Sari la conținut

Detalii adminstrative pentru participarea la concursuri in 2011


ionut73
 Share

Postări Recomandate

Salut prieteni

 

Ca sa mearga treaba repede la inscrieri la concursuri ar fi bine sa avem hartiile in regula cand ne ducem acolo.

Iata ce ne trebuie

 

1. Licenta FRM

Licenta de 1 cursa - se poate obtine la fata locului licenta pentru o cursa - 20 Euro - se pare ca este totusi 10 Euro. O sa mai verific la FRM.

Licenta pentru tot sezonul - daca planuiti sa mergeti la minim 3 curse de enduro (campionat sau prietenesti) merita sa va faceti licenta pe tot sezonul - 45 Euro - downloadati formularul de cerere de licenta de aici http://www.frm.ro/index.php?option=com_doc...=9&Itemid=2

- completati formularul - daca nu sunteti inscrisi la un club vorbiti cu prietenii din zona sa va recomande un club moto afiliat la federatie. Nu veti avea nici drepturi si nici indatoriri fata de clubul acela. E o simpla formalitate.

- platiti 45 Euro la banca in contul indicat in cererea de licentiere

- trimiteti formularul si copie dupa chitanta de la banca pe fax la FRM - +40-21-3241734

- verificati detalii cu Mihai Radu de la FRM la tel - 021 324 17 34

- reprezentantul FRM va aduce licenta la prima cursa din an

Atentie! - la licentiere trebuie sa alegeti o clasa din campionat (A, B sau C) - aceea va ramane clasa la care va veti da in campionat. La prietenesti puteti sa alegeti alta clasa, in functie de detaliile despre traseu.

 

2. Asigurarea sportiva

Costa 35 Euro pentru un an la Federatie. O puteti plati la banca, impreuna cu cererea de licentiere.

Se poate face si separat la un asigurator, dar nu stiu exact detalii.

Unii organizatori de concursuri ofera si varianta de asigurare pentru o cursa

 

3. Vizita medicala

Se poate efectua la orice clinica de medicina sportiva din orice oras. In Bucuresti se face destul de rapid la Policlinica Vitan. Atentie! - trebuie sa fie stampila de medic sportiv.

Unii organizatori aduc medic sportiv la inscrieri, insa viza aceea e valabila pentru un singur concurs si de obicei e super inghesuiala. E valabila 6 luni, asa ca e bine sa o faceti cat mai aproape de prima cursa si prindeti tot sezonul.

 

4. Taxa de concurs

La toate concursurile se poate plati taxa prin banca. Daca stiti sigur ca veniti la cursa, platiti in avans - e cinstit si pentru organizatori sa stie cam pe ce oameni se bazeaza. Fiind o lume mica, sunt sigur ca organizatorii vor intelege cazurile de forta majora si vor returna banii atunci cand un concurent nu poate sa mai ajunga.

 

Sfatul meu e sa va faceti inainte de prima cursa toate hartiile, platiti prin banca inscrierea si vineri seara la cursa stam la bere in loc sa stam la coada.

 

Si o rugaminte pentru organizatori - puteti sa recompensati concurentii ordonati oferindu-le o experienta de inscriere facila. Adica daca au platit prin banca inscrierea si au toate actele de la FRM in ordine sa aveti kit-ul de inscriere intr-un plic cum au facut cei de la Valcea anul trecut. Este si in interesul vostru sa scapati de la balamucul de la inscrieri.

 

Daca mai sunt completari o sa modific acest post.

Ionut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Licenta de 1 cursa - se poate obtine la fata locului licenta pentru o cursa - 20 Euro

cu mentiunea că pentru "prietenesti" taxa la fata locului pentru o cursă e 10 Euro

cel putin asa era anul trecut

Editat de seseseko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am folosit un plic A4 in care am pus nr de concurs,diploma de participare,formular de inscriere/declaratie pe proprie raspundere(aceiasi coala),nr ptr canistra de carburant(tiplat ca sa nu il distruga benzina care se scurge),perforat la un colt si cu un colier de plastic,tichete ptr mancare/bautura,bratara (ptr acces in parc rece)legitimatie (care se preda cand iesi cu motorul din parc si o primesti inapoi cand aduci motorul),un pliant cu adrese si nr.de telefon utile gen:hoteluri,taxi,

carciumi,saloane de masaj erotic, :lol: ,telefoane organizatori...

post-15042-1295640600_thumb.jpg

 

am mai pus un panou cu benzile traseului si semnele pe care pilotii le vor gasi pe traseu(scuzati calitatea imaginii),chiar la inscrieri..

post-15042-1295641073_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O informatie proaspata via husquarna Team

 

s-a dat "startu" pt inscrieri la FRM: licenta si asigurare, pt clasa hobby, este o singura licenta valabila pentru toate cursele de enduro, enduro cross si cupe, costa 30 e pana la data de 28 feb dupa care se mareste la 45 e, iar asigurarea medicala este de 45

la A si B e 50 Euro pana pe 28 feb si 65 E dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionuț, ca să fie clar, să înțeleg că un hobist care merge la toate cursele foste prietenești și tot restul de curse din campionat în 2011, în 30 de euro (plătiți până în 28.02.2011) are:

-licență frm pe tot anul 2011 la toate cursele, categoria hobby;

-asigurare medicală pe tot anul 2011 la toate cursele, categoria hobby.

Mai trebuie ca hobistul să-și facă doar vizita de medicină sportivă (alt cost, altă mâcare de pește) si e totul "done" pentru 2011?

 

Iar pentru A și B costurile sunt 30+45 euro + vizita de medicină sportivă (plătiți până în 28.02.2011) ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

știe cineva dacă:

1. licența frm pentru o cursă, în valoare de ~10eur;

2. asigurarea medicală pentru o cursă, în valoare de ~10eur;

3. vizita de medicină sportivă pentru o cursă, în valoare de ~10eur

se pot face în avans?

că mi-ar place să nu mai stau la cozile alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu suni la federatie, ca aici noi facem numai speculatii.

Mesaj completat

Si vizita aia mai bine o faci la o policlinica sportiva. Eu am facut-o pt 6 luni si nu m-a costat nimic.

Mesaj completat

Si cu aia 10 euro imi iei o bere la Deva :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...