modificari.al meu consuma 4.5 afara si 6-6.5 oras

Tinere, ai câteva lipsuri, a scris "ați" corect ;)

 

Rs-urile sunt pentru weekend-ari, nsr-ul e pentru baicări adevărați.

Imi cer scuze , eu chiar nu citesc si nici nu ma duc la scoala deci imi permit :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia dami tu malasrote un sfat ca stiu ca tu esti mai vechi si mai ok....cum sta treaba cu aprilia ta?esti multumit de ea?bagi bani multi in ea?

Pai aprilia arata a motocicleta, intretinerea e mai mare decat la un 4 timpi , de consumat imi consuma 4 , 4-5 , 5 , 6 . 6 mi-aconsumat cel mai mult am tinut-o numai 90-100-110 kmh , am mers cu ea asta vara Bucuresti-Tulcea Tulcea-Constanta Constanta-Tulcea si Tulcea Bucuresti in jur de 1500 de km absolut nici o problema. eu cu un rezervor de ulei merg cam 1200 sa zic de km pana sa se aprinda becu la ulei. Daca ii dai ulei si benzina si nu iti bati joc de ea tine... Cum e cazu' lu chivu cu nsr-ul lui de a mers foarte multi km.sa zica el cati. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia dami tu malasrote un sfat ca stiu ca tu esti mai vechi si mai ok....cum sta treaba cu aprilia ta?esti multumit de ea?bagi bani multi in ea?

Pai aprilia arata a motocicleta, intretinerea e mai mare decat la un 4 timpi , de consumat imi consuma 4 , 4-5 , 5 , 6 . 6 mi-aconsumat cel mai mult am tinut-o numai 90-100-110 kmh , am mers cu ea asta vara Bucuresti-Tulcea Tulcea-Constanta Constanta-Tulcea si Tulcea Bucuresti in jur de 1500 de km absolut nici o problema. eu cu un rezervor de ulei merg cam 1200 sa zic de km pana sa se aprinda becu la ulei. Daca ii dai ulei si benzina si nu iti bati joc de ea tine... Cum e cazu' lu chivu cu nsr-ul lui de a mers foarte multi km.sa zica el cati. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat de dezmembrari....un parc unde sa fie multe motoare de vanzare cum sunt targurile de masini ceva in gen...;)

 

 

Din cate vad aprilia rs suge destul de mult pe la 100km/h cred creste destul consumu la peste 100.......pe aici pe unde o sa sofez eu...sunt drumuri noi facute ok si merge sa fugi si cu vreo 80-100km/h dar e cam nasol daca suge chiar asa:) o sa ma limitez...in rest inafara de cbr 125 si r125 mai exista un alt motor sport in 4t?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat de dezmembrari....un parc unde sa fie multe motoare de vanzare cum sunt targurile de masini ceva in gen...;)

 

 

Din cate vad aprilia rs suge destul de mult pe la 100km/h cred creste destul consumu la peste 100.......pe aici pe unde o sa sofez eu...sunt drumuri noi facute ok si merge sa fugi si cu vreo 80-100km/h dar e cam nasol daca suge chiar asa:) o sa ma limitez...in rest inafara de cbr 125 si r125 mai exista un alt motor sport in 4t?

kymco quannon 125( nu confunda cu chinezarie ) , noul derbi gpr 2010 daca ai bani , Rieju rs2( e spaniola firma ) , Hyosung gtr 125( corean) astea modele sport mai ai si super moto , choppere

Mesaj completat

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...006-342723.html

 

Vezi ca un kymco a vandut un prieten cu 1000 d euro si era impecabil.... e unu si pe bikeshop la vanzare dar la 1800 e deja exagerat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e calumea :X rieju imi place culoarea acuma sa vorbesc si cu vanzatorul.....dar de restul care sunt mai putin cunoscute ce ziceti de ele...Hyosung gtr 125 si kymco quannon 125...sunt ok?se gasesc piese?

hmm de piese nu stiu dar kymco e motor avea baiatu asta 27000 cu el si mergea ca in prima zi , hyosungul are motor 2V dar e f f greu 180 de kg ambele sunt super bune nu se compara cu first bike sau lifan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant daca are 2v :X am cauat pe google un rieju si am vorbit cu cineva si cred ca o sa gesc si eu ceva pe la 1000 de euro...am vazut ca a vandut un rieju din 2006 cu vreo 12.000 de km la vreo 999euro ;) dar ma rog nu prea am incredere in aceste firme poate o sa am neplaceri de la ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant daca are 2v :X am cauat pe google un rieju si am vorbit cu cineva si cred ca o sa gesc si eu ceva pe la 1000 de euro...am vazut ca a vandut un rieju din 2006 cu vreo 12.000 de km la vreo 999euro ;) dar ma rog nu prea am incredere in aceste firme poate o sa am neplaceri de la ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Nu neaparat de dezmembrari....un parc unde sa fie multe motoare de vanzare cum sunt targurile de masini ceva in gen...:D

 

 

Din cate vad aprilia rs suge destul de mult pe la 100km/h cred creste destul consumu la peste 100 in afara loc.......pe aici pe unde o sa sofez eu...sunt drumuri noi facute ok si merge sa fugi si cu vreo 80-100km/h dar e cam nasol daca suge chiar asa:) o sa ma limitez...in rest inafara de cbr 125 si r125 mai exista un alt motor sport in 4t?

Malasorte nush din ce carti citeste , mie cand am mers cu peste 100 mi-a iesit consum 4.5 si cand am mers in oras 6 .Nush cum de la el e invers ;)

Mesaj completat

peste 100 ala e in afara localitatii

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
interesant daca are 2v :X am cauat pe google un rieju si am vorbit cu cineva si cred ca o sa gesc si eu ceva pe la 1000 de euro...am vazut ca a vandut un rieju din 2006 cu vreo 12.000 de km la vreo 999euro ;) dar ma rog nu prea am incredere in aceste firme poate o sa am neplaceri de la ele.

 

 

2v la 125 tot ca o partzaitoare se aude. si sa nu crezi ca are cuplu. vrei motor, iti iei aprilia. vrei ceva sa-ti taraie partzurile prin oras incet (foarte incet) iti iei cbr sau yzf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2v la 125 tot ca o partzaitoare se aude. si sa nu crezi ca are cuplu. vrei motor, iti iei aprilia. vrei ceva sa-ti taraie partzurile prin oras incet (foarte incet) iti iei cbr sau yzf.

Nu pârțâitoare, e fix polizor. Cuplu e poveste, e fix ca la yzf.

 

Vrei motor îți iei Aprilia, vrei motocicletă îți iei Mito. E cu mult mai miÂşto decât rs-u`.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Malasorte nush din ce carti citeste , mie cand am mers cu peste 100 mi-a iesit consum 4.5 si cand am mers in oras 6 .Nush cum de la el e invers ;)

Mesaj completat

peste 100 ala e in afara localitatii

Hmm posibil sa gresesc , am facut plinu' in constanta si apoi in tulcea am tinut-o cam 100 in mare apoi am mai alimentat 6 si ceva pana in 6,5 litrii la tulcea.

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

nu, nu prea e motocicleta yzf-ul... ca si cbr-ul... e un fel de ceva care nu prea are rost. n-are nimic. pardon, are frane faine dar sunt degeaba ca nu au ce sa opreasca, la viteza yzf-ului poti pune si piciorul jos. nu incerca sa imi faci polologhia yzf-ului ca n-are rost, il stiu bine, e un gunoi...

Mesaj completat

nu, nu prea e motocicleta yzf-ul... ca si cbr-ul... e un fel de ceva care nu prea are rost. n-are nimic. pardon, are frane faine dar sunt degeaba ca nu au ce sa opreasca, la viteza yzf-ului poti pune si piciorul jos. nu incerca sa imi faci polologhia yzf-ului ca n-are rost, il stiu bine, e un gunoi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

cu rs, nsr, mito... adica cu ceva care are si ceva cai... am mers vreo 20 de km, cand am vazut ca oricat m-as juca cu rahatul ala de schimbator si oricat de bine as schimba sa cada in cuplu tot nu accelereaza m-am lasat de gunoi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place yzf-ul si mi se pare ok....acuma na e motor in 4t e de 125cmc cat sa fuga :| nu se compara aprilia care are aproape 40cp .... oricum eu cred ca yzf-ul ramane cea mai tare motocicleta pt mn de la clasa de 125cmc insa...deoarece arata bn,consuma putin,usor de intretinut dar trage si cam incet....inschimb aprilia e cam mare consuma cam mult cerinte mari insa si trage...oricum parerile sunt impartite ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...