Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Buna tuturor.... intrebare ... poate are careva ramasa de la vreo ceva casca ...prinderile vizierei ... daca da si nu le mai foloseste mi-ar prinde bine ... un pm va rog


» Post actualizat in 14 Nov 2014 10:28

Am rezolvat cu prinderile al viziera ..... Daca este printre voi careva care stie si are timp sa refaca o instalatie electrica la yamaha virago 250 ( ma refer la inlocuit firele + mufe ) timp / bani .... rog pm


» Post actualizat in 15 Nov 2014 15:41

electrician moto bun este in cluj ? rog daca stie careva sa imi dea un semn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Buna tuturor.... intrebare ... poate are careva ramasa de la vreo ceva casca ...prinderile vizierei ... daca da si nu le mai foloseste mi-ar prinde bine ... un pm va rog

 

» Post actualizat in 14 Nov 2014 10:28

Am rezolvat cu prinderile al viziera ..... Daca este printre voi careva care stie si are timp sa refaca o instalatie electrica la yamaha virago 250 ( ma refer la inlocuit firele + mufe ) timp / bani .... rog pm

 

» Post actualizat in 15 Nov 2014 15:41

electrician moto bun este in cluj ? rog daca stie careva sa imi dea un semn

0752750030
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toti! intreabare intrebatoare... aveti careva cunostinte despre piata moto din polonia? ma chinuie gandul sa imi aduc urmatoarea capra de acolo, am vazut preturi foarte ok, mai bune decat in DE, HU, nu mai zic de Ro... ati mai adus careva de acolo? aveti vreo impresie, sfat, daca tre tinut cont de ceva pt a o putea inmatricula, etc... daca is seriosi sau nu (la modul general, normal)

Mersi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vreau sa imi pun pe motor becuri h7 cu SMD , am inteles ca vad aproximativ ca si xenoanele si ca is mai sanatoase pentru instalatia electrica, de exemplu stiu caz la gsxr k1 unde s-a ars statorul din cauza xenoanelor.

 

E adevarat ca se vede ine cu H7 SMD ? Unde pot gasii asa ceva?

 

Mersi anticipat.

Editat de ~LeX~
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici poveste.Poti incerca sa vezi cum lumineaza in Piata Marasti.Este un magazin de ''tuning" acolo.Daca gasesti cu led cree,aia ii alta poveste :)

Editat de Poly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un mecanic sau priceput in motociclete?

Am un amic la cluj care vrea sa cumpere un hornet si as dori sa faca o alegere buna.

Daca este cineva dispus ( dupa orarul sau) sa testeze un hornet.

Se ofera transport de acasa pana acasa, si cinste/plata orelor pierdute..

Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva unde pot gasii protectiile interioare de la o geaca ? E dainese ... si daca nu sunt neaparat aceeasi firma dar ma intereseaza protectiile sa fie cat de cat hard. Mersi anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut

 

incercand sa montez cabina de dus am spart una din sticlele drepte de la cabina de dus, cea din spate, cabina de 90x90

 

daca aveti sau stiti de vreuna, dati un semn 0736638582

 

multam fain

 

numa' bune & doamne-agiuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

incercand sa montez cabina de dus am spart una din sticlele drepte de la cabina de dus, cea din spate, cabina de 90x90

 

daca aveti sau stiti de vreuna, dati un semn 0736638582

 

multam fain

 

numa' bune & doamne-agiuta

Poti pune placa de plexiglas - exista de diferite grosimi , in loc de sticla ( si eu am patit acelasi lucru ... )

Editat de cobi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti pune placa de plexiglas - exista de diferite grosimi , in loc de sticla ( si eu am patit acelasi lucru ... )

 

cred ca la aceasta varianta am sa recurg... la praktiker mi-au cerut 200 pe o sticla... o fi securizata, da totusi... am inteles ca au la baumax plexi si il si debiteaza la dimensiunea dorita... noah, multam...

 

numa' bine & doamne-agiuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa imi refac oglinda la far. E din metal. Se ocupa cineva cu asa ceva?

 

Ca si cum toate oglinzile de la toate motocicletele si toate farurile ar fi identice. :))

 

De obicei oglinzile sunt din plastic. Dar fii mai specific... modelul de moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Am o motocicleta care a stat ani buni intr-un depozit si unele piese cromate s-au deteriorat pe ici pe colo . Cineva mi-a spus ca pot sa le curat cu lana de otel , ceva cam ca si in video-ul de mai jos . Stiti careva unde pot sa gasesc asa ceva in cluj ? Va multumesc.

. Editat de nascavlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Am o motocicleta care a stat ani buni intr-un depozit si unele piese cromate s-au deteriorat pe ici pe colo . Cineva mi-a spus ca pot sa le curat cu lana de otel , ceva cam ca si in video-ul de mai jos . Stiti careva unde pot sa gasesc asa ceva in cluj ? Va multumesc.

.

eu am curatat rugina de pe crom cu T-CUT special pt asa ceva si costa pana in 25 ron la auchan carrefur, se freaca cu un burete de spalat vas. care contine si o pasla abraziva pe o parte, apoi dai cu o carpa si gata

 

spor

Editat de yamcsi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt interesat de produsul acela pentru ca vreau sa il folosesc si la alte chestii , nu doar la moto . Mersi de alternativa oricum :D daca nu gasesc la solutia asta o sa ajung. Dar vroiam sa impusc doi iepuri dintr-o lovitura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Am o motocicleta care a stat ani buni intr-un depozit si unele piese cromate s-au deteriorat pe ici pe colo . Cineva mi-a spus ca pot sa le curat cu lana de otel , ceva cam ca si in video-ul de mai jos . Stiti careva unde pot sa gasesc asa ceva in cluj ? Va multumesc.

.

"Lana" din aceea,gasesti la raionul de produse menajere dintr-un supermarket.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...