Sari la conținut

Motociclisti romani in Italia


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

Slautare baieti. Sunt Ovidiu AKA Kontra.

Sunt destul de vechi pe forum dar nu am indraznit sa ma alatur.

Neavand o vasta experienta pe 2 roti am preferat sa mai fac Km si apoi sa ma prezint eventual sa ne si vedem pe ici pe colo.

Nici nu stiu cum se face! Sa ma Prezint?

 

Pai Kontra 28 Ani zona Milano

In august am luat si "A"

Am un Suzuki GSR 2007 de care sunt foarte mandru

 

Si cam atat cred. Ma bucur sa vad ca mai sunt oameni si pe aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 807
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine ai venit Ovidiu. Prin zona Milano suntem vreo cativa motociclisti romani (dar eu ies des cu un grup italian), cand mai da caldura ne organizam si facem o iesire impreuna sa ne cunostem. Cu frigul asta, motocicleta e in garaj deocamdata ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ovidiu. si eu tot in zona milano sunt, un lup mai singuratic. momentan a mea iubita sta in garaj ca trebuie putin "gadilata". cand e mai cald poate iesim la o plimbare. asa nu tre sa mai stau dupa Mario, ca e cale lunga pana la Bergamo :))) sper sa vina caldura mai repede ca deja imi e dor de o plimbare... pana atunci, pe aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si LA MULTI ANI la toata lumea!!! weekendul asta cred ca stiti ca este la verona Expo Moto.....care vine? eu cred ca am sa fiu prezent sambata...Poate ne intalnim mai multi pe acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, daca cineva cunoaste in regiunea toscana persoana din aceasta poza este rugat sa lase un semm. Lucreaza la un restaurant si este si motociclista dar in urma unui accident ...nu mai stiu daca traieste...multumesc mult poate cineva o recunoaste o cheama Sasha.....

post-60694-0-03021200-1358718266_thumb.jpg

post-60694-0-80277200-1358718266_thumb.jpg

post-60694-0-88211300-1358718267_thumb.jpg

post-60694-0-50907000-1358718269_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si LA MULTI ANI la toata lumea!!! weekendul asta cred ca stiti ca este la verona Expo Moto.....care vine? eu cred ca am sa fiu prezent sambata...Poate ne intalnim mai multi pe acolo...

 

Am fost la EICMA, anul asta am saltat Verona. Sa vedem la anu ... ciao Vasy !

 

Buna seara, daca cineva cunoaste in regiunea toscana persoana din aceasta poza este rugat sa lase un semm. Lucreaza la un restaurant si este si motociclista dar in urma unui accident ...nu mai stiu daca traieste...multumesc mult poate cineva o recunoaste o cheama Sasha.....

 

Am mai vazut poza asta pe aici, din pacat nu prea te pot ajuta cu nimic, incerc sa intreb pe Fb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, daca cineva cunoaste in regiunea toscana persoana din aceasta poza este rugat sa lase un semm. Lucreaza la un restaurant si este si motociclista dar in urma unui accident ...nu mai stiu daca traieste...multumesc mult poate cineva o recunoaste o cheama Sasha.....

buna

lucrez la unul dintre cele mai mari spitale din toscana, in firenze mai exact. trimite-mi in PM mai multe date (nume, prenume, etc) poate te pot ajuta.

 

in alta ordine de idei:

winter bikers faenza l-am fumat si anul asta. a fost frumos, multa ceata si umezeala la noua locatie. atmosfera la fel ca in trecut, mult vin fiert si gratare din belsug. mai toata lumea se pregatea de elefant.

pe 16 februarie e banana day, langa arezzo. careva? astia care stau pe langa perugia si siena? (stiu ei despre cine e vorba) :D

pe curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Buna seara, daca cineva cunoaste in regiunea toscana persoana din aceasta poza este rugat sa lase un semm. Lucreaza la un restaurant si este si motociclista dar in urma unui accident ...nu mai stiu daca traieste...multumesc mult poate cineva o recunoaste o cheama Sasha.....

1. nu lucreaza la restaurant

2. nu este motociclista

3. traieste f bine

4. nu a avut nici un accident

5. nu o chiama sasha

ps. motorul din foto e al meu yamaha midnight star 1300

 

pai la cit de handicapati sint astia sigur ca 4 roti sint mai sigure, dar si mai sigur ar fi un tanc, are careva unul in plus? daca se poate si cu munitia aferenta

zona bologna padova si imprejurimi gasim ceva romani motociclisti_?

 

eu sunt din ferrara .... chiar asa putini romani cu 2 roate !!!!! ce is mai sigure 4?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu am intrat des dar nu am mai postat. Am folosit motocicleta si o folosesc in continuare, dar mai mult la munca decat la plimbare. Sa vina caldura si mai vedem ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma plictisesc acasa... asigurarea imi scade pe 7.04, tre sa ii schimb un cauciuc (de asta toamna ma chiunui)... sper sa am bani sa o platesc si de aici incolo, si abia astept sa ies la o plimbare mai "plimbareatZa" :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit,

 

Si eu sunt in zona Como.

Mi-ar fi placut sa merg pe moto, dar nu a fost sa fie.

Cand eram prea tanar, am mers cu niste ....cadre ce aveau motoare pe ele :) dar nici o legatura cu adevaratul motociclism, iar cam am papat si am crescut mare...prea tarziu (probleme de sanatate) , iar acum ...e aproape imposibil, tinand cont de vremurile grele si de faptul ca as mai putea folosi doar trike.

Am in tara o ciudatenie pe 3 rori, de care ma foloseam cand nu aveam masina si se amuzau ceilalti traficanti in trafic, iar in cel mai bun caz...salutau cu zambetul pe buze.

Pana una alta, in speranta de mai bine, imi clatesc ochii la cei din jur.

 

Drumuri bune , fara evenimente neplacute !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare AVX7, si bine te-am gasit. Como e la o ora de mers de aici, poate ne gasim odata la o bere vara asta, numai sa se mai incalzeasca putin. Poti sa mergi pe motocicleta ca si pasager ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare AVX7, si bine te-am gasit. Como e la o ora de mers de aici, poate ne gasim odata la o bere vara asta, numai sa se mai incalzeasca putin. Poti sa mergi pe motocicleta ca si pasager ?

Salut Mario,

 

Din pacate, nu pot merge nici ca pasager.

Ma deplasez doar cu masina.

Poate se iveste vreo ocazie de iesit la o bere, cine stie....

 

Toate cele bune.

 

Cosmin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor!

Sunt de aproape 7 luni in Italia si am tot urmarit topicurile de pe forum. Am gasit acest eveniment si am vazut in el o ocazie foarte buna pentru a ne cunoaste. Chiar daca momentan nu mai am motor (l-am vandut inainte de a veni in Italia pentru ca nu era capabil sa ajunga pana aici ), eu si sotia mea vom fi prezenti avand in vedere ca intrunirea este la 200 m de casa noastra. Putem fi recunoascuti dupa vestele de piele cu insemnele clubului "CORVIN RIDERS" galben pe negru, club romanesc pe care il reprezentam cu mandrie in Italia.

20 Aprile 2013
VI CASTLE MEETING 2013 Motoraduno Cerlongo di Goito Mantova (MN)
20-21 aprile

newbiker@tiscali.it

VI° Compleanno New Biker . Free entry, free camping. food, drink's, music live. Domenica 21 motogiro con aperitivo e pranzo su prenotazione



562460_367850456665230_1688985149_n.jpg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

saliut

careva interesat sa iasa de 1 mai pana la Baratti, la mare in Toscana, cu ocazia unui motoraduno organizat de Germi Tuscany?

daca nu... nu

la jumatatea lui mai se organizeaza editia a 3a Regional Tuscany Rally, la Montecatini Terme. un fel de Faaker See mult mai mic, nascut din ambitia a 3 chaptere HOG din zona. cineva, careva?

@john_taz: te fac o bere la Thunderlake anul asta? aproape pot sa-ti promit ca raman peste noapte sa ne imbatam ca lumea, nu ca data trecuta cand erai doar tu mai afumat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hei ... :) te-am sunat vineri dimineata ..eram in trecere pe langa tine ,ma gandesc ca dormeai la ora aia (7 juma dimneata)

am ajuns si eu inapoi , o luna am fost pe drumuri ... superb sentiment :) am facut toata coasta spaniei,portugalia si putin din franta (acu ma laud :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciao

daca m-ai sunat mie nu mi-a aparut numarul pe cell. ciudat. de obicei la ora aia sunt treaz (cainele are mereu ambitia sa ma trezeasca inainte de 7). acum vreo 2 saptamni ma uitam pe un calendar de evenimente si am vazut ca era un opening season, un run la roma, si ma gandeam ca esti p-acolo. dar iata ca m-am inselat. poate vii la regional rally la o bere scurta, mai stam la o vorba sa-mi zici cum fuse pe unde fusei. vii dupa amiaza si pe inserat esti acasa. vezi daca poti si daca mai sunt bani la pusculita.

apropo, am vazut o aniversare de nomads la roma, presupun ca la ea te grabeai :)

in perioada cand hd-ul face sarbatoare la roma sunt in concediu. poate, poate ma arunc pana acolo - si asa femeia vrea sa mai vada niste bucati din roma. te bagi?

pe curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...