Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut, ce preturi au ? am o mica indoitora in buza la janta din fata.. si as fi curios cam cu cat se rezolva..

Daca-i suni/vizitezi vei afla!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am o problema. Intr-o seara de vreo saptamana am cazut cu motocicleta si bordul, care inainte era crapat (de la fostul proprietar) a sarit din loc (doar de la soc, motocicleta s-a oprit pe crashpad si capacele din capatul ghidonului). Problema e ca motocicleta nu are carte de identitate si trebuie sa o duc la rar pe sfarsitul lunii. Intrebarea mea e, daca imi instalez un bord electronic (la service, nu eu de nebun acasa) am cum sa-l omologhez si sa trec inspectia cu el? Nu as da 100 de euro pe el si sa nu-l pot folosi.
PS. Nu mi musai de bord electronic, doar ca nu gasesc unul de ER5 de vanzare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca are vreo importanta ce tip de bord ii montezi , in CI sau talon nu se specifica daca este prevazuta cu bord clasic sau electronic . Sa nu ai motorul mobrei modificat - acolo ar fi o problema ..

Editat de cobi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspuns cobi! Eu din cate stiu, toate piesele trebuie sa fie stock daca nu ai omologare individuala facuta. Astept totusi un raspuns de la cineva care a fost pus intr-o situatie asemanatoare si eventual luni o sa incerc sa prind pe cineva de la info-clienti sa vad ce o sa-mi spuna ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Eu mi-am facut identificare, omologare si elib CIV in 29 apr. Se verifica serii, culoare, ce gume ai, frine si atit. Face poza.

Eu sunt convins ca nu au ABSOLUT nici o treaba cu bordul. Oricum, te intreaba citi km are motorul DOAR informativ.

Eu zic sa nu-ti faci nici un gind.

 

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well, azi am sunat la asistenta la RAR si mi-au spus ca trebuie sa fie musai bord de Kawasaki si daca nu e de ER. Am discutat cu inca un domn care mi-a spus ca a mers linistit cu bord Koso pe un ER6 si nimeni nu i-a zis nimic. Multumesc de raspuns domnu' Radu. In prima instanta o sa mai caut un bord de ER5, daca nu GPZ500 sau KLE500, iar daca nu, Koso it is...
Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well, azi am sunat la asistenta la RAR si mi-au spus ca trebuie sa fie musai bord de Kawasaki si daca nu e de ER. Am discutat cu inca un domn care mi-a spus ca a mers linistit cu bord Koso pe un ER6 si nimeni nu i-a zis nimic. Multumesc de raspuns domnu' Radu. In prima instanta o sa mai caut un bord de ER5, daca nu GPZ500 sau KLE500, iar daca nu, Koso it is...

Asfalt uscat!

:crack: aia de la RAR de multe ori habar nu au unde sunt seriile la motor, daremite daca bordul este OEM sau e un bord de MZ pe un motor japonez, mergi linistit si nu mai intreba ca numai faci valuri

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well, azi am sunat la asistenta la RAR si mi-au spus ca trebuie sa fie musai bord de Kawasaki si daca nu e de ER. ...

Singur singurel iti " bati cuie in roata " daca ii intrebi pe " nepriceputeanu" de la RAR , bine ca nu le ai zis seriile de motor sa te tina minte :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singur singurel iti " bati cuie in roata " daca ii intrebi pe " nepriceputeanu" de la RAR , bine ca nu le ai zis seriile de motor sa te tina minte :crack:

pe vremuri aveam un scooter aprilia atlantic, o ora se invarte tipul pe linga motor si nu gaseste seriile, nici de-al dracu nu i-am zis pentru ca sia bagat pilele in fata, a stat ca prostu in fata windows-ului.....

deci baieti astia de la rar stiu doar sa ia ciubucul si sa faca poze, trec prin rar junghiurile ca apa peste pietre,

si tu vlad_prodan2006 te stresez pt bord, cred ca intro zi imi pun un bord de dacie si asa ma duc la inspectie sa vedem daca se prinde careva si pun pariu ca intreba daca e model nou sau de america.... :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E prima motocicleta cu care merg la RAR. Am mai avut un scooter pe la 15 pe care nu l-am inmatriculat niciodata si am circulat 3 ani cu sigla firmei de la care l-am cumparat in loc de placuta de numar, pe la 18 ani o motocicleta de 125 dar cu acte de 50 (aveam permis, dar am gasit-o ieftin si tocmai sa nu trec prin toata chestia asta, am rezolvat ieftin la primarie). Nu stiu exact la ce sa ma astept...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.................. Nu stiu exact la ce sa ma astept...

Totul e sa nu fi "molau " si " sperios " ; atitudinea care trebuie s o adopti este : indiferenta partiala , relaxare si " de plictis " :143:

Sa vorbesti la tel relaxat ca si cum toti is la picioarele tale ( crede ma am umblat pe acolo de cateva ori dar nici draku nu i pasa de mine ... ) .

Editat de cobi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa cum zice cobi, mi se rupeeeee,,, sefu da nu merge mai repede, ca tre sa ajung la mall,,

trebuie sa te gandesti ca suntem in ro, oameni plictisiti la rar de cate motoare trec intro zi pe la ei, interes zero, abia asteapta sa termine ziua.... asa ca no strees

 

de aceea crapa motoarele la rar, ca le accelereaza la rece toamna sau iarna si dai blana 4000 rpm sa iasa gazele, dar gazele ok ies la temp de functionara a motorului normala nu la rece, deci care sunt slabute cedeaza pe stand, la moto nu e cazul

eu cand ma duc la rar si daca nu imi convine ceva is cu gura pe ei ca altfel risti sa duci acasa conserva pe platforma, la moto nu e cazul, la tipul de la gaze iam promis ca la prima intalnire ii rup fasuuuu.....

ma duc cu conserva mea ..dizal pa motorina.. nenea si ii spun la taran sa stam 5 min sa se incalzesca cat de cat motorul dupa ce am stat la coada 2 ore, dar el nu ca se grabeste.... si de aici restul.....

asa ca nu te stresa ca nu ai de ce , cautati seriile pe motor inainte ca sa merga mai repede ca altfel trebuie detectiv pt seriii

Editat de AntonioAntonio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...