Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

are cineva de imprumut sau de vanzare :

http://www.oglinzimoto.ro/oglinda-moto-retrovizoare-dreapta-p-311.html?osCsid=3b8ba1f3b103ebb23991f34416bd67f5 ?

ma intereseaza sticla , deci plasticul poate sa fie si deteriorat .

Editat de autosos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de un ghidon pt Honda NTV650 /'97 . E din teava de 22mm ,cromat .

Am cumparat unul asemanator de la Louis dar nu 'tine' , trebuie originalul sau confectionat unul la fel cu originalul .Teava cromata poate fi inlocuita cu succes de teava de inox ,acum problema mea e modelarea ; firmele de confecti metalice din Cluj la care am apelat ori ca nu se ocupa cu asa ceva ,ori nu acum sant ocupate cu onorarea unor comenzi ,unele nu au raspuns la telefon .

Stiti ceva firme/persoane care pot sa faca un ghidon ca si originalul deoarece am ajuns la concluzia ca dimensiunile date de constructor sant ok ,din practica ultimilor ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un atelier de confecti metalice .



Nu stiti unde se gaseste in Cluj, sau daca se gaseste, incarcare freon R12, pt masini mai vechi?

Parca R12 e interzis de astia de la uie (sau confund cu alt R) ;oricum la toate freoanele scoase sant inlocuitori 1:1 .

Editat de mottofreee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot am nevoie de un ghidon pt Honda NTV650 /'97 . E din teava de 22mm ,cromat .


Am cumparat unul asemanator de la Louis dar nu 'tine' , trebuie originalul sau confectionat unul la fel cu originalul .Teava cromata poate fi inlocuita cu succes de teava de inox ,acum problema mea e modelarea ; firmele de confecti metalice din Cluj la care am apelat ori ca nu se ocupa cu asa ceva ,ori nu acum sant ocupate cu onorarea unor comenzi ,unele nu au raspuns la telefon .


Stiti ceva firme/persoane care pot sa faca un ghidon ca si originalul deoarece am ajuns la concluzia ca dimensiunile date de constructor sant ok ,din practica personala a ultimilor ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Tot am nevoie de un ghidon pt Honda NTV650 /'97 . E din teava de 22mm ,cromat .

Am cumparat unul asemanator de la Louis dar nu 'tine' , trebuie originalul sau confectionat unul la fel cu originalul .Teava cromata poate fi inlocuita cu succes de teava de inox ,acum problema mea e modelarea ; firmele de confecti metalice din Cluj la care am apelat ori ca nu se ocupa cu asa ceva ,ori nu acum sant ocupate cu onorarea unor comenzi ,unele nu au raspuns la telefon .

Stiti ceva firme/persoane care pot sa faca un ghidon ca si originalul deoarece am ajuns la concluzia ca dimensiunile date de constructor sant ok ,din practica personala a ultimilor ani.

asa ceva nu te intereseaza?

 

/index.php?/topic/195522-bursa-locala/page-319

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spuneam ,am incercat cu tot felul de ghidoane dar numai cel original/ identic cu originalul merge ,in sensul ca nu am probleme in timp cu el (original e de 750mm ).

Cel de aluminiu e din bara sau teava ?

Editat de mottofreee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spuneam ,am incercat cu tot felul de ghidoane dar numai cel original/ identic cu originalul merge ,in sensul ca nu am probleme in timp cu el (original e de 750mm ).

Cel de aluminiu e din bara sau teava ?

e din teava, si e de 823mm anvergura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Tot am nevoie de un ghidon pt Honda NTV650 /'97 . E din teava de 22mm ,cromat .

Am cumparat unul asemanator de la Louis dar nu 'tine' , trebuie originalul sau confectionat unul la fel cu originalul .Teava cromata poate fi inlocuita cu succes de teava de inox ,acum problema mea e modelarea ; firmele de confecti metalice din Cluj la care am apelat ori ca nu se ocupa cu asa ceva ,ori nu acum sant ocupate cu onorarea unor comenzi ,unele nu au raspuns la telefon .

Stiti ceva firme/persoane care pot sa faca un ghidon ca si originalul deoarece am ajuns la concluzia ca dimensiunile date de constructor sant ok ,din practica personala a ultimilor ani.

eu mi-ammontat un portbagaj pentru o honda rebel ,facut la comanda daca vrei sa il vezi poate iti place si te pun la curentu cu omul care mi la facut ,poate reuseste ceva si pentru tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din teava , la NTV anvergura e si mai mica de 750 iar pt a incapea comenzile cu mansoane sant folosite unghiuri mici .

De fapt vreau sa-mi montez si un portbagaj si o bara de cadere...acestea sunt optionale ,deocamdata primeaza ghidonul si dupa ce e sus mai vad eu .Desigur ca vreau sa vorbesc cu omul care face asa ceva (portbagaj).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din teava , la NTV anvergura e si mai mica de 750 iar pt a incapea comenzile cu mansoane sant folosite unghiuri mici .

De fapt vreau sa-mi montez si un portbagaj si o bara de cadere...acestea sunt optionale ,deocamdata primeaza ghidonul si dupa ce e sus mai vad eu .Desigur ca vreau sa vorbesc cu omul care face asa ceva (portbagaj).

in seara asta ma duc la lac in gheorgheni , eventual poti sa vii acolo sunt cu o honda rebel rosie pe la ora 19 30 - 20 00 sunt pe acolo

Editat de mihai7us
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Ma poate ajuta vreun user cu un Suzuki Sv650(an 99-02)?

 

Nu-mi mai functioneaza semnalizarile, nici becul de semnalizare din bord si vreau doar sa incerc cu alt releu, sa vad daca acela ii ars . Intreaga operatie ar dura 5 minute, releul fiind deasupra bateriei....

Ms. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cate fire si de ce culoare vin la releu? Pune si niste poze cu 'impricinatul' la locul lui ,poze cu mufa de conectare .



in seara asta ma duc la lac in gheorgheni , eventual poti sa vii acolo sunt cu o honda rebel rosie pe la ora 19 30 - 20 00 sunt pe acolo

Am vazut prea tarziu msg dar nr meu de tel e 0745 255962 .Al tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...