Sari la conținut

Motociclisti romani in Italia


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 807
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da mai e ceva mai jos de napoli?

 

:laugh:

 

sa te auda calabrezii sau sicilienii... sa vezi atunci lectie de geografie :hurt:

 

in alta ordine de idei, mi-a venit factura de gaz X-( 767.72€

Editat de chubby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, eu sint Flore, sintem in apropiere de Montecatini Pt, am un Midnightstar de 1300 si o nevasta playmate. Cam asta e.

 

 

pai poze cu ,,tipa,, gasiti in playboy-ul de luna asta si august, pe viu ne gasiti in sept. in austria

 

salut Flore,

eu sunt in Firenze, deci destul de aproape de voi (midnightstar-ul si playmate-ul). daca te intereseaza o iesire scurta sambata asta, eu dau o fuga pana la San Lazzaro di Savena, langa Bologna, la un raduno Motorcycle Jamboree. ziceam si mai sus, nu raman peste noapte, dar ma intorc in jur de miezul noptii. daca te intereseaza, da un semn de viata.

in rest, numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un pic invidios pe voi; cu timpul ăsta fain aÂş fi ieÂşit la câte o tură mică. Însă mai am de stat în casă. Pun câteva foto ale zonelor de unde au luat piele pentru a-mi acoperi rana. Nu pentru a părea o victimă dar pentru a vă îndemna SĂ FIĂI FOARTE ATENĂI LA CEILALĂI PARTICIPANĂI ÎN TRAFIC. Am ieÂşit puțin Âşifonat în urma accidentului, nu am fost prezent la nunta noastră, calculul provizoriu pentru reparația moto e 7660 €... dar e bine aÂşa : încep să merg iar pe picioarele mele. :ok: De restul... multă baftă la toți.

post-3653-0-37608900-1344007312_thumb.jpg

post-3653-0-21439600-1344007343_thumb.jpg

post-3653-0-13919300-1344007384_thumb.jpg

post-3653-0-10593400-1344007413_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un pic invidios pe voi; cu timpul ăsta fain aÂş fi ieÂşit la câte o tură mică. Însă mai am de stat în casă. Pun câteva foto ale zonelor de unde au luat piele pentru a-mi acoperi rana. Nu pentru a părea o victimă dar pentru a vă îndemna SĂ FIĂI FOARTE ATENĂI LA CEILALĂI PARTICIPANĂI ÎN TRAFIC. Am ieÂşit puțin Âşifonat în urma accidentului, nu am fost prezent la nunta noastră, calculul provizoriu pentru reparația moto e 7660 €... dar e bine aÂşa : încep să merg iar pe picioarele mele. :ok: De restul... multă baftă la toți.

 

La cat ti-a iesit reparatia motocicletei, iti (va) luati una noua. Tu sa fii sanatos, fierul se repara sau se schimba. Vroiam sa dau o fuga pe la tine maine, te sun cand ies de la munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Flore,

eu sunt in Firenze, deci destul de aproape de voi (midnightstar-ul si playmate-ul). daca te intereseaza o iesire scurta sambata asta, eu dau o fuga pana la San Lazzaro di Savena, langa Bologna, la un raduno Motorcycle Jamboree. ziceam si mai sus, nu raman peste noapte, dar ma intorc in jur de miezul noptii. daca te intereseaza, da un semn de viata.

in rest, numai bine!

scuza-ma, acum am vazut mesajul, as fi venit cu placere, mai ales ca nevasta-mea era in calabria pt calendare, noi stringem bani pt mers in romania pe 18 sa fac itp-ul la mobra ,la intoarcere ne oprim 3 zile la faak am see la intrunire,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma, acum am vazut mesajul, as fi venit cu placere, mai ales ca nevasta-mea era in calabria pt calendare, noi stringem bani pt mers in romania pe 18 sa fac itp-ul la mobra ,la intoarcere ne oprim 3 zile la faak am see la intrunire,

 

no problem.

apropo de faak... va opriti in week-end sau in timpul saptamanii? eu de obicei, adica in ultimii 3 ani, am fost doar in primele zile pentru a evita aglomeratia din weekend. inca nu mi-am facut planuri anul asta ref la faak, dar cine stie?

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

creep,anu asta si eu ma gandesc sa ajung pana acolo ..sa vedem .am avut niste probleme cu motocicleta dupa drumurile italia/romania de anu asta,nu am calculat niste chestii bine,si mi-a cam frecat roata la aripa,de 2 ori am ramas fara semnalizari si stop , plus ca drumurile de aici(superstrada) sunt foarte rele , imi rup spatele cu suspensie progresiva(asta e scuza pt care nu am ajuns inca in firenze)

te sun zilele astea,o sa iau un sportster de la un amic daca e posibil,sa vin in vizita

Editat de dequiallo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

creep,anu asta si eu ma gandesc sa ajung pana acolo ..sa vedem .am avut niste probleme cu motocicleta dupa drumurile italia/romania de anu asta,nu am calculat niste chestii bine,si mi-a cam frecat roata la aripa,de 2 ori am ramas fara semnalizari si stop , plus ca drumurile de aici(superstrada) sunt foarte rele , imi rup spatele cu suspensie progresiva(asta e scuza pt care nu am ajuns inca in firenze)

te sun zilele astea,o sa iau un sportster de la un amic daca e posibil,sa vin in vizita

 

bine te-ai reintors!

te astept, ca vacanta de vara pe anu' asta am baut-o. la ce cald e aici la firenze, prima bere vine de la mine. cand vii, poate facem un mic plan ptr faak.

rock'n'roll!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei ce au Harley Davidson si au nevoie de piese si accesorii, am vazut pe langa Parma un magazin. Nu stiu daca il cunoasteti, dar eu va dau adresa

 

Motorock

via Nazionale Est, 92 – Stradella di Collecchio (Parma)

tel. 0521-804514

cell. 349 -3147046

 

http://www.motorock.it/

post-3444-0-49640400-1346150927_thumb.jpg

post-3444-0-04215500-1346150986_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ciao

 

azi, 8 sept. ies la o intrunire de moto de pe langa mine, la San Miniato. este organizata de Golden Drakes. ies doar pe seara, la o bere si un senvisel. link: http://www.goldendrakesmc.it/home.html

 

duminica viitoare fac un tur in Chianti. o chestie organizata cu vreo 85 km de facut. daca vrea cineva sa se bage, sa ma anunte. asta e link-ul http://www.motoclubinchianti.com/

 

as vrea sa ies si la Happy Free Bikers de peste 2 saptamani dar pe vremea aia sunt cu burta la soare in alte parti. (berea o bem altadata, Mitica)

 

pe curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor. Sunt Manu, locuiesc in Caprino Veronese, sunt din Bihor. Am o Yamaha Tdm 850 3vd.

Salutare Manu..in ultima vreme nu prea este activitate pe aici...cam toti probabil cu munca..mai putin timp de forum ;)/Eu sunt Ciprian..din Iasi si locuiesc si muncesc de aproape 2 ani pe langa Trento.

Toate cele bune si..asfalt uscat ;)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , ma numesc Sorin sunt din Bucuresti , si de un an lucrez in italia pe langa Bolzano .... din pacate moto nu am aici , le am lasat acasa .. este vb de 2 maxi scutere Malaguti Spidermax GT500 . intr un viitor apropiat am sa imi aduc unul aici ... daca stiti vreo firma care transporta moto RO-IT spuneti mi si mie de ea pt ca ce am gasi eu ... prefer s-o las acasa ... :) multumesc anticipat si sa aveti parte de asfalt uscat .

 

Salutare Manu..in ultima vreme nu prea este activitate pe aici...cam toti probabil cu munca..mai putin timp de forum ;)/Eu sunt Ciprian..din Iasi si locuiesc si muncesc de aproape 2 ani pe langa Trento.

Toate cele bune si..asfalt uscat ;)!

 

 

 

Vasy vad ca locuiesti pe langa Trento....poate ne vedem la un suc cand mi oi aduce scuterelul ...sper sa ne inmultim pe aici prin nord ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun venit nou venitilor :D

 

fusei si la intrunirea celor de la Golden Drakes. imi pare tare bine ca l-am cunoscut pe dequaillio (Marc) si tare rau imi pare ca n-a mai avut timp de ceva bere. data viitoare?

in rest, poate se avanta careva duminica dimineata la turul ala in chianti.

ptr cei din nord, si nu numai: a luat careva dintre voi in calcul un elefantentreffen in 2013? daca da, putem sa discutam ptr ca incep sa ma manance palmele.

pe curand

Editat de creep
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Daca puteti sa ma ajutati cu trasee si recomandari de drum (sa fie si asfaltul bun totusi) - /index.php?/topic/683835-milano-zagreb-belgrad-bucuresti/page__gopid__3228275#entry3228275

 

ah, si cazare in milano - bergamo 2 nopti unde as putea gasi mai ieftin ? o sa vin pe 26, dau o bere doua :D mersi mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! next time , for shure ...sa vad cum fac ,ca asa simt inca un drum pe motor pana acasa ...chiar cu prelungire pana la bucuresti ..poate inainte reusesc sa ajung sa vad si eu orasul ala si sa ne imbatam in barul unui cunoscut de-al tau :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! next time , for shure ...sa vad cum fac ,ca asa simt inca un drum pe motor pana acasa ...chiar cu prelungire pana la bucuresti ..poate inainte reusesc sa ajung sa vad si eu orasul ala si sa ne imbatam in barul unui cunoscut de-al tau :)

 

da, da, ne imbatam. conditia e ca la betie sa mergem fara culorile tale. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, revin din nou cu ceva intrebari pentru voi.

Am gasit ieri in cutia postala 2 plicuri expediate din Italia, si am fost putin mirat sa vad ca sunt niste amenzi rutiere in valoare de 220 de euro :(. Peste 2 saptamani plec in Italia iarasi si as dori sa stiu daca voi avea vreo problema daca nu le platesc (nu am destui bani si pentru vacanta si pentru amenzi rutiere)

Multumesc

 

Probabil sunt amenzi de autovelox, ai depasit viteza legala. Am primit si eu asa ceva, le-am platit ... dar nu credeam sa vina si in Romania. Aici daca nu le platesti in timp iti pun majorari, apoi te cauta acasa, sechestru, etc. ... Mai sa fie, le-au trimis si in Romania ... Poti sa pui o copie (cu datele tale sterse, binenteles - forum public) ca sa vedem exact despre ce e vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Practic ai inchiriat un scooter la Roma si ai mers pe banda rezervata autobuzelor. Nu cred ca au ce sa iti faca, mai ales ca nu erai cu un motor de proprietatea ta. Cand ti-au trimis scrisorea, a fost recomandata? Adica ai semnat de primire ? Daca da, e ca si cum ti-ai recunoscut fapta. Daca nu ai semnat, si te opresc italienii, sa le zici ca nu ai primit nimic acasa si ca nu stii de nici o amenda. Pentru 108 euro nu se puna astia pe drum cu avocat, scrisori de amenintare si mai stiu eu ce ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...