Sari la conținut

CONCURS! Scuter vs auto


scooter fun
 Share

Postări Recomandate

Incepand din acest sezon, revista Scooter Fun iti propune sa te implici in alegerea testelor. Pentru a fi mai atractiv vom alatura la test un scuter si un autoturism din clasa mica sau de oras.

 

Ce ar trebui sa faci? Sa alegi un cuplu de auto-scuter, sa ne trimiti optiunea ta, iar noi vom incerca sa le testam pentru tine. Indicat ar fi ca alegerea sa se faca din parcul auto/ scutere din Romania, pentru o mai buna si mai rapida realizare a testelor.

 

3 dintre voi (prin tragere la sorti) vor primi premii oferite de UNIOR Tepid si revista Scooter Fun.

post-40023-1298039315_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

orice scuter (maxiscuter) vs orice masina din clasa mini?

 

nu inteleg care sunt chestiile pe care vreti sa le comparati, pentru ca e ceva de genu' mere vs pere, punctul comun fiind ca ambele cresc in pomi in gradina bunicii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha, stai sa vad daca am inteles.

 

luam un aerox si un tico. incepem cu testul 0-50 km/h, apoi testul 50-0 km/h si vedem care accelereaza, respectiv care franeaza cel mai bine.

apoi pentru a testa confortul bagam 4 flacai in tico (cu tot cu sofer) si mai aducem inca un aerox. punem cate un pasager pe fiecare aerox si plecam la plimbare. ne oprim la o benzinarie si facem plinul la aeroxuri si la tico. cu ocazia asta vedem daca incape mai multa benzina in 2 aerox-uri decat intr-un tico.

terminam de alimentat si mergem la plimbare fix 100 de kilometri, unde din intamplare mai e o benzinarie. acolo facem inca o data plinul pentru a vedea ce consuma mai mult: 1 tico sau 2 aerox. inca un test suplimentar pe care il putem efectua e care a ajuns primul la destinatie: tico-ul, aerox 1 sau aerox 2.

intre timp se face seara, luminatul public nu functioneaza. o ocazie buna pentru a vedea ce lumineaza mai bine: 2 faruri de aerox sau 2 faruri de tico?

in timp ce orbecaim prin bezna incepe sa ploua. putem testa daca cei din tico vor sa faca schimb cu cei de pe aerox.

ziua se termina la o ciocolata calda/ceai/bere, unde participantii fac schimb de impresii si se decide castigatorul. avand in vedere ca revista se numeste scooter-fun castigatorul este aerox.

 

revenind la realitate, pare genul de test in stilul topgear si nu cred ca o sa le iasa la fel de amuzant, dar daca au de gand se testeze altceva decat am expus eu (sau chiar si pentru ce am expus eu), ma ofer test-driver pe scuter sau pe masina (tanar, 25 de ani, sociabil, posesor de permis cu 2 categorii din 2008, disponibil pentru deplasari in tara si strainatate, necasatorit, fumator).

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
2 topicuri noi facute de scooterfun, dar nici o elucidare a misterului legat de scuter vs auto.

mirific!

putzintica rabdare...nu-i mai bine sa te lamuresti dupa ce vei citi despre teste direct in revista?

Am cerut doar propunerea voastra cu privire la ce modele (auto/ scutere) ar putea fi alaturate. Iar pentru propuneri se vor primi si premii prin tragere la sorti :laugh:

Editat de scooter fun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...