Sari la conținut

Motociclisti romani in Italia


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

Mai traieste cineva pe aici ? Eu am reusit sa ma motorizez din nou, mi-am luat o vaca veche, un GSX750 F din 1999, zilele astea ii fac asigurarea si apoi o scot la plimbare sa ma obisnuiesc cu ea. Deocamdata va doresc o primavara frumoasa, un inceput de sezon bun si sa ne vedem curand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 807
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai traieste cineva pe aici ? Eu am reusit sa ma motorizez din nou, mi-am luat o vaca veche, un GSX750 F din 1999, zilele astea ii fac asigurarea si apoi o scot la plimbare sa ma obisnuiesc cu ea. Deocamdata va doresc o primavara frumoasa, un inceput de sezon bun si sa ne vedem curand!

Mai draga,... traim. Eu invit lumea pe unde ma duc, dar putini sau nimeni mai ajung. Eu servit pana acum Winter Bikers Faenza si Banana Day Arezzo. In aprilie mai ies de vreo 2 ori: duminica ma duc pana la Maranello la muzeul Ferrari iar a 2a zi de Paste trag o fuga pana la mare. In mai, la inceput ma duc pana la La Spezia. Dup-aia mai vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut tuturor! Este cineva din Piemonte,Aosta? Eu locuiesc in Ivrea(45 km de Torino) Mi-ar face placere sa ne intalnim si sa programam un week-end in care sa mergem undeva. Cu stima!

 

Suntem cam imprastiati cu totii ... eu nu am mai intrat aici o perioada pentru ca nu mai aveam motocicleta si nu am mai urmarit topicul. Tot ma batea gandul sa facem o intalnire a romanilor din nordul Italiei, sa vedem cand se va face mai cald ... eu stau langa Bergamo, apropo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In vre'o 2 saptamani o sa ajung in trecere prin Italia in drumul meu spre Franta.

Poate careva dintre voi sa ma indrume catre o reprezentanta majora/importanta Aprilia dar care sa aiba si Service autorizat ca sa'mi faca baietii un update de ECU si alte chestii ce tin de piese OEM.

 

Eventual un link/mail ceva..ca sa pot lua legatura cu ei din timp...

Sar'na!

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In vre'o 2 saptamani o sa ajung in trecere prin Italia in drumul meu spre Franta.

Poate careva dintre voi sa ma indrume catre o reprezentanta majora/importanta Aprilia dar care sa aiba si Service autorizat ca sa'mi faca baietii un update de ECU si alte chestii ce tin de piese OEM.

 

Eventual un link/mail ceva..ca sa pot lua legatura cu ei din timp...

Sar'na!

 

In toate orasele mari e cel putin o reprezentanta autorizata Aprilia, si in general baietii inteleg engleza. Cauta cu google "service autorizzato aprilia x (x- orasul care iti convine tie)" si alege ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept cu nerabdare sa organizati o intalnire a celor din nord .. Eu tot prin Bolzano o ard ..daca o sa se concretizeze ceva cu siguranta am sa fiu prezent , sa ne auzim cu bine pana atunci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal Baieti ,tin sa va anunt ca pe data de 30 mai-1 iunie ,se organizeaza la Cluj o intrunire Moto unde se aduna peste 2500 motociclisti din toata tara si din afara ,daca aveti timp si chef sunteti asteptati cu drag .tin sa precizez ca nu am nici o treaba cu organizatorii deci nu e reclama .poate aveti timp uni dintre voi si ne intalnim sa bem o bere :s4289: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

ciao, duminica dimineata ma duc pana la Italian Bike Week (Tuoro sul Trasimeno). stau pana dupa cina. daca e cineva interesat sa share-uiasca o bere...

pe curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut.Sunt Cristi si locuiesc la Dragona (Roma).o mica localitate aflata linga Lido di Ostia.Din intimplare am dat peste forumul acesta si ma bucur mult sa va cunosc.Poate cu vreo ocazie ne putem intalni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu mare placere .. Daca am sa am drum pe la Roma .. Am sa iti dau de stire , suntem destui de multi pe aici , dar majoritatea suntem ocupati cu munca :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hai salut! Vreau sa-mi cumpar niste pantaloni Spidi Trooper (am geaca) de pe ebay.it, numai ca vanzatorul nu trimite in Romania, desi plata o efectuez prin paypal.

Daca are cineva chef / timp sa ma ajute (ii transfer in contul de paypal banii pentru achizitie si apoi pentru expediere in Romania), ii foarte multumesc. Dati cu pm-ul dupa mine, nu intru mereu la diaspora.

 

Multumesc inca o data!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai salut! Vreau sa-mi cumpar niste pantaloni Spidi Trooper (am geaca) de pe ebay.it, numai ca vanzatorul nu trimite in Romania, desi plata o efectuez prin paypal.

Daca are cineva chef / timp sa ma ajute (ii transfer in contul de paypal banii pentru achizitie si apoi pentru expediere in Romania), ii foarte multumesc. Dati cu pm-ul dupa mine, nu intru mereu la diaspora.

 

Multumesc inca o data!

Salut,din ce oras esti?

Din ce oras e anuntul din italia?

Poate te pot ajuta ca eu sunt pe la torino

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apelez si eu la cei din Italia, la motociclistii romani, cu rugamintea sa imi spuneti daca sunt ceva chichite in ceea ce priveste mersul pe moto in Italia....legislatie, obligatii ....

Urmeaza ca la jumatatea lunii august sa traversez nordul Italiei, dinspre Slovenia spre Genoa (coasta de azur)....cu retur la sfarsitul lunii.

» Post actualizat in 24 Jun 2014 13:07

Am retinut ca in Franta e problema cu fiola alcool test. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.Pentru vn50 ,Pot sa-ti spun ca in italia nu prea ai de ce sa iti faci probleme .Oricum trebuie doar sa respecti si mare atentie in nord la radare.Eu personal nu am avut niciodata probleme pana acum si am fost in multe zone ale italiei (mai putin in nord,sic).Ce sa zic ,drum bun si distractie placuta

 

 

Pentru Mihai.Spune din ce oras esti si vedem cum te putem ajuta . Iti spun de ce.Tu poti face linistit plata dar treci adresa cuiva de aici din Italia dupa care acel cineva iti trimite pachetul in Romania (deja se stia treaba asta ).Pe mine ma intereseaza orasul tau pentru ca pachetul sa-l pot trimite prin baietii care fac transporturi de aici in tara.Nu trebuie sa iti faci probleme pentru ca eu de exemplu trimit mereu prin aceeasi persoana de foarte multi ani (in Craiova).Astept raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-66943-0-44418100-1403708521_thumb.jpgpost-66943-0-99785200-1403708532_thumb.jpg

Apelez si eu la cei din Italia, la motociclistii romani, cu rugamintea sa imi spuneti daca sunt ceva chichite in ceea ce priveste mersul pe moto in Italia....legislatie, obligatii ....
Urmeaza ca la jumatatea lunii august sa traversez nordul Italiei, dinspre Slovenia spre Genoa (coasta de azur)....cu retur la sfarsitul lunii.
» Post actualizat in 24 Jun 2014 13:07
Am retinut ca in Franta e problema cu fiola alcool test. :)

Eu stiam ca s-o scos in Franta fiola. Eu am una si e expirata . Sau e pe undeva:)

 

Daca vii in CH sa ai grija , trebe vigneta de autostrada, si nu depasi viteza cu mai mult de 20 Risti sa ramai fara motor :)

 

Uite cum sunt ascunse radarele :)

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...