Sari la conținut

Motociclisti romani in Italia


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 807
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cineva, careva la thunderlake, la suviana weekend-ul 13-14?

sau/si la motorcycle gang jamboree la bologna peste exact 1 luna?

sau/si faaker see in septembrie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Va salut,domnilor. Sorin e numele meu. Sunt craiovean, dar momentan locuiesc cu sotia in Bologna. Motorul meu,Kawasaki Vn 750 a ramas in tara,la al meu tata (vechi motociclist),mergand pe ideea ca o sa imi permit sa cumpar alt motor aici. Dar cum planul din targ nu a fost acelasi cu cel de acasa, si negasind de munca pana acum...am revenit la stadiul de pieton ce saliveaza la viata pe doua roti de fiecare data cand vand chopperele duduind pe langa mine.

 

Ma bucur sa vad conationali motociclisti aici.:) Observ ca sunteti mai multi prin partea de nord, asta inseamna ca poate voi avea onoarea sa impart o bere (chiar si italiana) cu voi. :alcy:

Va salut cu respect.





Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Sorine si bine ai venit. Criza ne-a lovit si pe noi, ne vedem (foarte) rar, Dan a avut un accident si a vandut motorul, Andrei nici nu stiu daca mai are asigurare, Chuck e fara si el ... ce sa mai, prapad si pe aici. Eu folosesc motorul 99% pentru munca si foarte rar la cate o plimbare . Speram sa vina vremuri mai bune si sa o punem de o bere pe undeva, candva ... profit de ocazie sa va salut pe toti si sa va intreb care ce mai faceti si pe unde :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Sorine si bine ai venit. Criza ne-a lovit si pe noi, ne vedem (foarte) rar, Dan a avut un accident si a vandut motorul, Andrei nici nu stiu daca mai are asigurare, Chuck e fara si el ... ce sa mai, prapad si pe aici. Eu folosesc motorul 99% pentru munca si foarte rar la cate o plimbare . Speram sa vina vremuri mai bune si sa o punem de o bere pe undeva, candva ... profit de ocazie sa va salut pe toti si sa va intreb care ce mai faceti si pe unde :) .

salut

prin zona la Sorin se organizeaza destule intruniri, asa ca sunt sanse sa ne vedem.

am incercat sa ma duc la suviana la thunderlake, dar desi aveam liber sambata si duminica treburile la casa noua, banii (15 euro intrarea, wtf?!?), john_taz n-a dat nici un semn de viata daca vine sa facem posta cateva beri, dequaillo era ocupat cu alte alea plus amenintarea de furtuna m-au pus pe hold.

momentan ma pregatesc de vacanta de vara care incepe pe 18 iulie. imi iau nevasta, o sui pe motor si trecem marea in croatia, dam o raita si pana la sarajevo, dubrovnik si herceg novi. cand ma intorc vreau sa ma duc pana la bologna la summer jamboree, si mai mult ca sigur ma duc macar 1 noapte la faaker, in septembrie. daca aia de la black devils mai organizau si anul asta le zanzare del delta tot la mare si nu la clubhouse, trageam si acolo o tura.

cam atat.

pe curand si pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salutare! Pe 24 septembrie ma intorc la Torino. Este cineva care pleaca din Romania spre Torino in Septembrie/Octombrie? L-as ruga sa-mi duca si mie un pachet (scaun de birou) daca are loc. Din cauza unor probleme de sanatate sunt nevoit sa ma duc cu avionul si sa folosesc un scaun special la birou. Scaunul ala cantareste foarte mult (23 kg) si m-ar cam rupe la curier, tinand cont ca mai am 40 de kg de bagaj pe care trimit cu curierul. A gasit cineva un curier mai ieftin decat Atlassib? Ei incaseaza 1.5 euro/kg daca pachetul depaseste 10 kg. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sunt Florin Jandarmu cum imi spun prietenii si colegii mei de club Valah Mc,de un an muncesc prin Brescia, am avut un Super tenere ,acum am un BMW 1200GS

La fel ca si altii ma limitez la plimbari de duminica,sambata lucrez.Cei din zona dati un semn poate strangem gasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Salut :transport-040: ,

numele meu este Iulian, sunt din Constanta si de ceva timp sunt stabilit in provincia Treviso, sper sa ne intilnim si sa facem vreo tura cu motoarele.

 

doppio_lamp.gifdoppio_lamp.gifdoppio_lamp.gif

 

buna iulian....unde anume in provincia treviso esti??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao Cristall28,

 

vad ca suntem destul de aproape, :) eu sunt aici: http://goo.gl/maps/W52mW

Daca i-ti face placere si inca nu ai bagat motocicleta la iernat poate facem o plimbare pina nu vine iarna :(

 

NB: iesirea la plimbare e valabila si pentru ceilalti care se afla in zona.

 

doppio_lamp.gifdoppio_lamp.gifdoppio_lamp.gif

Editat de syryuss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am si eu o nedumerire: care este cea mai ieftina modalitate de transfer bani intre Romania si Italia. De exemplu am card student, deci pot sa pun bani pe card gratuit. Daca ii retrag aici platesc comisionul bancii de la care retrag: 10 lei + x% din valoarea retragerii. Daca trimit prin transfer (care anume?!?) direct euro, ies mai ieftin? Multumesc!

 

P.S.: Daca e cineva din Torino si vrea sa trimita bani acasa pot sa ii schimb eu EURO in LEI la cursul BNR si ii trimit prin transfer bancar in contul din Romania al destinatarului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

nu stiu daca stiti, dar prietenului nostru MarioMT03, din Bergamo, tocmai i s-a furat motoreta... nu am de-aici cum sa ajut decat incurajandu-l spre o recuperare grabnica a fierului. adica ... sa se savarseasca o minune.

 

Mario merita din plin o astfel de minune: este un camarad desavarsit si un om special. si nu doar mie mi-a fost gazda (impreuna cu intreaga sa familie) in trecerea mea pe doua roti prin Italia, ci si altor motociclisti romani.

 

bafta, Mario!

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

Cel mai ieftin e prin serviciul de transfer de la Atlassib(cel putin pentru mine) Au comisionul mult mai mic fata de Moneygram sau WesternU

 

TORINO

ADRESA AGENTIA: Str. Maria Ausiliatrice 46bis

 

=========================================

 

cat despre Mario, nici nu stiu prin ce trece si nici nu vreau sa stiu vreodata cea ce simte el acum. imi pare rau sa aud asemenea veste. sper sa reuseasca sa gaseasca motorul sau macar sa reuseasca sa-si acopere paguba prin asigurare sau ceva.

niste ticalosi astia care fura... orice. eu tot sunt de parere ca trebuie reintroduse anumite pedepse medievale sau barbarice pentru diverse fapte prevazute de/in codul penal

Editat de chubby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

am venit si eu de cateva luni in Italia si stau in Roma.

Este cineva pe aproape interesat de plimbari in weekend-uri?

Am vazut ca cei mai multi sunteti in nord.

Toate cele bune.

Stefan

Salutare,si eu sunt din Roma,si mai e @Strut,Lasa un pm daca mai ai moto si vrei sa facem iesiri de weekend ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

din italia in romania,prin western union,dar trebuie sa faci tu transferul.iti faci cont la ei,il validezi,iar dupa aceea transferi de pe cardul tau de italia,pe orice card din orice tara(aproximativ) gratuit(doar ca iti transforma din euro in moneda tarii respective) ..in 48h ..iar cu banii in cateva minute ...e ceva taxa,dar mai mica decat la orice agentie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut

10-12 ianuarie 2014 Winter Bikers Faenza http://winterbikersfaenza.jimdo.com/motoraduno-2014/

eu sunt, daca sunt doritori nu ma dau inapoi de la o cana de vin fiert in companie.



Salut

10-12 ianuarie 2014 Winter Bikers Faenza http://winterbikersfaenza.jimdo.com/motoraduno-2014/

eu sunt, daca sunt doritori nu ma dau inapoi de la o cana de vin fiert in companie.

L-am baut si p-asta.

Urmatoarea oprire: Venere (Arezzo) la Banana Day 2014!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce te plimbi tu mai :) ...

la multi ani, mai draga!

las' ca anul trecut m-am plimbat muuult mai putin decat aveam programat. ca sa nu zic decat as fi vrut.

te-as invita la banana day, dar anul trecut au venit niste mexicani p-acolo... :)

sper sa ne vedem in curand la o bere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

la multi ani si tie .. :)

mexicani .. hmmmm,as manca ceva tacos :))

tocmai m-am intors de la verona ..prea mare chestia aia ..prea multa lume ....

buna,

am avut un gand cu verona, dar in ultimii ani nu imi prea priesc targurile astea. cel mult prefer intalnirile mari gen faaker. anul asta cred ca sar peste faaker dar ma duc la tridays, tot in austria pe langa salzburg. e undeva prin iunie, asa ca mai intai ma duc pana la arad sa-mi fac itp-ul si apoi am vreo 3 zile pana sa ajung la nuekirchen. m-am gandit sa o lungesc si sa ma ocolesc prin bratislava si brno, ca la slovaci am trecut odata asa ca prin branza si nu m-am oprit. acum vreau sa stau macar o noapte la ei si o noapte la cehi.

in rest, alte ganduri de drumetie n-am anul asta. ce-o fi loco p-aci, poate la italian bike week pe langa lacul trasimeno - destul de aproape si de tine. poate si la thunderlake la suviana - daca s-o mai tine,ca aia de la black devils anul trecut au avut niste preturi de te rupeau, si s-a vazut ca lume a fost muuuult mai putina ca acum 3 ani.

pe curand

Editat de creep
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...