Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut, am nevoie de putin ajutor la reglat chestia asta de la ambreiaj.

 

https://www.dropbox.com/s/715urtzn6uh1ut2/20150410_185214.jpg?dl=0

 

Am uns cablul de ambreiaj dar am dat din prostie jos si chestia aia...am pus-o la loc gresit si acuma sunt la Cluj unde nu am scule :(

Maine vreau sa fac o tura pana la Oradea si na... de multe ori nu imi intra din prima in viteza, asa ca ma bucura o mana de ajutor in seara asta :)

 

Desigur contribui si la mielul de pasti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe str oasului aproape de intersectia cu str maramuresul pe stanga cum vii de la gara ..sunt baieti f de treaba si fac orice pana si echilibreaza roata daca vrei


» Post actualizat in 10 Apr 2015 17:34

Salut, am nevoie de putin ajutor la reglat chestia asta de la ambreiaj.

 

https://www.dropbox.com/s/715urtzn6uh1ut2/20150410_185214.jpg?dl=0

 

Am uns cablul de ambreiaj dar am dat din prostie jos si chestia aia...am pus-o la loc gresit si acuma sunt la Cluj unde nu am scule :(

Maine vreau sa fac o tura pana la Oradea si na... de multe ori nu imi intra din prima in viteza, asa ca ma bucura o mana de ajutor in seara asta :)

 

Desigur contribui si la mielul de pasti :D

suna-ma 0745538663 si te ajut maine dimineata dupa ora 8-30

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. stie careva dintre voi:

a) daca in austria si ungaria este nevoie de vigneta pe autostrada pt motociclete

b ) daca in germania se pot face acte/ numere rosii de export sambata

mersi!

Editat de frankone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. stie careva dintre voi:

a) daca in austria si ungaria este nevoie de vigneta pe autostrada pt motociclete

b ) daca in germania se pot face acte/ numere rosii de export sambata

mersi!

in ungaria sigur trebuie. asa tin minte ca si in austria. oricum pretul e mult mai mic decat la masini. despre partea cu germania nu stiu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ungaria sigur trebuie. asa tin minte ca si in austria. oricum pretul e mult mai mic decat la masini. despre partea cu germania nu stiu nimic.

mersi, mai mult partea cu actele ma streseaza, ca daca nu se poate, imi cam da peste cap socotelile rau de tot.. Mersi oricum !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am facut eu un mic research pentru tine, ca poate nu sti sa folosesti google.

 

Ungaria ii 2975 HUF pentru motocicleta.

Austria ii 5€...tre lipita la vedere vigneta nu bagata in buzunar

 

Poti sa ii pui Kurzzeitkennzeichen valabil 30 zile. Costul este de aprox. 120-200€ in functie de biroul unde il faci. Ai grija ca mai este si numarul "Galben" care ii valabil 5 zile si evident ca ii mai ieftin, dar cu acela poti circula doar in Germania, in Austria, Ungaria, Romania ii infractiune se circuli cu acel numar. Se putea pana acuma vreo 2-3 ani, dar acuma ii schimbat si esti obligat sa il iei pe ala mai scump si valabil 30 zile.

 

Numarul si poate comanda si online cu 120€ si il trimite prin posta, ev. vb cu vanzatorul sa ti-l cumpere el daca ii de acord. Ce acte ii nevoie nu m-am uitat ca nu am avut chef.

Mersi cuki de informatii. Dupa cum ziceam mai sus, partea cu facutul lor sambata era factorul stres, nu atat ce acte si ce fel de numere imi trebuie. Dar mersi oricum de bunavointa, apreciez.

Oricum intre timp am schimbat planul, nu puteam risca sa nu pot lua numerele sambata cand ajungeam eu si sa stau degeaba acolo, asa ca ma duc si vin cu wizz iar motoru vine pe platforma. Asta e, plimbarea pe autobahn next time.

Mersi si promit pe data viitoare sa ma invat cu goagãlu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am o problema la mobra mea, in legatura cu un "ticait" pe care-l simt in ghidon in momentul franarii, si inca nu stiu de unde vine problema.

Daca v-ati mai lovit de o problema de genu' si vreti sa dati un sfat/sugestie va rog sa intrati in topicul ce deja il am deschis:

/index.php?/topic/725331-etriere-yamaha-xj550-seca/

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la pompa pleaca un furtun care se separa pt 2 etriere. lungime minim 75 cm. am nevoie de banjo pt sertizare. al meu se f cind am vrut sa il indrept putin.

am conducta frina lungime de la 60 la 90cm,daca nu te descurci vi si iti alegi schimbi conducta cu totul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stiti careva cum se poate decupa ( si cu ce ) , viziera la o casca open face ? Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine recomanda un mecanic sau service auto ptr o dacie solenza. Sa poata elibera factura, sa asigure piese, cu alte cuvinte sa pot sa-i las masina si sa se ocupe de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' tu dai factura pe palinca de prune?

:)

 

service-uri mai mici gasesti aproape in fiecare cartier, unde dupa intelegere poate sa-ti scrie si factura....

 

dar nu ai vreun prieten meserias cu care rezolvi cu niste bere/palinca dupamasa la garaj?, ar fi mai ieftin!

 

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' tu dai factura pe palinca de prune?

:)

 

service-uri mai mici gasesti aproape in fiecare cartier, unde dupa intelegere poate sa-ti scrie si factura....

 

dar nu ai vreun prieten meserias cu care rezolvi cu niste bere/palinca dupamasa la garaj?, ar fi mai ieftin!

 

succes!

» Post actualizat in 05 May 2015 14:59

Merci de ajutor. Foarte util raspunsul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine recomanda un mecanic sau service auto ptr o dacie solenza. Sa poata elibera factura, sa asigure piese, cu alte cuvinte sa pot sa-i las masina si sa se ocupe de tot.

 

Eu ma duc in Baci, intr-o curte vizavi de Petrom. Numar tel: 0723.017.339. Aduce piese si imi elibereaza si factura cand ii cer. Mai multe detalii ceri direct de la el: Cristi il cheama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...