Sari la conținut

Calea catre Dumnezeu


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

Ce e cu aceÂşti sectari? De ce vin ei la noi în țară să ne facă aÂşa rău? Ce-au cu noi?

 

Alina, PloieÂşti

 

Dragă Alina,

 

Într-adevăr, mare nenorocire ți s-a întâmplat, dar ai luat o atitudine creÂştinească în fața ei. Acei tineri pe care i-ai întâlnit pe stradă sunt creația Satanei. Ei se numesc pe ei înÂşiÂşi mormoni, aÂşa de eretici Âşi de îndrăciți sunt.

 

După mintea lor stricată, Iisus nu a fost Dumnezeu, ci extraterestru, Dumnezeu Tatăl e tot extraterestru Âşi, cel mai grav, Iisus se scrie cu un singur i. :) :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

siteul ala cu credinciosii e pe bune sau e la misto? m-am uitat putin pe el si daca nu e facut la caterinca e trist :)

 

 

e foarte trist!

pana la urma... fiecare cu a ma-sii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ice Queen:

"Satana e bun?"-LOGIC! Bun,bun, da' nu bendru araboi!

" De unde vine Satana?"-Buzau,logic! Scrie si-n buletin!

"Dumnezeu l-a creat pe Satana"-Eronat! Nu-mi amintesc ca pe mama sa o cheme Dumnezeu.

 

 

Uitati ce am gasit pe blog-ul parintelui Aschiuta:

Curvia fără alt trup e o batjocură la adresa lui Dumnezeu, pentru că înseamnă aducerea de jertfă Diavolului cu sămânța trupului propriu. Folosirea de materiale adiționale pentru stimulare se socoteÂşte de două ori păcatul malahiei, iar lubrifianții în loc de scuipat se socoteÂşte de trei ori. Pentru dildouri Âşi alte asemenea obiecte există canon separat.

O aÂşa-numită „modă” astăzi este folosirea băÂşicii, sau a prezervativului, aÂşa cum mai e el cunoscut. Prin aceasta omul comite tot malahie, adică acelaÂşi păcat. Cel care a făcut aÂşa ceva Âşi se căieÂşte trebuie să verse conținutul prezervativului la loc în pântecele femeii, având grijă să călăuzească sămânța acolo unde s-ar fi dus în mod normal într-o împreunare naturală. Risipirea sămânței este o formă superioară de batjocură a vieții Âşi a lui Dumnezeu, dar înghițirea sămânței de bărbați sau femei este una din cele mai mari pervertiri care pot exista! Evitați pe cât posibil zona gurii, dacă de păcat nu vreți sau nu puteți să scăpați.

 

Moaaaarrrteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Satanoooo :) :P :) :(

 

 

ia uite aici ce scrie unul despre blogul lu' mosu':

"Mori in gatul ma*** din proprie initiativa!

 

Voi chiar nu vedeti cate prosti sunt spuse aici. ? Ce aveti cu cei de la holograf, cu Dan Bitman? Harry Potter. Hai sa fim seriosi peste tot se spune ca Dumnezeu ne iubeste pe toti in mod egal. Ok ? Tiganii ? Ajung sa cred ca blogul tau este o mare prostie, pardon deja cred. Intri cu ip-uri diferite ...poate ai auzit si tu de proxy si iti dai singur comenturi, intrebari si asa. Ti-ai creat propria ta lume de prostie. L-ai cunoscut pe Dumnezeu ? Ai fost cu el la o cafea sau cum l-ai cunoscut ? Tu nu vezi cate prostii poti sa scri aici? Poate acei TIGANI sau ASIATICII GALBEJITI sunt mai credinciosi decat NOI cei ALBI ... Asta e rasism si nu cred ca Dumnezeu ar vrea asa ceva. Mi se face sila cand vad cum iti zice lumea (sau cum vb singur) . Tot ce este pe acest blog este o mare conspiratie. Nu cred ca ai CURAJ , mai om invarsta, ca sa folosesc un limbaj adecvat ca asa m-a invatat domna Paler sa accepti acest POST."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Raiul este rezervat celor puri la suflet, fără de păcat. Ăiganii, homosexualii, evreii, ateii, asiaticii gălbejiți, masonii, comuniÂştii, iehoviÂştii, Harry Potter, Steve Ballmer, Dan Bitman Âşi alte asemenea panarame nu au ce să caute în Grădina Domnului":....A zis tot!

Are perfecta dreptate, rasistu'!

 

Continuand cu alte perle:

- " Deliciile amorului anal "

- " să se împreuneze animalic, pe la mațul gros"

- "Ei uită că acest Dumnezeu ține cont de gaura în care ți-o tragi"

- "Întrebarea mea este: este Dumnezeu cu mine la WC când fac caca? Mă vede Domnul Iisus când mă screm sau când folosesc hârtia igienică?"

- "Întrebarea mea este: este Dumnezeu cu mine la WC când fac caca? Mă vede Domnul Iisus când mă screm sau când folosesc hârtia igienică?"

 

 

GATA, NU MAI POT!

Editat de Satana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"ala care te ascunzi sub numele de calugar esti un porc. Vei arde in iad pentru hulele pe care le vomiti pe blogul asta. Ce voi zice vazind atita magarie si rautate? Doamne iarta-l ca nu stie ce face....

Anca

 

tocmai am sunat la Patriarhie si mi s-a confirmat ca acest blog nu apartine unui calugar. Deci dragi oameni care nu aveti de lucru si incercati sa gasiti raspunsuri...nu e asta locul si nici omul, poate aveti curiozitatea sa cititi comentul si sa va intre mintile in cap. Niciodata un om al Bisericii nu va suferi de rasism cum sufera acesta si niciodata un calugar nu se va da ceea ce nu e!!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un student s-a dus la veceu avind diaree... Studentu era Albert Einstein.

 

 

 

Da poate era mahomed bai nenicule... Cred ca era mai in masura oricum sa bata cimpii despre mnezo... ca Einstein oricum nu le avea... Oh... pardon... au nevoie acu si islamistii de povestea atribuita lu Einstein nu? Einstein asta stampila iconitele la patriarhie cu "Sfintit"...

 

Te doare freza nene...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum are fatza de mos craciun

ia uite confirmarea : Comanda colivă online :)

Mesaj completat

" Sarut mana parinte, spuneti-mi , Va rog:

1. Cand se fac impreunari trupesti intre soti dupa randuiala bisericeasca. Duminica dupa masa este acceptabil ?

2. Dupa impreunarea trupeasca cat timp nu se permite atingerea de lucruri sfinte?

"

 

Raspunsul preotului:

"

Conform randuileii lasate noua de batrini, pentru impreunare sunt permise zilele de marti si joi! Duminica nu este acceptabil a se face asa ceva! Dupa impreunare, nu se permite de a atinge de lucruri sfantite pana in ziua urmatoare.

"

 

deci daca ne luam dupa astia murim fara copii, auzi la ei, marti si joi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a interesat omul la patriarhie daca e blog "autorizat", dar "teoriile sexuale ortodoxe" - sau catolice, islamice, whatever - exista si unii chiar se tin de ele... Puteti citi daca vreti sa ca amuzati romanul "The British Museum Is Falling Down" de David Lodge in care un cuplu de intelectuali englezi catolici - mai putini, dar mai exista - se straduiesc sa respecte preceptele sexuale ale religiei respective.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Dacă stai la curte, este întotdeauna bine să ai un loc rezervat arderii hârtiei Âşi materialelor multimedia. Aici puteți distruge definitiv broÂşuri precum „Turnul de Veghere”, „Treziți-vă!”, Biblii Cornilescu, Biblii după Traducerea Lumii Noi, alte biblii sectare (recunoscute prin prezența acronimului GmbH pe ultima copertă), DVD-uri despre Yoga, cărticele de rugăciuni tipărite fără binecuvântare („Visul Maicii Domnului”, „Epistolia”), „Originea speciilor”, „Codul lui Da Vinci”, „O scurtă istorie a timpului” de Stephen Hawking, colecția „Nautilus” a Editurii Nemira, orice scriere a lui Richard Dawkins Âşi alte materiale de propagandă atee, volume din „Harry Potter”, albumele formației Holograf etc."

 

 

mama lor de nemtzi cu gmbh....aicea s de acord ...........si bitman cu harry poker cu tot :)))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU LASATI 5TOPICUL SA MOARA!!!!!!!!!!!!

 

Nu ma faceti sa "initiez" o petitie!

Mesaj completat

Bine, mai..inainte sa moara de-a binelea topicu'asta(si asta pt ca sunteti niste pacatosi:ignoranta e unul dintre cele mai mari pacate ale omenirii! E urmatorul dupa preacurvia cu privirea! Dieeeeee), vreau doar sa transmit fanilor mei ca-i respect si le multumesc pentru atentie!

 

PS:stiu ca citeeeeeeesti si azi! Floricelele curvistine iti transmit salutari de la geam, iar eu....pai eeeeeuuuu.......te pup,Bradut! Cel mai mult! Cel mai tare! Cel mai apasat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traiesc... dar nu am simtit ca e nevoie de vreun reply al meu... ce sa zic? ca sunteti offtopic? la discutii libere e voie si oricum din offtopic poate iesi ceva bun, macar pentru unii

 

discutie aprinsa azi la work... biblie versus coran... se trezeste un coleg, care la citirea (copy/paste) acestui fragment din biblie, ezechiel, capitolul 23:

 

1. Cuvântul Domnului mi-a vorbit astfel:

 

2. „Fiul omului, erau două femei, fiice ale aceleiaÂşi mame.

 

3. Ele au curvit în Egipt, au curvit în tinerețea lor; acolo le-au fost strânse țâțele, acolo le-a fost atins sânul fecioresc.

 

4. Cea mai mare se chema Ohola, Âşi sora ei Oholiba. Erau ale Mele, Âşi au născut fii Âşi fiice.” Ohola este Samaria; Oholiba este Ierusalimul.

 

5. Ohola nu Mi-a fost credincioasă; s-a aprins de dragoste pentru ibovnicii ei, după Asirieni, vecinii ei,

 

6. îmbrăcați cu Âştofe vopsite în albastru, dregători Âşi căpetenii, toți tineri Âşi plăcuți, călăreți călări pe cai.

 

7. Ea a curvit cu ei, cu toată fruntea copiilor Asiriei; s-a spurcat cu toți aceia pentru care umbla nebună, s-a spurcat cu toți idolii lor.

 

8. Nu s-a lăsat nici de curviile ei din Egipt, căci aceÂştia se culcaseră cu ea din tinerețea ei, îi atinseseră sânul fecioresc, Âşi îÂşi vărsaseră curviile peste ea.

 

9. De aceea, am dat-o în mâinile ibovnicilor ei, în mâinile copiilor Asiriei, pentru care se aprinsese de dragoste.

 

10. Ei i-au descoperit goliciunea, i-au luat fiii Âşi fiicele, Âşi pe ea au ucis-o cu sabia, de i s-a dus vestea printre femei, după judecățile făcute de ei asupra ei.

 

11. Sora ei Oholiba a văzut lucrul acesta, Âşi a fost mai fără frâu, decât ea în patima ei; Âşi a întrecut pe sora sa în curvii.

 

12. Ea s-a aprins de dragoste după copiii Asiriei, după dregători Âşi căpetenii, vecinii ei, îmbrăcați în chip strălucit, călăreți călări pe cai, toți tineri Âşi plăcuți.

 

13. Am văzut că se spurcase, întocmai ca cea dintâi din amândouă.

 

14. Ea a mers chiar mai departe în curviile ei. A zărit pe ziduri niÂşte zugrăveli de bărbați, niÂşte icoane de Haldei zugrăviți cu culoare roÂşie,

 

15. cu brâie împrejurul coapselor lor, cu turbane de felurite culori pe cap, toți având înfățiÂşarea unor viteji, după felul Babilonenilor, a căror țară de naÂştere este Haldea; Âşi s-a aprins după ei,

 

16. la cea dintâi privire, Âşi le-a trimis soli în Haldea.

 

17. ÂŞi copiii Babilonului au venit la ea, în patul de dragoste, Âşi au spurcat-o cu curviile lor. AÂşa că ea s-a spurcat cu ei, Âşi apoi inima i s-a înstrăinat de ei.

 

18. ÂŞi când Âşi-a dezgolit ea necurăția, Âşi-a descoperit goliciunea, Âşi inima Mea s-a înstrăinat de ea, cum se înstrăinase Âşi de sora sa.

 

19. Dar ea Âşi-a înmulțit curviile tot mai mult, gândindu-se iarăÂşi la zilele tinereții ei, când curvea în țara Egiptului.

 

20. Ea s-a aprins după niÂşte necurați, a căror carne era ca a măgarilor, Âşi a căror apropiere era ca a armăsarilor.

 

21. Astfel, ți-ai înnoit iarăÂşi nelegiuirile tinereții tale, când Egiptenii îți strângeau țâțele, din pricina sânului tău fecioresc.

 

a avut o reactie de genul "ce biblie e aia?" (un alt coleg zicand ca nu crede ca biblia mea e biblia care trebuie)... ok, deci dupa reactia asta indignata, dupa vreo ora zice ca el s-a simtit jignit ca am ras de "cuvantul lui dumnezeu" si zic: pai daca e de ras... tu crezi in ce scrie in biblie? si zice "eu nu sunt credincios"

 

ok... deci se simte jignit de "bascalia" la adresa bibliei dar apoi zice ca nu e credincios. atunci de ce se mai simte jignit? un mister... a, ba nu, e satul de atatea discutii pe teme religioase, don't we have a fucking life? (nu, asta in engleza am bagat-o de la mine)... ca pana la uma sa zica ca-l enerva ca noi vorbeam despre religie in timp ce juca sah cu colegul cu care noi vorbeam despre religie (deci probabil a pierdut si trebuia sa se descarce si el cumva)

 

oameni...

 

si acum cum suna, in engleza, versetele ingrosate:

23:20 She lusted after their genitals – as large as those of donkeys, and their seminal emission was as strong as that of stallions.

23:21 This is how you assessed the obscene conduct of your youth, when the Egyptians fondled your nipples and squeezed your young breasts.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta alegere, fannyflint... Sa ma gandesc ca te-au "inspirat" putin, chiar si involuntar, versetele citate? Se cam stie ca multi citeau pe vremuri anumite parti din Biblie tinand cartea cu o singura mana... In lipsa de reviste XXX...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traiesc... dar nu am simtit ca e nevoie de vreun reply al meu... ce sa zic? ca sunteti offtopic? la discutii libere e voie si oricum din offtopic poate iesi ceva bun, macar pentru unii

 

discutie aprinsa azi la work... biblie versus coran... se trezeste un coleg, care la citirea (copy/paste) acestui fragment din biblie, ezechiel, capitolul 23:

 

 

Si nu i-ai dat cu Coranu'-n cap?!?!?!

Arde-l pe odalisc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Calea catre Dumnezeu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...