Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

unii din intitulatii mecanicii, care se si cred mecanii, luati-va si aruncati-va de la etajul 10 cu spatele in jos sa nu va fie rusine, nu demult a fost un prieten la garajist sa ii faca o revizie la motor, eu nu am avut timp la momentul repsectiv de el, si iiiiii dupa multa creatie o zi intreaga, vine cu roata fata si spate cu piulitele stranse cu mana, helloooooo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti careva o firma care se ocupa cu cauciuc, as vrea sa imi fac niste membrane vacuum pentru carburator ,celebrele membrane, nam chef sa dau 100 eur pe un rahat de cauciuc care nu merita mai mult de 10 lei. dati un semn, sau la 0730634011

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti careva o firma care se ocupa cu cauciuc, as vrea sa imi fac niste membrane vacuum pentru carburator ,celebrele membrane, nam chef sa dau 100 eur pe un rahat de cauciuc care nu merita mai mult de 10 lei. dati un semn, sau la 0730634011

150 de ron nu 100 de euro

 

http://dillypoint.ro/zen/index.php?main_page=index&cPath=2_64

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit firma, se pot face, urmeaza raspunsul din partea lor referitor la costuri



Salutare tuturor, am gasit o firma care poate sa faca membrane pt carburator , am trimis un model, astept raspunsul pentru costuri, o sa coste mult din cate mi sa spus matrita, cei care doriti anuntati pe forum sa stiu cate comand , daca o sa fie un pret okay o sa comand mai multe in jur de 100 buc,( sa nu mai vad transalpist nacajit), sa fie ieftin si la randul vostru cei care comandati iesiti ieftin, numai bineeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum mai am mai discutat cu altcineva si a zis ca face 100 de buc +matrita la 1200 lei, cine se baga la afacere, binenteles ca nu o sa fie 7,2 eur perechea, cele care o sa fie de vanzare, ca asa banii o sa ii recuperez peste mult timp, daca sunteti mai multi interesati, haideti sa punem mana de la mana, eventual facem mai mult de 100 de buc si le impartim, o sa avem membrane pe care le putem schimba in fiecare sezon, eu personal nu o dau banii astia ca nu ii am, ganditi-va

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum mai am mai discutat cu altcineva si a zis ca face 100 de buc +matrita la 1200 lei, cine se baga la afacere, binenteles ca nu o sa fie 7,2 eur perechea, cele care o sa fie de vanzare, ca asa banii o sa ii recuperez peste mult timp, daca sunteti mai multi interesati, haideti sa punem mana de la mana, eventual facem mai mult de 100 de buc si le impartim, o sa avem membrane pe care le putem schimba in fiecare sezon, eu personal nu o dau banii astia ca nu ii am, ganditi-va

Vezi, mare atentie in privinta materialului din care se matriteaza. Altfel nu tin nici un sezon. Membranele trebuie sa corespunda unor cerinte critice si unele dintre ele chiar antagonice. Respectiv elasticitate maxima, duritate si in primul rand rezistenta la benzina. Recunosc ca membranele astea sunt un cosmar, am trecut si eu prin el si solutia a fost membrane after market . Uite aici: http://dillypoint.ro/zen/index.php?

main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&zenid=e86df22672f8b32c812a117338c05cf2&keyword=membrane+carburator

ce-i drept dai 300 lei dar nu mai ai apoi treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi, mare atentie in privinta materialului din care se matriteaza. Altfel nu tin nici un sezon. Membranele trebuie sa corespunda unor cerinte critice si unele dintre ele chiar antagonice. Respectiv elasticitate maxima, duritate si in primul rand rezistenta la benzina. Recunosc ca membranele astea sunt un cosmar, am trecut si eu prin el si solutia a fost membrane after market . Uite aici: http://dillypoint.ro/zen/index.php?

main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&zenid=e86df22672f8b32c812a117338c05cf2&keyword=membrane+carburator

ce-i drept dai 300 lei dar nu mai ai apoi treaba!

plus ca vin livrate cu instructiuni clare de montaj si adezivul aferent, asa au venit la vremea cand aveam transalpul de 600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati de diagnoza electronica a motocicletelor:

 

SF Moto a achizitionat recent un pachet de diagnoza computerizata a motocicletelor marca Texa, pachet care contine urmatoarele:

 

-Tableta Texa Axone Palm cu software IDC4 Light Bike

 

-Interfata Texa Navigatot TXB (special Bike & marine products) conexiune cu cablu

 

-Statie de andocare S03440

 

-Set cabluri standard pentru motocilete tip BV1

 

-Set cabluri optionale pt motociclete tip BV2

 

-Set cabluri optionale pt motociclete tip BV3

 

-Set cabluri optionale pt marine uotboard & inboard tip BV4

 

Softul achizitionat are updata-rile pana la 2013 (inclusiv). Desigur, periodic se vor face reactualizari de soft pentru a detine ultimele informatii disponibile.

 

 

Cu acest pachet de diagnoza electronica se pot face diagnoza sistemelor de injectie, ABS, alarme integrate, contol al tractiunii, precum si orice alta diagnoza permisa de calculatoarele motocicletelor, stergerea erorilor din sistem, optimizarea consumurilor de carburant, modificarea curbelor de putere, precum si multe alte operatiuni specifice.

 

 

Marcile la care se poate efectua diagnoza (in domeniul moto) sunt urmatoarele:

 

Aprilia, Piagio, MotoGuzzi, Ducati, Laverda, Gilera, GAS, MV Augusta, Aherco, KVN Motor, Malaguti, Moto Morini, Adiva, Cagiva, Derbi, Daelim, Peugeot, Polaris, Vespa, Benelli, Triumph, Honda, BMW, Marelli, Kawasaki, Harley Davidson, Buell, Suzuki, Yamaha (sper ca nu am uitat vreo marca).

 

Practic, cele 40 de cabluri achizitionate acopera orice marca de motocicleta si orice model, la care se poate face diagnoza.

 

Pretul unei diagnoze computerizate simple (cu stergerea erorilor din sistem) este de 50 lei, in cazul operatiilor complexe (modificari ale performantelor motoarelor) putand ajunge la 200 lei (in functie de complexitatea operatiei).

 

 

 

Deasemenea, incepand cu data de 18.10.2013 vom primi si sculele de vulcanizare achizitionate (dedicate pentru motociclete). Acestea cuprind aparat de dejantat si rejantat cu bacuri speciale pt moto, aparat digital de echilibrat dinamic si static, cu prinderi speciale pt roti de motocicleta.

 

 

Va asteptam la unitatea noastra de service.

 

 

Echipa SF Moto Suprem

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna tuturor !

 

ma poate ajuta cineva si pe mine cu un tapiter care lucreaza bine? as avea de tapitat un scaun si un sissybar

Dan tapiteru' 0757453154! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Daca stie cineva unde gasesc in Cluj piese de schimb pentru cuptoare cu microunde. De fapt am nevoie de o siguranta rapida 5kV/0,7A, care este probabil sa se gaseasca si la unele magazine de electronice.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...