Sari la conținut

MOTOCICLISM.MD - Comunitatea Motociclistilor din Republica Moldova


Simp1e
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La fotbal si la politica se pricepe toata lumea. Ce darqu are un site de motociclism din moldova cu unirea celor doua republici. De unde a plecat discutia si unde s-a ajuns.

Si ca raspuns la curiozitate, raspunsul e, sa se faca ca pe vremea lui Cuza. Un cetatean cu dubla cetatenie care sa poata sa-si depuna candidatura in cele doua republici, dupa care sa fie ales ca presedinte in cele doua replubici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,,La fotbal si la politica se pricepe toata lumea''-Din pacate cam asa este, insa eu ma pricep la nici una...sorry

Citeste bre mai sus si o sa vezi exact : ,, De unde a plecat discutia si unde s-a ajuns.''

Intrebarea era pt VJFLASH si conationalii sai nu pentru zona Tulcea

Multumesc de interes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt PENTRU unirea celor doua state... Ne-a despartit un Pact tampit in cel de-al doilea razboi mondial, nimic mai mult... Si sunt foarte multi conationali de-ai mei care isi doresc acest lucru.
Din pacate si cei care credeau dupa 89' intr-un viitor comun, acum vorbesc de o eventuala unire in cadrul Uniunii Europene. Eu insa imi doresc mai mult decat atat.
Voi ce spuneti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc pentru raspuns, si intetionat ma voi repeta : nu ma pasioneaza deloc politica - fotbalul nici atat :)

Exista pe forum un topic dedicat acestei teme, si rastalmacit pe toate partile, unde eu am mai intrebat odata : ,,pe voi v-a intrebat cineva ce spuneti de ideea asta ?'' - rspunsul a venit de la cineva sub forma : ,, putem sa-i intrebam '' - dar totusi nimeni nu a facut-o, iar tot topicul respectiv efectiv tinde undeva spre ,, daca voi nu ne vreti , noi va vrem '' sau ceva de genul ,, destul ca va vrem noi, ce vreti voi nu conteaza ''

Iar daca motociclism.md - a ,,sucombat'' ,vorbeste cu tovarasii tai si intrati voi la noi, ca e loc pentru toata lumea iar la subiecte ,,sensibile'' de genul mai sus dati si voi o parere sa creeam un dialog cat de cat

Multumesc inca odata,

Stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai problema e ca la noi cu motociclismul nu prea. Rar vad cai pe 2 roti prin oras. Iar daca exista, astia-s formati in niste grupuri de cate 2,3 bikeri si atat...
De asta si este nevoie de un forum, de o pagina puternica unde vom putea crea diferite intalniri, evenimente etc....
O sa fac o pagina pe facebook, unde o sa introduc si linkul motociclism.ro

Sper sa iasa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Salutare!

Am un prieten bun dar cam novice in ale computerelor si m-a rugat sa arunc eu o intrebare pe forum. Are cineva cunostiinta de unde se pot gasi amortizoarele de la atas la un IJ Planeta 5? Amicul meu restaureaza primul lui atelaj, care a suferit din cauza unui incendiu acum cativa ani. Am postat aici in speranta ca va citi cineva din Moldova.

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

eu as vrea sa ma duc la chisinau pe 19-20-21 septembrie, cazare am cazit la hostel tapok

daca esti interesat da-mi pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Cel mai probabil, vinerea viitoare voi merge cu motorul la Chisinau si as vrea sa aflu cateva lucruri de la cei care le stiu mai bine:

1. care este cel mai recomandat traseu, daca trec granita pe la Albita? (ma refer in primul rand la starea asfaltului, acum 5 ani am facut drumul cu masina si de atunci visez sa-l fac si cu motorul, dar nu stiu cum mai e starea lui)

2. Ce restrictii de circulatie mai sunt sunt in Chisinau pentru motociclete (tin minte, de exemplu, ca acum 5 ani nu erau permise motoare pe Stefan cel Mare, de exemplu)

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 years later...

Buna . Singt nou in Grup. Am nevoie de o informație. Am o motocicleta Bmw gs 1200 r 2008 cu probleme abs. Știe cineva unde pot sa repar sau să-l înlocuiască in Republica Moldova sau Romania si cit mar costa plăcerea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

In Bucuresti ai doua service-uri Bmw - Moto Hub si Mototehnica. 

Stiu ca posta lumea la un moment dat ca unii ar fi mai ok, altii mai putin. 

Las posesorii de Bmw din Bucuresti sa scrie ei aici. 

 

La Cluj este/era userul @Dan Cata.

 

Cel mai bine intri si pui o intrebare si pe topicul posesorilor de Gs - https://motociclism.ro/topic/201200-bmw-r1200-gsadv/

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...