Jump to content

Recommended Posts

tot caut de cateva zile si nu reusesc sa ma lamuresc.ii intreb in special pe cei care au facut deja asta.

o sa ma apuc in curand de un proiect.modificarile vor fi majore.dar piesa de rezistenta,sa'i zic asa, e cadrul,care va fi taiat si facut rigid.eventual lungit.dar cu maxim 10 cm.

cei care au avut de aface cu astel de dracovenii,cum ati trecut rar'ul ? nu dorm noaptea,am nevoie de un raspuns.trebuie sa existe o posibilitate.ceva ceva.

altfel nu pot are sens sa fac asta.

macarena

cu toate ca am facut modificari,nu recomand,nu o sa faci RAR-ul niciodata, iar daca o sa il faci,o sa ai probleme la fiecare 2 ani la ITP, pe langa astea,daca vei face un accident si ti se va face o expertiza tehnica...nasol.

am condus odata un sportster, pe curbe nu statea neam,dupa ce proprietarul a intarit suspensiile cu doua gradatii s-a schimbat total ciclistica mobrei.daca numai prin intarirea suspensiei a fost o mare diferenta, gandeste-te ce inseamna taiat si sudat pe genunchi.

sudura o sa fie facuta profi.tot cadrul va fi facut profi.nu de mantuiala.

nu asta e problema.ci cum fac cu rar'ul.trebuie sa existe o posibilitate.avem atatea motoare facute aproape de la 0 pe drumurile noastre.

solutia ma intereseaza pe mine.cea legala :)

nu mai demoralizati omul.Sa-ti zic cum merge la romanica.

1.Fa-ti RAR-ul inainte sa te apuci de modificari , si prin RAR spun exclusiv de identificare , ITP-ul il poti face tot atunci daca e expirat , sau daca e valabil , o lasi pe altadata.

2.Apuca-te de modificari .....

3.Daca ai nevoie de ITP dupa ....nu merge la RAR.Poti merge la oricare alta firma care se ocupa.

4.Nu vinde motorul niciodata , e posibil ca urmatorul cumparator sa nu treaca veci de comunistii de la RAR.

Bafta la modificari , si nu te da batut!

Poti sa mai iei in calcul si varianta inmatricularii in alta tara dupa modificari, BG se poarta , intreaba pe cineva care se ocupa.

chiar. am demult întrebarea asta...

dacă-mi bag mâna Âşi ciopârțesc tare de tot un moto în ro ciao înmatriculare...

dar... dacă înmatriculez afară Âşi încerc să-l bag după în țară mai sunt probleme? aÂşa l-am cumpărat de la neamț d-nle...

merge faza?

cred ca voi face modificarile in germania.si o sa fie inmatriculat motorul in germania.

insa nu stiu care sunt la ei legile.

la faza cu modificat dupa ce fac rar'ul m'am gandit.iar cu itp'ul nu e bai.

insa tot vreau o omologare ceva.poate stie careva care's legile aici,cu privire la omologarea individuala.

vreau sa fac treaba asta cat mai ok posibil si cat mai legal,evident,atat cat se poate de legal.