Sari la conținut

Calea catre Dumnezeu


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

bai, pana la urma nu e asa de rau izlamu' asta..poti sa ai 4 femei ( oficial :bigstar:) ), exista o metodologie de bataie ( lucru care nu este pus la punct la noi, de aia se intampla atatea chestii naspa ), poti sa divortezi cu usurinta ( cica e suficient sa spui de 3x intr-un loc public ca nu o mai vrei pe cutareasca si gata ) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ba cita intelepciune... se vede cum oamenii sint patrunsi de cele sfinte.

...vite.

mi se pare absolut normal ceea ce spune. tu, @zaelu,cand incerci sa inveti un copil care nu-ntelege de vorba buna si se stramba la tine nu-i dai una peste fundulet? asa si bietul musulman, se lupta sa-i arate nevestei ce si cum,iar aia nesimtita se joaca cu lopatica-n nisip...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare absolut normal ceea ce spune. tu, @zaelu,cand incerci sa inveti un copil care nu-ntelege de vorba buna si se stramba la tine nu-i dai una peste fundulet? asa si bietul musulman, se lupta sa-i arate nevestei ce si cum,iar aia nesimtita se joaca cu lopatica-n nisip...

Cand nu intelege de vorba buna ii explici.Daca nici atunci nu intelege inseamna ca aveti o divergenta de opinie. Poate copilul e mai destept ca tine. Ii dai peste poponeata dupa o discutie -> esti retard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-ti traiasca,atunci stii ca de multe ori o palma la popou data cind tre si pt ce tre te scuteste pe mai tirziu,sau te poate scuti,de alte probleme,bine depinde de copil

Serios? Mah,io nu ma pricepeam la copii cand s-au nascut. Mi-a zis nevasta-mea ca daca plang si ma enerveaza iar io ii bat sunt un retard. Asta pentru ca copiii aia nu au de unde sa stie pentru ce le provoci tu durere. Au plans,m-au enervat, am tipat la ei (efectul e infiorator ca si copil cand rage un dobitoc la tine) insa sa-i bat ? Mai astept, pana om fi oarecum pe aceleasi pozitii. Cat sunt mici nu e nicio competitie. Doar arati ca esti mai puternic ca ei. Am o placere aproape orgasmica cand reusesc sa-i conving de ceva fara sa apelez la autoritatea mea de parinte. In plus, io ma ocup cu treburile "de barbati" in casa. Sport,masini,motoare etc Nu au de ce sa ma streseze pe mine :bigstar: Uite chiar aseara au tipat la mine si evident li s-a interzis joaca pe PS timp de 2 saptamani. Nu a tinut faza ca nu mai fac etc. Eram de neclintit ca sfinxul. Pana la urma le-am dat ceva socoteli si le-am zis ca daca le rezolva se ridica suspendul. Si s-a ridicat. Intre noi fie vorba, nu-i pedepseam asa tare. Da' e bine sa stie ce se poate intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia in calcul cind vb buna are efectul unui pirt :bigstar: ca ai un copil rasfatat de bunici,de mama, incapatinat de felul lui si ambitios nevoie mare,nimic rau in a fi anbitios si incapatinat, dar cum slefuiesti caracterul ,am vazut si asistat la multe faze de genul inclusiv la scoala la fiimea in clasa la sedinte am vazut copii si parinti si credema ca imi venea sa-i iau la picioare pe toti sa le sting neamul :D

fiimea de cind sa nascut a trait printre motociclete,suruburi chei piulite,nu pot sa zic ca mam zbatut sa-i dau cine stiece educatie dar bataie nu i-am dat niciodata si culmea intre DACI din DAC MOTORS nu prea poti avea pretenti de limbaj academic totusi nu foloseste si nu injura cum fac colegele si colegi ei,.ca sa nu-ti mai spun si faze in care parinti isi scot basma curata odraslele aruncind vina pe alti si te uiti la mocile lor cum zimbesc ca niste mici diavoli repetind greselile ca mama cu taticu il apara.... :laugh: nu am timp si rabdare sa detaliez dar credema ca si tu ti-ai dori sa le stingi neamul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti,sunteti offtopic. aici nu vorbim despre metode coercitive aplicate unui copil care e obraznic, ci despre pedepse aplicate sotiilor care nu vor sa faca-stiti voi ce...ganditi-va ca musulmanul nostru credincios se insoara si el si nu stie cum sa procedeze cu sotia mai tandru. sfaturile din clipul urmarit sunt de bun simt: nu-i da in cap cu pumnii, nu-i rupe dintii din gura, nu-i da cu picioru-n ochi. asta e cheia unei casnicii perfecte. si apoi,ganditi-va ca poate sotia lui nu are mai mult de 12-13 ani,(le cumpara pe o camila de la parinti ca nu sunt toti seici la arabi), sa o calci in picioare nu prea merge, asa ca poti sa-i dai cativa pumni in ficat,sa se dezbrace mai cu pasiune,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia in calcul cind vb buna are efectul unui pirt :bigstar: ca ai un copil rasfatat de bunici,de mama, incapatinat de felul lui si ambitios nevoie mare,nimic rau in a fi anbitios si incapatinat, dar cum slefuiesti caracterul ,am vazut si asistat la multe faze de genul inclusiv la scoala la fiimea in clasa la sedinte am vazut copii si parinti si credema ca imi venea sa-i iau la picioare pe toti sa le sting neamul :D

fiimea de cind sa nascut a trait printre motociclete,suruburi chei piulite,nu pot sa zic ca mam zbatut sa-i dau cine stiece educatie dar bataie nu i-am dat niciodata si culmea intre DACI din DAC MOTORS nu prea poti avea pretenti de limbaj academic totusi nu foloseste si nu injura cum fac colegele si colegi ei,.ca sa nu-ti mai spun si faze in care parinti isi scot basma curata odraslele aruncind vina pe alti si te uiti la mocile lor cum zimbesc ca niste mici diavoli repetind greselile ca mama cu taticu il apara.... :laugh: nu am timp si rabdare sa detaliez dar credema ca si tu ti-ai dori sa le stingi neamul

 

Nici ai mei nu injura desi ce le aud urechile cand ma freaca la melodie. Io nu ma abtin deloc la injuraturi insa nu i-am auzit niciodata injurand. Oricum cred ca ar fi tare distractiv sa-i vad injurand romaneste. Cred ca as rade o luna. Cat despre scos basma curata observ si io la nevasta fenomenul. Deja ma irita cand vrea sa-i scoata basma curata la scoal. Ea zice ca face dreptate.

 

@motoreta : meri si bate-ti copilu'. Sau bate-ti un cui in talpa. Vezi tu ce faci, te descurci ca deh, ai motocicleta. Esti barbat acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa vedem daca nu avem si noi in gradina ceva asemanator, sau mai tare decat musulmanii. Dece ar fi religia lor mai brutala si mai misogina decat draga noastra ortodoxie? Omorat cu pietre... avem... multiple neveste ... avem... mutilari... avem... hahaaaaaaa... Sper sa va delectati cu urmatoarele randuri pline de dragostea dumnezeiasca pentru ca bun este sfatul sau si aducator de lumina (si erectii la maniaci):

 

Exodul 21:2-10

"Dacă un om îÂşi va vinde fata ca roabă, ea să nu iasă cum ies robii.

Dacă nu va plăcea stăpânului ei, care o luase de nevastă, el să-i înlesnească răscumpărarea; dar nu va avea dreptul s-o vândă unor străini, dacă nu-Âşi va ține cuvântul."

 

Deuteronomul 22:22, 22-24

Dacă se va găsi un bărbat culcat cu o femeie măritată, să moară amândoi: Âşi bărbatul care s-a culcat cu femeia, Âşi femeia. Să poponeataăți astfel răul din mijlocul lui Israel.

Dacă o fată fecioară este logodită, Âşi o întâlneÂşte un om în cetate Âşi se culcă cu ea, să-i aduceți pe amândoi la poarta cetății, să-i ucideți cu pietre, Âşi să moară amândoi: fata, pentru că n-a țipat în cetate, Âşi omul, pentru că a necinstit pe nevasta aproapelui său. Să poponeataăți astfel răul din mijlocul tău.

 

Leviticul 21:9

Dacă fata unui preot se necinsteÂşte curvind, necinsteÂşte pe tatăl ei: să fie arsă în foc.

 

Deuteronomul 25:11 - 25:12

Când doi oameni se vor certa unul cu altul, Âşi nevasta unuia se va apropia să scoată pe bărbatul său din mâna celui ce-l loveÂşte, dacă întinde mâna Âşi apucă pe acesta din urmă de părțile ruÂşinoase, să-i tai mâna: să n-ai nici o milă de ea.

 

Timotei 1 -=- 2:11 - 2:14 - + Corinteni 14:34 - 14:35

Femeia să învețe în tăcere, cu toată supunerea.

Femeii nu-i dau voie să învețe pe alții, nici să se ridice mai presus de bărbat, ci să stea în tăcere. Căci întâi a fost întocmit Adam, Âşi apoi Eva. ÂŞi nu Adam a fost amăgit; ci femeia, fiind amăgită, s-a făcut vinovată de călcarea poruncii.

Femeile să tacă în adunări, căci lor nu le este îngăduit să ia cuvântul în ele, ci să fie supuse, cum zice Âşi Legea. Dacă voiesc să capete învățătură asupra unui lucru, să întrebe pe bărbații lor acasă; căci este ruÂşine pentru o femeie să vorbească în Biserică.

 

Si, din partea case, una legata de puli si preputzuri care e terminatoare(canibalism deviatie sexuala homosexualism bolnav de care Armin Meiwes ar fi mandru):

 

Exodul 12:43-49

"Domnul a zis lui Moise Âşi lui Aaron: “Iată porunca privitoare la PaÂşte: nici un străin să nu mănânce din ele.

Să tai împrejur pe orice rob cumpărat cu bani, Âşi apoi să mănânce din ele.

Veneticul Âşi simbriaÂşul să nu mănânce. Să nu le mănânce decât într-o singură casă; să nu luați deloc carne afară din casă, Âşi să nu zdrobiți nici un os. Toată adunarea lui Israel să facă PaÂştele.

Dacă un străin, care va locui la tine, va vrea să facă PaÂştele Domnului, orice parte bărbătească din casa lui va trebui tăiată împrejur; apoi se va apropia să le facă, Âşi va fi ca Âşi băÂştinaÂşul; dar nici un netăiat împrejur să nu mănânce din ele."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shobolane, cum ziceam mai in urma pe topicele astea grele, de unde crezi ca s-au inspirat cei care au scris Coranul? Omoratul cu pietre si femeia ca membru al comunitatii animalelor domestice ale tribalului gospodar sunt clisee obisnuite ale popoarelor desertice din Orientul Mijlociu. In cazul nostru, le-am adoptat religia si odata cu ea si morala bolnava. Am inceput sa scapam de ea dupa sec al XVIII-lea si uite cum se intoarce din nou, ca ciuma...

Mesaj completat

Intelectuali milosi? Parca mila era crestina, va puteti hotari? Sau, intr-adevar, religia e o contradictie totala si v-ati dat seama si voi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte adevarat barbate!

Punctul meu de vedere era insa ca RELIGIA oricare ar fi e la fel de rea brutala si plina de ura. In loc sa infieram islamismul ar trebui sa infieram religiile in totalitatea lor pentru ca sunt tot o apa si un pamant!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Religiile sint brutale pentru ca incearca sa simplifice lucrurile. Lucrurile se complica continuu in timp ce religiile incearca sa le simplifice din ce in ce mai mult incercind sa inghesuie infinutul de material pe care societatea umana il produce in citeva "reguli" obosite din niste cartulii de oieri de acum 2000 de ani.

 

Evident... lucrurile nu incap in acele reguli/explicatii nici de ale dracuului si evident frustrarea rezulta din asta. Si... evident... violenta este urmatoarea optiune.

 

Cind un om incearca sa isi foloseasca mintea pentru a depasi un obstacol si nu poate... pune mina pe tirnacop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati jucat vreodata Civilization 3, un joc mai vechi a lui Syd Meyer? In el, civilizatia pe care o construiai, evolua de la despotism la monarhie, dupa aceea la republica, apoi democratie, dupa care aveai doua alternative - comunism si fundamentalism. Fundamentalismul era sistemul care iti dadea control aproape total; uitandu-ma in ultimele zile la ce se intampla prin tarile arabe am avut senzatia ciudata ca urmaresc o secventa dintr-un joc de CIV 3 pe bune... Oare am scapat de comunism ca sa ne confruntam cu un nou inamic, mai pervers si mai seducator?

Sau, cu alte cuvinte, teroarea religioasa nu putea sa-si dobandeasca puterea completa decat dupa ce lumea a trecut intai prin experienta unui iacobinism cu pretentii ateiste?

E un moment in care chiar mi-as dori sa fie reala o teorie a conspiratiei, de aia cu masoni inteligenti care sa conduca lumea - orice, numai imami si popi nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Separarea puterilor in stat e o "lege" de clasa a 4-a pe care musulmanii inca nu o cunosc sau respecta. E insa prea usor intr-o tara crestina sa critici islamul sau intr-o tara musulmana sa critici crestinismul ... repet... fiecare ar trebui sa aiba grije de parul din ochiul sau.

 

Am avut colegi care se rugau cu fata la Mecca in fiecare zi de 3 ori si veneau cu covorasul si "cascheta" sub brat la servici. Culmea unul care mi-a ramas prieten si acum este din fashia Gaza iar frate-so face scoala de piloti aici (sic). In toate discutiile cu el mi s-a parut cel mai rezonabil si cel mai "live at let live" om din lume. Are var care si-a explodat poponeata, are familie care cumpara lapte adus prin tunel in pamant din Egipt si poate maine o sa fie demolati de tancurile israeliene, o sora de 6 ani care poate o sa moara primind un glont de cauciuc in scafarlie (deja a fost spitalizata din cauza unui glont de cauciuc care i-a rupt o costa perforandu-i plamanul, pe cand se juca pe strada). Cu toate astea e un om mai echilibrat decat huliganii religiosi crestini. Poate daca ati cunoaste mai multi musulmani ati vedea ca ideile preconcepute sunt doar asta ... niste idei preconcepute!

 

Sa nu uitam ca tarile arabe in ciuda faptului ca omoara femeile cu pietre au avut lideri femei cu mult inaintea crestinilor care le "respectau" de numa... vorba vine... parca am dat niste citate din cuvantul lui dumnezo mai sus!

 

Departe de mine idea de a sustine asa o idiotenie ca islamul dar precum am spus la inceputul ideatiei mele:

"E insa prea usor intr-o tara crestina sa critici islamul sau intr-o tara musulmana sa critici crestinismul ... fiecare ar trebui sa aiba grije de parul din ochiul sau"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E totusi ceva mai usor, dupa Renastere, Iluminism, Voltaire, Declaratia Universala a Drepturilor Omului, drept de vot pentru femei, democratie seculara si caderea comunismului... Dar totodata sa nu uitam ca islamul "crazy" actual se bazeaza pe secta mahabitilor, ca fundamentalismul a fost folosit pentru prima oara de serviciile secrete britanice in primul razboi mondial pentru a rascula triburile arabe contra Imperiului Otoman, de KGB contra americanilor in tarile arabe, apoi de CIA contra sovietici in Afghanistan...

Dirty war, dirty bombs... Politica si religia ne omoara, ca intotdeauna...

Mesaj completat

Mesaj completat

Errata: wahhabiti, nu mahabiti..

Mesaj completat

http://www.versuri.ro/artist/gjgd_pocaitii.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

am 2 intrebari, pentru ca din cele 91 de pagini ce trateaza importanta problema a islamului, din punt de vedere motociclistic, bineinteles, n-am reusit sa inteleg urmatoarele:

1. de unde pot sa-mi cumpar un covoras de rugaciune islamic

2. care este cel mai performant si cat costa reviziile

3. stie vreunul din voi cum arata o motociclcleta?

 

da, stiu, am zis 2 intrebari, dar m-am lasat dus de val. mea culpa mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am 2 intrebari, pentru ca din cele 91 de pagini ce trateaza importanta problema a islamului, din punt de vedere motociclistic, bineinteles, n-am reusit sa inteleg urmatoarele:

1. de unde pot sa-mi cumpar un covoras de rugaciune islamic

2. care este cel mai performant si cat costa reviziile

3. stie vreunul din voi cum arata o motociclcleta?

 

da, stiu, am zis 2 intrebari, dar m-am lasat dus de val. mea culpa mea.

 

1) eu am auzit ca la Cisnadie se fac covorase bune, la comanda . ia si tu un model de pe net si dupa ce ti-l fac aia treci cu el pe la moschee sa-l sfinteasca or smth

2) depinde de ce vrei sa faci cu el. unele sunt specializate pe "islamistul ascuns printre crestini "- sa arate ca persanele, sa nu se prinda ghiaurii. altele sunt imbibate cu nitroglicerina - covorasul teroristului fatal. Covorasul totalitarului de-acasa are inclus biciul sfant& burka de rezerva...samd. e ca la mobre, depinde daca vrei sa te dai pe asfalt, prin noroi, samd. hotaraste-te si apoi vedem care ti se potriveste. A..si neaparat Motul. Neaparat.

3) da, stim. da' nu-ti spunem - ca poate p-orma cand cresti si tu si reusesti sa atingi podeaua cu picioarele in timp ce stai pe scaun o sa vrei si tu una.

Editat de vladase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Calea catre Dumnezeu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...