Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

faci programare telefonica, si in caz ca te opreste, ai cum dovedi ca in directia ITP te indreptai

 

La cei de pe Campina nici nu-i nevoie de programare, te duci cand ai tu chef, pana la ora 19.20. Programul e pana la 20.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cei de pe Campina nici nu-i nevoie de programare, te duci cand ai tu chef, pana la ora 19.20. Programul e pana la 20.

 

nici la cei din gilau.

 

programarea ziceam sa o faca atunci cand chiar merge sa isi faca itp-ul, nu doar ca sa aiba motiv sa dea la organ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era neaparat treaba de organe, dar conform legilor lui stiti voi cine, fix atunci o sa ma opreasca sau fix atunci se va intampla ceva. Cica daca nu ai itp nu e valabila nici asigurarea. Iti dai seama ca se leaga de orice rahat. In fine, m-oi risca. De cand am motor de prin 2008 o singura data am fost oprit. A vrut sa vada daca am permis. A fost chiar haios ca prima data m-a intrebat cati cm are motoru. Dupa ce i-am spus zice tipu- va rog sa prezentati permisul pt aceasta categorie. Era misto sa ii spun 49 ca si-asa habar nu avea si eu eram cu ditamai 600 (ditamai fata de un scooter ma refer). O seara faina sa aveti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Are cineva sa-mi imprumute o casca de pasager, pana Duminica, cat stau in CJ?

Ofer garantie. As avea nevoie marimea M sau S.

Cine ma poate ajuta, dati un beep la 0740 454 181.

Adrian

 

Salut,

Are cineva sa-mi imprumute o casca de pasager, pana Duminica, cat stau in CJ?

Ofer garantie. As avea nevoie marimea M sau S.

Cine ma poate ajuta, dati un beep la 0740 454 181.

Adrian

 

Am gasit deja. Multumesc clujenilor pt promptitudine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Ma poate ajuta careva cu o masina de gaurit cu percutie si 2 burghie de beton de 10, respectiv 12mm? Trebuie sa prind o masuta din aceea rabatabila pe perete, si am de dat vreo 4-6 gauri, nici nu stiu cate prinderi are ca nu am desfacut-o.

Multumesc! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,te pot ajuta eu.Burghie cu varf cu vidia am de la 3 la 10 mm.Nu am de 12 mm.Suna-ma la 0744934435,daca e ok pt tine.

 

Nu stiu ce dibluri are masa, ca dupa cum ziceam n-am desfacut-o, de aceea am zis si 10mm si 12mm...poate nici nu are si atunci cumpar de orice dimensiune, nu conteaza. O sa ne auzim la un telefon mai incolo, dupa ce ajung acasa.

Multumesc pentru oferta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna-ma la 0744934435,iar cand ajungi acasa uita-te first of all,la continutul package-ului mesei.Ceva dibluri si hollzsuruburi am eu. :ok:

PS:am si rotopercutor,am uitat sa scriu!

 

Multumesc de ajutor, Cristi! Mare domn! :friends: :chhers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare la care nu-i gasesc raspunsul.

 

daca iau 50 de lei de la unu, si 50 de lei de la altul. am 100 acum

cheltuiesc din ei 97 de lei, si raman cu 3 lei.

din cei 3 lei, 1 il dau la primul si 1 il dau la al doilea. eu raman cu 1 leu, asta inseamna ca am de dat la fiecare cate 49 de lei.

problema e: 49+49=98 de lei + cei 2 lei pe care i-am dat inainte sunt 100. si eu totusi raman cu 1 leu in buzunar. de ce?

 

pe scurt

 

50+50=100

100-97=3

3-1-1=1 asta il punem in buzunar

raman 49 de lei de dat fiecaruia

49+49=98

98+1(platit)+1(platit)=100

1 leu ramane in buzunar. de ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare la care nu-i gasesc raspunsul.

 

daca iau 50 de lei de la unu, si 50 de lei de la altul. am 100 acum

cheltuiesc din ei 97 de lei, si raman cu 3 lei.

din cei 3 lei, 1 il dau la primul si 1 il dau la al doilea. eu raman cu 1 leu, asta inseamna ca am de dat la fiecare cate 49 de lei.

problema e: 49+49=98 de lei + cei 2 lei pe care i-am dat inainte sunt 100. si eu totusi raman cu 1 leu in buzunar. de ce?

 

pe scurt

 

50+50=100

100-97=3

3-1-1=1 asta il punem in buzunar

raman 49 de lei de dat fiecaruia

49+49=98

98+1(platit)+1(platit)=100

1 leu ramane in buzunar. de ce?

 

 

 

Tu cheltui 97 lei (48.5 lei x2). Dar cand trebuie sa dai banii inapoi va trebui sa dai cate 49 lei adica (48.5 +0.5- juma din leul ramas in jeb) x2

 

Mai departe deduci tu ..., simpatic oricum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare la care nu-i gasesc raspunsul.

 

daca iau 50 de lei de la unu, si 50 de lei de la altul. am 100 acum

cheltuiesc din ei 97 de lei, si raman cu 3 lei.

din cei 3 lei, 1 il dau la primul si 1 il dau la al doilea. eu raman cu 1 leu, asta inseamna ca am de dat la fiecare cate 49 de lei.

problema e: 49+49=98 de lei + cei 2 lei pe care i-am dat inainte sunt 100. si eu totusi raman cu 1 leu in buzunar. de ce?

 

pe scurt

 

50+50=100

100-97=3

3-1-1=1 asta il punem in buzunar

raman 49 de lei de dat fiecaruia

49+49=98

98+1(platit)+1(platit)=100

1 leu ramane in buzunar. de ce?

 

Pe scurt: Ai datorie 98 de lei din care ai 1 leu (de care te bucurai ca ti-a ramas). Asta inseamna ca mai ai de strans 97 de lei care reprezinta suma pe care ai cheltuit-o. Deci ramane in buzunar numai pt a fi dat inapoi :))

Ar fi frumos sa ne imprumutam toti si sa ne ramana 1% castigul, nu? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare la care nu-i gasesc raspunsul.

 

daca iau 50 de lei de la unu, si 50 de lei de la altul. am 100 acum

cheltuiesc din ei 97 de lei, si raman cu 3 lei.

din cei 3 lei, 1 il dau la primul si 1 il dau la al doilea. eu raman cu 1 leu, asta inseamna ca am de dat la fiecare cate 49 de lei.

problema e: 49+49=98 de lei + cei 2 lei pe care i-am dat inainte sunt 100. si eu totusi raman cu 1 leu in buzunar. de ce?

 

pe scurt

 

50+50=100

100-97=3

3-1-1=1 asta il punem in buzunar

raman 49 de lei de dat fiecaruia

49+49=98

98+1(platit)+1(platit)=100

1 leu ramane in buzunar. de ce?

 

...de frica lu' Nutzu Camataru' :crack:

 

Pai ma...tu nu ramai deloc cu 1 leu, pentru ca ai luat 100, ai restituit 100, dar ai cumparat doar de 97, plus leul care ti-a ramas 98...deci esti PAGUBA 2 lei, nu ramai cu un leu :blbl:

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare la care nu-i gasesc raspunsul.

 

daca iau 50 de lei de la unu, si 50 de lei de la altul. am 100 acum

cheltuiesc din ei 97 de lei, si raman cu 3 lei.

din cei 3 lei, 1 il dau la primul si 1 il dau la al doilea. eu raman cu 1 leu, asta inseamna ca am de dat la fiecare cate 49 de lei.

problema e: 49+49=98 de lei + cei 2 lei pe care i-am dat inainte sunt 100. si eu totusi raman cu 1 leu in buzunar. de ce?

 

pe scurt

 

50+50=100

100-97=3

3-1-1=1 asta il punem in buzunar

raman 49 de lei de dat fiecaruia

49+49=98

98+1(platit)+1(platit)=100

1 leu ramane in buzunar. de ce?

Pentru ca din cei 98 pe care mai trebuie sa-i restitui, ai cheltuit 97...

 

deci 97 cheltuiti + 1 leu in buzunar = 98 cat mai trebuie restituiti

 

 

si te rog sa-mi aduci odata aia 49 de lei ... :friends:

Editat de cervo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este gresit formulata ecuatia.

 

Corect...rezultatul este 99.5 :scratch:

 

Concluzia: Nu lua bani cu camata de la profii de la Poli ca te fac aia din vorbe de ai impresia ca iesi in castig :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am mai zis si mai sus dar nu ai fost atent probabil. Tuaduni cei 2 lei eronat, daca zici ca mai ai de dat 49 de lei pentru fiecareinseamna ca deja ai calculat acei 2 pe care i-ai returnat, deci nu e nicioformula de genul( 100-97)/2+49+49=?

 

Ai cheltuit 97 de lei, 1 leu ti-a ramas iar 2 lei i-ai datinapoi, deci 97+1+1+1=100. Din punctul de vedere al celor care ti-au datbanii tu ai cheltuit 98, nu 97 pentru ca din 100 ei au primit doar 2 inapoi,deci poti sa iti iei cu acel leu o inghetata, pentru ei tot 98 ai cheltuit. Veiavea atunci 98+1+1=100

 

daca luam in ordinea in care se petrec evenimentele avem asa

50+50=100-97=3/3=1 de fiecare

atunci sa se inteleaga mai bine facem asa

dam cate un leu inapoi si ramane

(97+2)/2=49 rest 1,

se aduna fara rest, si da 98+rest=99+1 de la mine=100 :)

 

si m-am scapat de datorii :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

STIE CAREVA DINTRE VOI CINE AR FI PUTUT FI PAGUBIT DE HONDA CBR 600,CU NR CJ-30-CBR?DACA DA AVETI LINKUL:

/index.php?/topic/679348-cbr-600-cj-30-cbr/ (DACA NU MERGE DATI COPY PASTE IN FEREASTRA NOUA) :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Intreb aici ca stiu ca sunt cativa oameni care se ocupa de asigurari RCA si poate imi pot raspunde la intrebare.

 

Intamplator m-am uitat mai atent la prospat incheiata polita RCA si am gasit o greseala.

Recunosc ca atunci cand am primit-o nu m-am uitat foarte atent la datele de pe ea. M-am uitat doar la perioada de valabilitate a politei si la nr. de inmatriculare trecut pe asigurare.

 

Pot sa am probleme daca sunt oprit in trafic sau in caz de incident, pot sa o musc din cauza ca la Nume, tip autovehicul, in loc de KTM 640 LCA Adventure scrie...SOLO MINSK 640LCA ADVENTURE (SOLO e caroseria).

Restul datelor de pe polita RCA sunt corecte.

Trebuie sa anulez polita si sa fac alta? Sau nu e asa mare problema?

Atasez si o poza sa vedeti cum apare pe polita RCA.

post-28684-0-80946800-1340018392_thumb.jpg

Editat de Kirk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Stie careva daca se poate traversa transfagarasanul sau e inchis de la capra inspre vidraru ? pe siteul cnadnr zice ca e inchisa trecerea pana la 1 iulie dar pe net sunt diversi care zic ca se poate trece. Daca a fost careva in iunie recent si ma ajuta cu un raspuns ii sunt recunoscator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Stie careva daca se poate traversa transfagarasanul sau e inchis de la capra inspre vidraru ? pe siteul cnadnr zice ca e inchisa trecerea pana la 1 iulie dar pe net sunt diversi care zic ca se poate trece. Daca a fost careva in iunie recent si ma ajuta cu un raspuns ii sunt recunoscator.

Te dai jos, deschizi elegant poarta mica a tunelului de la Balea Lac (aia nu e blocata), dai jos cutiile laterale si o impingi ca bicicleta in tunel. La iesire aplici aceasi tactica. Eu am trecut cu un GS mic, dar in fata mea au iesit 2 austrieci cu GS de 1200. Deci se poate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...