Sari la conținut

Motociclisti romani in Italia


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 807
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ciao

care se baga la raduno asta? http://www.lungheforcelle.it/

eu merg aproape sigur la Forcelle, dar sigur la asta http://www.sportstermaniacs.it/distribution/viewtopic.php?f=27&t=3886

pe curand

 

Prea departe pentru mine, dar mi-am propus sa (re)vizitez L`Aquila pe 2 roti de data asta. Prea frumoasa zona ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Mama...toata lumea merge acasa sa isi ia motoarele...Plec si eu de 1 Mai ca sa ma duc si in Vama cu ocazia asta. Cand va intoarceti in Italia? Care e cea mai ieftina varianta de intors, Budapesta - Milano sau prin Serbia, Croatia? Intreb pt. ca am inteles ca in Serbia si Croatia autostrada se plateste la fiecare 100 de km, ceea ce mie nu-mi convine. Incerc sa ajung aici cat mai ieftin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca n-ai facut traseul sau te decizi sa-l repeti, de la mijlocul lunii mai incolo, ma bag si eu (evident daca ma iei :D ).

@deathm : Daca aveai nevoie de semnalizatoare normale, ti le imprumutam pe ale mele, mai ales ca in week sunt intrecere prin Milano. Dar decat sa iei ceva ce nu-ti place pentru ca stai prost cu banii, asteapta pana luna viitoare.. sigur n-o fi dracul atat de negru.

:cheers:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-ai facut traseul sau te decizi sa-l repeti, de la mijlocul lunii mai incolo, ma bag si eu (evident daca ma iei :D ).

@deathm : Daca aveai nevoie de semnalizatoare normale, ti le imprumutam pe ale mele, mai ales ca in week sunt intrecere prin Milano. Dar decat sa iei ceva ce nu-ti place pentru ca stai prost cu banii, asteapta pana luna viitoare.. sigur n-o fi dracul atat de negru.

:cheers:

 

daca vrei la o plimbare italieneasca, la sfarsitul lunii, mai exact pe 29, se face o plimbare pana la Coriano, in memoria lui SIC... daca nu ai ce face si vrei sa mergi... cat despre semnalizari, aia sparta e lipita cu scoci, ca si stopul de altfel, si nu'i problema, pot sa mai astept. ideea e ca daca nu ma apuc de munca mai repede, am sa devin pieton. incet incet, contul meu scade pe minus. si nu e bine. vreau la munca !!!! :baldy: :angryfire: ... si toate astea din cauza unei foi amarate, in lipsa careia nu pot sa ma misc... italienii mamii lor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-ai facut traseul sau te decizi sa-l repeti, de la mijlocul lunii mai incolo, ma bag si eu (evident daca ma iei :D ).

@deathm : Daca aveai nevoie de semnalizatoare normale, ti le imprumutam pe ale mele, mai ales ca in week sunt intrecere prin Milano. Dar decat sa iei ceva ce nu-ti place pentru ca stai prost cu banii, asteapta pana luna viitoare.. sigur n-o fi dracul atat de negru.

:cheers:

 

Lunea viitoare a trecut deja, era vorba despre Pasquetta :) . Urmatoarea plimbare o am in 22 aprilie, dar e o intalnire a posesorilor de MT 03. In rest, cum zicea si Andrei, se pleaca la Coriano la sfarsitul lunii, eu insa nu ma duc ... hai ca de abea a inceput sezonul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La sf saptamanii urmatoare voi primi partile pe care le-am vopsit in Romania si care trebuie montate pentru a trimite mobra in service. Dupa mijlocul lunii mai ma voi baga la cateva ture si prin Italia, fiti siguri ca va voi contacta.

 

Vorbim.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu nu pot sa zic, ca de aia am intrebat. daca e sa-i intrebi pe cei de acasa, de cele mai multe ori nu pot sa-mi vorbeasca de modul de aplicare al legilor din afara, pentru ca la noi e si asa o confuzie destul de mare. asa ca majoritatea nu se pronunta pe problemele de genul.

 

am pus intrebarea si eu , ca m-am gandit ca poate cei cu experienta italiana ,care au facut asigurari, fata de mine. macar mai stau fata'n fata cu un agent de asigurari italian si pot sa se intereseze de una de alta, etc

 

 

In alta ordine de idei:

Sa avem un PASTE FERICIT!

530907_381458768560797_100000900311262_1145541_1906334134_n.jpg

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari, va rog sa dezvoltati linkul asta...nu il inteleg in totalitate si nu stiu daca se aplica si la alte modele. Pot sa bag si Marauderu meu sa iau alt cruiser?

 

My link

 

teoretic poti sa te duci si tu cu marauderu tau, dar trebuie sa iei un model din cele dispuse de ei. daca ai ceva dubii, poti sa suni la un doncesionar. sincer, pe mine m'ar incanta GSX-R'ul de 750 :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Promotia e valida numai daca cumperi cele doua modele sportive, iar din total iti finanziaza maxim 4.000 de E, nu 100% din valoarea motocicletei noi. Chuck, uita-te pe www.motousate.it si cauta un finanziamento cu taxa mica de vreo 5.000 de E :cheers: .

Editat de Mario MT 03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mario, te mai duci duminica la pavia? ma gandesc, ca, daca nu ploua sau na, sa nu fie prea urat afara, as da si eu o fuga pana acolo, ca e aproape... si asa ma plictisesc acasa...

 

Apropo, ce ziceti de o bere ? desigur de 1 Mai. si aici ma refer la voi toti, astia mai activi pe aici, si cei care au (moto), sau care pot, sau vor. ceva chill, o plimbarica si o "bericica" si gata... asta desigur, daca ne permite vremea...

Editat de deathm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo, ce ziceti de o bere ? desigur de 1 Mai. si aici ma refer la voi toti, astia mai activi pe aici, si cei care au (moto), sau care pot, sau vor. ceva chill, o plimbarica si o "bericica" si gata... asta desigur, daca ne permite vremea...

 

 

o bere fara alcool...:D:D: daca hotarati ceva si daca timpul e ok...sper sa ne vedem la o berica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Ieri am sosit si eu in Brescia,am venit cu motorul un Super Tenere din 91,daca mai sunteti prin zona cu motoare ma mai bag si eu la cate o plimbarica in weekend,in rest munca.

 

Lehamith si der_kamarad sunt de pe langa Brescia, si nici eu sunt prea departe (Bergamo). Ne vedem unul din week-end urile astea.

Editat de Mario MT 03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...