Sari la conținut

Motociclisti romani in Italia


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 807
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare la lume.In seara sat am aflat de topicul asta...nu prea stiam de el.Sa incepem prezentarea : Ciprian sunt din Iasi ,prietenii ma stiu de Lica..de vreo 6 luni deacum sunt prin Trento si de 3 sapt sunt fericitul posesor al unui vfr :P.Am trecut de la sportive la ceva mai touring si chiar imi place :P .asfalt uscat si toate cele bune.

Mesaj completat

Am uitat...pentru contact... vasy_lica pe mess :P

Mesaj completat

Sorin, din Iasi si locuiesc momentan in Venaria Reale, Torino.

Moto inca nu am aici, le-am lasat acasa, dar sper sa reusesc sa-mi iau una si aici.

Experienta moto din 2005 incoace, pe tot felu de inventii cu 2 roti.

Contact me_zx6r mess.

:blbl:

Sorineeeee cand ne vedem la o bere ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca incet incet ne strangem ... e bine ca suntem cu totii in nordul Italiei, zona Lombardia Trento Piemonte, asa poate ne putem vedea mai des. Azi ma vad cu chris.alfa, sa ne cunoastem iar daca sunteti cu totii de acord putem sa ne intalnim intr-o duminica cu soare sa facem o plimbare impreuna intr-o locatie pe care tot impreuna o decidem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca incet incet ne strangem ... e bine ca suntem cu totii in nordul Italiei, zona Lombardia Trento Piemonte, asa poate ne putem vedea mai des. Azi ma vad cu chris.alfa, sa ne cunoastem iar daca sunteti cu totii de acord putem sa ne intalnim intr-o duminica cu soare sa facem o plimbare impreuna intr-o locatie pe care tot impreuna o decidem.

Ar fi foarte frumos..ramane de vorbit si poate intro duminica cu soare facem o intalnire pe undeva pe la mijloc :P.Dar pentru asta mai tinem legatura...

Plimbare placuta de 1 mai si asfalt uscat :P

Mesaj completat

incet incet ne adunam :P aici pe insula mai sunt vre-o 6 romani cu motoare, un z1000, trei horneturi, un cbr si un zx6. nu stiu daca si ei au cont pe motoretism, eu sunt cel mai "forumist" ca sa zic asa :P deja trei dintre noi in august o luam spre ro. noi fiind mai din sud, va adunam pe drum :P :blbl:

Salutare.mai adauga in lista un v tec ..ei eu am de gand sa merg pe moto acasa..in Iasi..tot prin august cu plecare din Trento

Mesaj completat

incet incet ne adunam :D aici pe insula mai sunt vre-o 6 romani cu motoare, un z1000, trei horneturi, un cbr si un zx6. nu stiu daca si ei au cont pe motoretism, eu sunt cel mai "forumist" ca sa zic asa :) deja trei dintre noi in august o luam spre ro. noi fiind mai din sud, va adunam pe drum :P :P

Salutare.mai adauga in lista un v tec ..ei eu am de gand sa merg pe moto acasa..in Iasi..tot prin august cu plecare din Trento

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.mai adauga in lista un v tec ..ei eu am de gand sa merg pe moto acasa..in Iasi..tot prin august cu plecare din Trento

 

Pai noi nu suntem asa de dotati ca si tine :P . M-am intalnit azi cu chris.alfa, are un Sukuzi DR de 800 mono, eu am tot un mono de 660, Lehamith are un chopper de 250 :P . Motoare de plimbare si de iesit cu la cate o tura locala, de mers in Romania cam greu cu utilajele din dotare :blbl: .

Ideea e sa o punem de cate o plimbare din cand in cand, fara alergaturi si mers sportiv. Ce ai tu e deja avion, ne mai auzim spre weekend-ul viitor poate facem ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot facem prezentarile,ma conformez:Constantin ma numesc ,locuiesc la 30 km de Roma si am un hornet din 2001.

Sunt usor de recunoscut in trafic pentru ca am nr de Brasov.Nu ies foarte des calare dar in limita timpului disponibil mi-ar face placere sa cunosc alti conationali motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot facem prezentarile,ma conformez:Constantin ma numesc ,locuiesc la 30 km de Roma si am un hornet din 2001.

Sunt usor de recunoscut in trafic pentru ca am nr de Brasov.Nu ies foarte des calare dar in limita timpului disponibil mi-ar face placere sa cunosc alti conationali motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brasovuuuu :blbl: apai tre sa te pui intr`o duminica dimineata pe drum sa vi pe nord, ca noi nu ne deplasam pana la tine :P Ne mai vb, eu is Chuck, tot brasovean

Mesaj completat

Pai noi nu suntem asa de dotati ca si tine :P . M-am intalnit azi cu chris.alfa, are un Sukuzi DR de 800 mono, eu am tot un mono de 660, Lehamith are un chopper de 250 :P . Motoare de plimbare si de iesit cu la cate o tura locala, de mers in Romania cam greu cu utilajele din dotare .

Ideea e sa o punem de cate o plimbare din cand in cand, fara alergaturi si mers sportiv. Ce ai tu e deja avion, ne mai auzim spre weekend-ul viitor poate facem ceva.

 

cu trotineta mea pot sa ma las tractat de Vasy...mai fac si eu economie la gas :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai noi nu suntem asa de dotati ca si tine :P . M-am intalnit azi cu chris.alfa, are un Sukuzi DR de 800 mono, eu am tot un mono de 660, Lehamith are un chopper de 250 :P . Motoare de plimbare si de iesit cu la cate o tura locala, de mers in Romania cam greu cu utilajele din dotare :P .

Ideea e sa o punem de cate o plimbare din cand in cand, fara alergaturi si mers sportiv. Ce ai tu e deja avion, ne mai auzim spre weekend-ul viitor poate facem ceva.

In primul rand scuze pt reply urile..cred ca au fost 3..nush dc s au postat...In fine, legat de vfr..poate e ceva mai sportiv..dar poate merge si linistit..crede ma si ..de iesit la o plimbare oricand ...chiar mi ar face placere :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot facem prezentarile,ma conformez:Constantin ma numesc ,locuiesc la 30 km de Roma si am un hornet din 2001.

Sunt usor de recunoscut in trafic pentru ca am nr de Brasov.Nu ies foarte des calare dar in limita timpului disponibil mi-ar face placere sa cunosc alti conationali motociclisti.

 

Pe unde mai exact? Io-s la Monterotondo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica nu am nici un program special, se anunta vreme frumoasa cu 25 de grade + . Amatori de o plimbare ? Alegem impreuna unde.

 

Am gasit un motoraduno interesant, detalii aici : http://web.motogpromagna.com/motoraduni.aspx?TOPIC_ID=5782

Se baga cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragut traseul ala mai ales ca si noi aveam de gand sa facem lacurile alea. is indecis totusi, cumva n-as avea chef de alergatura cu zeci de motoristi :huh:) ceva mai chill, asa de lene

 

is super obosit si nu stiu ce vreau acuma, te caut sambata la tel...o sa ma duc cu motoru la gajica, deci trec pe langa tine si poate ne vedem la chip pana sa ma arunc pe autostrazi. ne auzim pe maine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica nu am nici un program special, se anunta vreme frumoasa cu 25 de grade + . Amatori de o plimbare ? Alegem impreuna unde.

 

Am gasit un motoraduno interesant, detalii aici : http://web.motogpromagna.com/motoraduni.aspx?TOPIC_ID=5782

Se baga cineva ?

salutare

e frumos azi afara si ma indeamna la o plimbare dar am alt program azi trebuie sa cautam una alta ptr nunta ca mai avem o luna. oricum incerc sa o conving pe doamna mea sa mergem cu motorul pe la monza si pe unde avem treaba azi. o zi cat mai insorita si asfalt uscat daca iesi pe undeva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca "rca"-ul costa 600 euro pe an?

Sunt curios.Eu dau 50 euro in Romania.

 

Da. Si asta una ieftina, pentru un motor mai lejer. SS-urile ajung pana in 2.000 de E pe an.

Eu dau 660 E pe un motor de 35 de kW si 45 CP, cu posibilitatea de a suspenda asigurarea pe timp de iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11/12 Giugno 2011

MOTOINCONTRO DELLA BIRRA OLEGGIO CASTELLO

NOVARA (NO)

http://www.motogpromagna.com/topic.asp?TOPIC_ID=4442

Si mai e o luna... timp 'bere'chet sa punem la punct detalii. :cheers:

 

 

daca nu-s ocupat cu casa, vin si eu cu ma frenda. tu pe unde esti de ajungi la Novara?

 

e careva interesat de vreuna din astea?

 

http://www.verona.net/it/eventi/concerti/3177.html

 

http://www.ticketone.it/ncr_id428816_The_Big_4_-_Apertura_vendite_biglietti_-_Milano.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as veni la Metallica dar stau prost cu $ $ $ .Duminica se face un motordauno la tine in Isorella, Chuck.

http://web.motogpromagna.com/Motoraduni.aspx?TOPIC_ID=5834

Daca se lasa cu plimbare, ne punem de acord vineri sau sambata. Inca nu stiu daca vin, am mult de munca in perioada asta si s-ar putea sa lucrez si duminica.

 

Am mai gasit o chestie interesanta, unde ar fi fain de mers : 1-2-3 iulie 2011, Motoraduno Stelvio, Parata della luci .

http://www.bikershotel.it/motoraduni/3596/35°+STELVIO+INTERNATIONAL.htm

Amatori ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut amigos motociclisti din peninsula cum e viata prin Italia se gaseste ceva de munca? Eu stau in Spania dar aici sa stricat viata rau, am de gind sa vin in Italia, cum e cu actele se fac repede?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut amigos motociclisti din peninsula cum e viata prin Italia se gaseste ceva de munca? Eu stau in Spania dar aici sa stricat viata rau, am de gind sa vin in Italia, cum e cu actele se fac repede?

:lol:

 

Depinde ce pregatiri ai, atestate... si mai ales, clasicul "ce stii sa faci". Dar in orice caz, e greu si aici, mai ales ca roman.

 

Bafta. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...