Sari la conținut

Calea catre Dumnezeu


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

Subiectul acestui topic este :islamismul. Va rog, nu mai poluati subiectul acesta. O urma de bun simt....... :) :P

Draga mea Satana, ne mai radem si noi. Prea e serioasa treaba. Islamismul ma excita la fel de mult ca un 69 cu ursul brun carpatin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Io zic, fetelor, daca dintre voi sunteti cateva la Bucuresti si presupunand ca Fanny e tot la Bucuresti, de ce nu puneti mana de la picior sa-i dati un beep si s-o scoateti la o cafea/ceai si sa-i scoateti islamismul din cap?? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea Satana, ne mai radem si noi. Prea e serioasa treaba. Islamismul ma excita la fel de mult ca un 69 cu ursul brun carpatin.

 

:) Tu sa taci! I-ai facut "semnatura" islamizdei, numai ca ea a uitat sa taie ce trebe' d'acolo..ai ajutat-o! 69 cu Carpatinul sa fie pentru tine! Tradator de neam si patrie!

 

@bEatrice: no, beibi..nu-s eu aia:D

 

@ana: nu te nervoza, ingerella! mesajul tau a ajuns(multiplicat, ce-i drept!) la mine!!!! Me too!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Belbody nu te mai chinui sa incerci nimic legat de @fanny, nu vezi ca tot "scormoneste in anale ca sa gasesca probe" impotriva crestinismului-religie gresita si pt a-si justifica alegerea "logica din parti"?

macar crestinii aia au evoluat , uite unii sunt atei altii cer binecuvantare satanei

@Satano promit ca de ajung prin bucuresti anu asta, cu motor sau pi gios, te caut pt binecuvantarea aia...

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic, fetelor, daca dintre voi sunteti cateva la Bucuresti si presupunand ca Fanny e tot la Bucuresti, de ce nu puneti mana de la picior sa-i dati un beep si s-o scoateti la o cafea/ceai si sa-i scoateti islamismul din cap?? :)

 

 

Propovaduiesti violenta? Esti un musulman undercover?! Buuuusted!

Mesaj completat

macar crestinii aia au evoluat , uite unii sunt atei altii cer binecuvantare satanei

@Satano promit ca de ajung prin bucuresti anu asta, cu motor sau pi gios, te caut pt binecuvantarea aia...

 

 

Te astept, fiica mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, ce e aicea?

pai din frumusete de topic destinat sa ne duca pe luminata cale a credintei in Allah, l-ati transformat in topic de adoratori ai Satanei?

ptiu, dracoaico! :)

omfg, omfg!

PS si io te ador, da' in secret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Satano daca nu-ti faci blog degeaba...

altfel cum ai sa ne dai sfaturi si ai sa ne luminezi existenta? unde vor ramane scrise acestea, in analele forumului? ne trebuie o carte sfanta, pardon necurata...

Mesaj completat

bec tu izlami pipal end deir opresors

Mesaj completat

deci fanny draga povesteste-ne despre "deir al opresors" made in baharia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ANALelele forumului, in fundul paginii! Acolo vor ramane invatamintele mele!

O sa-mi fac blog dupa ce-mi fac cont pe facebook:D

 

Fannyflint, stiu ca citesti! Stiu ca ma blestemi sa ard in flacarile iadului(heh!) pentru ca intorc lumea cu fundul la credinta musulmana. Iarta-ma..e un forum liber, unde fiecare-si spune parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa luam cate o "surata" pe zi si sa o comentam, poate ii deslusim tainele:

 

http://altafsir.com/ViewTranslations.asp?D...nslationBook=12

 

In prima se zice nimic, urmatoarea sa o comentam..

Mesaj completat

Ma declar fan al asteia: 2:10

 

"În inimile lor este o boalã , iar Allah le va spori boala ºi vor aveaei parte de chinuri dureroase pentru ceea ce au minþit."

 

http://altafsir.com/ViewTranslations.asp?D...nslationBook=12

 

 

Dovedeste de la prima vedere ca islamismul e o religie pacifista.

Mesaj completat

Hai ca incepe bine:

 

"[slãviþi-L pe] cel care v-a fãcut vouã pãmântul un covor ºi cerulo zidire ºi a pogorât din cer apã ºi a scos prin ea, din roade, hranã pentru voi. De vreme ce voi ºtiþi [toate aces

 

[2:23]

Iar dacã vã îndoiþi de cele pe care le-am pogorât Robului Nostru[Muhammed], aduceþi o Surã asemenea lui ºi chemaþi martorii voºtri cei afarã de Allah , dacã sunteþi sinceri!

 

[2:24]

ªi dacã nu o faceþi - ºi nu o veþi face! - atunci feriþi-vã de Focul care mistuie oamenii ºi pietrele, pregãtit pentru necredincioºi!"

 

hehe..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea conteaza, daca va luati de satana care nu exista va luati de mine si daca va luati de mine va luati de satana asa ca luativa in continuare si de satana si de fany si nu va luati de mine pt ca daca va luati tot de mine.......................................................................................,unde nu da dumnezeu un razboi sa scot pirleala:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Iar aceia care nu cred ºi iau semnele Noastre drept minciuni, aceia fi-vor pãrtaºii Focului ºi în el veºnic se vor afla"."

Mesaj completat

asta e tare

 

"ªi [aduceþi-vã aminte] când aþi zis voi: “O, Moise! Nu te vom crede pânã nu-L vom vedea pe Allah desluºit. ªi trãsnetul s-a abãtut asupra voastrã [ºi v-a ucis], în vreme ce voi privea&tho

 

[2:56]

Apoi v-am înviat, dupã ce aþi murit, nãdãjduind cã veþi fi mulþu- mitori.

"

 

deci ne-a omorat... apoi ne-a inviat si trebe sa-i multumim ca ne-a inviat... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea Satana, ne mai radem si noi. Prea e serioasa treaba. Islamismul ma excita la fel de mult ca un 69 cu ursul brun carpatin.

 

Pervert!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Iar aceia care nu cred ºi iau semnele Noastre drept minciuni, aceia fi-vor pãrtaºii Focului ºi în el veºnic se vor afla"."

Mesaj completat

asta e tare

 

"ªi [aduceþi-vã aminte] când aþi zis voi: “O, Moise! Nu te vom crede pânã nu-L vom vedea pe Allah desluºit. ªi trãsnetul s-a abãtut asupra voastrã [ºi v-a ucis], în vreme ce voi privea&tho

 

[2:56]

Apoi v-am înviat, dupã ce aþi murit, nãdãjduind cã veþi fi mulþu- mitori.

"

 

deci ne-a omorat... apoi ne-a inviat si trebe sa-i multumim ca ne-a inviat... :)

 

Mane, nu zici bine.

2:56 spune asa:

"Insa cei nelegiuiti au schimbat alt cuvant in loc de ceea ce li s-a spus, si Noi am trimis asupra celor nelegiuiti manie din cer, pentru ca s-au lepadat de adevar."

 

Aia de ai dat-o tu e 2:26 si zice altfel:

2:26 "Cum de nu credeti in Dumnezeu? Doar ati fost morti si v-a inviat; apoi va va omori, apoi va va invia, apoi la El va veti intoarce."

 

ERATA: Probabil ca in original scria Allah, dar traducerea din care am citat a fost facuta de dr. Silvestru Octavian Isopescul.

Editat de yonick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai asa e cand dai vrabia din mana pe cioroiul de pe gard....te invie apoi te omoara si te invie ca sa-ti zica :"vei muri si tot la mine vei ajunge" :) :P :)

deci si pacatosii necredinciosi ajung la allah?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as-salamu alaykum wa rahmatullahi wa barakatuh (da, o stiu pe dinafara, o zic si live si stiu si ce inseamna)!

 

te invie, budd, te invie, n-ai tu teama. eu sper sa ajungi sa crezi inainte de a muri dar daca vrei sa-ti petreci restul zilelor alaturi de satana (dar nu intr-un mod placut pentru oricare din voi) atunci ramai necredincios in continuare.

 

da voi nu aveti de lucru pe la job?? :P

btw, am inteles ca e ok dupa coran sa ti-o tragi cu diverse dobitoace ( adica animale :) ), cu conditia sa fie femele ( adica oi, magarite etc ), asa e ?

noi intr-adevar nu am avut de lucru. oricum... de cand cu discutiile despre religie numai intr-o disputa o tinem cu "superiorii". in juma' de an, nota de la evaluare (yeah, baby!) a scazut cu 1 punct!

 

nu, nu e asa. daca ai fi citit macar o traducere a coranului ai fi vazut ca nu e asa. culmea e ca ieri vazusem un clip in care cineva zicea uite, mohammed (salallahu alayhi wa salam - si pe asta stiu s-o zic si stiu si ce inseamna) zice ca... (nu am verificat daca era adevarat ce zicea "baietasul") daca ti-o tragi cu animale trebuie sa te cureti. asta inseamna ca ai voie sa ti-o tragi cu animale. nu stiu ce logica e asta dar i-am raspuns ca daca cineva e mentally challanged si si-o trage cu vreun animal evident ca trebuie sa se curete...

 

Io zic, fetelor, daca dintre voi sunteti cateva la Bucuresti si presupunand ca Fanny e tot la Bucuresti, de ce nu puneti mana de la picior sa-i dati un beep si s-o scoateti la o cafea/ceai si sa-i scoateti islamismul din cap?? :)

nu ca ar avea cineva vreo sansa oricat de mica sa-mi scoata "islamismul" din cap. chit ca ar veni cu cele mai nastrusnice idei, idei ce n-as putea sa le combat nici intr-o mie de ani... nimic nimic nimic nu ma poate face sa cred altceva decat cred acum, ca dumnezeu e unul singur, ca mohammed (salallahu alayhi wa salam) a fost profet, ca in coran se regasesc numai cuvintele lui dumnezeu... nimeni si nimic

 

as-salamu alaykum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te invie, budd, te invie, n-ai tu teama. eu sper sa ajungi sa crezi inainte de a muri dar daca vrei sa-ti petreci restul zilelor alaturi de satana (dar nu intr-un mod placut pentru oricare din voi) atunci ramai necredincios in continuare.

 

Tu n-auzi ca satana nu exista? Daca ar exista lumea ar fi fost sigur mai buna decat cu Mo. Jesus cred ca a fost un tip de treaba (desi un pic poponar) care s-a trezit in mijlocul actiunii nevinovat. Cam cum se intampla cu toti hipiotii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca cineva de aici e intimidat de satana si groapa cu foc.

uite azi am vazut un film cu satana numai ca satana era mos craciun (originea mitului e un evil santa):" Rare exports a Christmas Tale" iti recomand, poate incepi sa crezi si in mos craciun

invierea trupurilor nu va avea loc stai tu linistita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Calea catre Dumnezeu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...