Sari la conținut

Ce Spuneti?


pantera
 Share

Ce culoare i s-ar potrivi mai bine?  

125 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu zic ca galben hepatita sau mov deces i-ar sta cel mai bine :angry:

O sa ma mai gandesc...vad ca tie iti sta destul de bine in culorile astea :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce acra esti :), de la fitze :angry:

 

motorul arata misto, pacat ca producatorii nu au fost inspirati sa puna culoarea ta preferata.

 

bafta

 

 

ps

 

pt tine bagaret de fel se refera la faptul ca ma bag printre masini in trafic :ok: nu ca m-am bagat in seama cu tine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce acra esti :), de la fitze :ok:

 

motorul arata misto, pacat ca producatorii nu au fost inspirati sa puna culoarea ta preferata.

 

bafta

ps

 

pt tine bagaret de fel se refera la faptul ca ma bag printre masini in trafic :) nu ca m-am bagat in seama cu tine :)

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ei bine, capritza :banana: este "dezbracata" :banana: . I-am dat jos carenele iar saptamana viitoare le trimit la vopsit. ;)

Pana la urma am gasit o nuantza de roshu care imi place foarte mult. :lol:

post-4366-1163596976_thumb.jpg

post-4366-1163597001_thumb.jpg

post-4366-1163597029_thumb.jpg

post-4366-1163597047_thumb.jpg

post-4366-1163597065_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orientativ :banana:

Merci crz-one :lol: .Culoarea seamana cu roshul din cea de-a doua poza, dar e ceva mai aprinsa ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sfatul meu vine prea tarziu...

eu zic ca arata foarte bine pe original, cel mai bine

si o motocicleta vopsita e....vopsita.

cel mai bine si fara sa dai bani pe vopsit era un echipament verde sau portocaliu, ambele aprinse.

casca la fel.

si...te vedea toata lumea...

numai bine si multa bafta...si-ti doresc fara cazaturi!!!

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sfatul meu vine prea tarziu...

eu zic ca arata foarte bine pe original, cel mai bine

si o motocicleta vopsita e....vopsita.

cel mai bine si fara sa dai bani pe vopsit era un echipament verde sau portocaliu, ambele aprinse.

casca la fel.

si...te vedea toata lumea...

numai bine si multa bafta...si-ti doresc fara cazaturi!!!

:lol:

Merci Sebi. Problema e urmatoarea. Capritza are ceva defecte optice de cand am luat-o, asta insemnand carena julita, coditza, etc...cam toata partea dreapta. O sa-ti atasez aici o poza sa vezi despre ce e vorba. Ai dreptate, ce e vopsit...e vopsit:) Dar mai bine vopsit decat zgariat ;)

post-4366-1163620278_thumb.jpg

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Sebi. Problema e urmatoarea. Capritza are ceva defecte optice de cand am luat-o, asta insemnand carena julita, coditza, etc...cam toata partea dreapta. O sa-ti atasez aici o poza sa vezi despre ce e vorba. Ai dreptate, ce e vopsit...e vopsit:) Dar mai bine vopsit decat zgariat ;)

 

aaaam inteles acum. probabil nu am fost atent la tot ce e scris aici.

oricum culoarea zic sa o alegi tu. ce-ti place tie e cel mai frumos...

cat despre echipamentul tipator e chiar pe bune.

sper sa iasa vopsita cum iti doresti tu!

post sezon nu stiu cum sa zic?! cred ca nu mai merge asfalt uscat... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa rosie o sa fie :lol:

Seamana cu roshul de pe Ducati-ul tau, Boco ;)

post-4366-1163625560_thumb.jpg

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de gand sa imi schimb culoarea la motoi din mai multe motive:

 

1. este gri-metal si pe drum este cam greu observat de ceilalti participanti la trafic

 

 

 

 

 

Incearca sa nu mergi doar pe plaja cu ea si o sa fie observata in trafic

 

 

 

 

Incearca intai si ia'ti carnetul sa te dai cu ea ( ala din 1900 toamna cred ca a expirat ) si apoi vezi daca te observa lumea in trafic sau nu

 

Doamne, cate sfaturi iti pot da : oricum nu o vei pilota vreodata in trafic, iar daca totusi ... la ce fata ai sigur vei fi observata si ocolita, asa ca stai linistita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa gasesti o combinatie de culori, cu jantele culoare aprinsa, rosu sau altceva ce sare in ochi, daca vrei sa te vada conservarii in trafic. Parerea mea! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa nu mergi doar pe plaja cu ea si o sa fie observata in trafic

Incearca intai si ia'ti carnetul sa te dai cu ea ( ala din 1900 toamna cred ca a expirat ) si apoi vezi daca te observa lumea in trafic sau nu

 

Doamne, cate sfaturi iti pot da : oricum nu o vei pilota vreodata in trafic, iar daca totusi ... la ce fata ai sigur vei fi observata si ocolita, asa ca stai linistita.

Draga, spre deosebire de altii, eu pot sa ma tin pe ea si pe nisip :banana:

Ala din 1900 toamna n-a expirat , asa ca poti sa dormi linitit la noapte, fara sa te gandesti tu la ce fac eu sau cum sau unde ma dau cu motorul pe care-l visezi tu sa-l ai. :banana:

Sfaturi de la tine nu accept, pt ca ai un coeficient de inteligenta atat de redus incat s-ar putea sa te bage astia la racoare pt. exces de prostie si nesimtire.

Cat despre fatza, mai bine du-te si cumparat-ti o oglinda si uita-te la tine (sunt absolut sigura ca celalalte oglinzi care le-ai avut s-au spart numai cand te-au simtit prin preajma)...asta dupa ce mai dai jos vreo 50 de kg, of course.

 

 

Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia!...Ti-am mai spus-o , dar vad ca o ceri cu insistenta la fiecare post al tau in care marai ceva la adresa mea. :lol:

 

Incearca sa gasesti o combinatie de culori, cu jantele culoare aprinsa, rosu sau altceva ce sare in ochi, daca vrei sa te vada conservarii in trafic. Parerea mea! ;)

Ma gandeam ca jantele sa le las asa cum sunt, si sa le pun ceva wheel stickers roshii. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa nu mergi doar pe plaja cu ea si o sa fie observata in trafic

Incearca intai si ia'ti carnetul sa te dai cu ea ( ala din 1900 toamna cred ca a expirat ) si apoi vezi daca te observa lumea in trafic sau nu

 

Doamne, cate sfaturi iti pot da : oricum nu o vei pilota vreodata in trafic, iar daca totusi ... la ce fata ai sigur vei fi observata si ocolita, asa ca stai linistita.

 

 

lol mah irascibile

tu ai uitat cata vreme ai stat pe tusa fara carnet ?

inclusiv zilele cat ai avut motor si te zgariai pe fatza ca nu ai cu ce il conduce ?

eh, las ca macar berea ce-am bauto de ziua ta a fost buna

pacat ca n-ai fost si tu prezent

mai pe scurt, lasa-te de reply-uri de prost gust ca iti face rau la sanatate :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca lasi jantele in culoarea stock, pune mai bine stickere reflectorizante, la fel si pe etriere. Parerea mea e ca nu are rost sa pui stickere rosii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca lasi jantele in culoarea stock, pune mai bine stickere reflectorizante, la fel si pe etriere. Parerea mea e ca nu are rost sa pui stickere rosii.

Scuze. Greseala mea. Trebuia sa precizez mai sus...wheel stickers reflectorizante :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal...si eu sunt tentat sa-mi fac motorul negru mat.

Imi place ideea...insa nu stiu in ce masura va arata bine....se pierd din detalii...asta clar...insa..o sa fie asa de "rau"...

 

Imi place negru mat ...dar merge sa mai scrii ceva pe acolo...simplu...nu chestii complicate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal...si eu sunt tentat sa-mi fac motorul negru mat.

Imi place ideea...insa nu stiu in ce masura va arata bine....se pierd din detalii...asta clar...insa..o sa fie asa de "rau"...

 

Imi place negru mat ...dar merge sa mai scrii ceva pe acolo...simplu...nu chestii complicate..

Si mie mi-a placut tare mult ideea initial, dar, dupa ce am vorbit cu un prieten (care se pricepe la motoare intr-adevar) care in cateva idei m-a facut sa ma razgandesc, am optat pt roshu. In primul rand, cu oricate straturi de lac mat ai da peste vopsea, motorul are aspect de neterminat, de motor dat cu grund si urmeaza sa fie vopsit, etc....naspa...si imi placea la nebunie ideea :banana:

 

Eu unul m-am razgandit. Trebuia s-o faci mov cu flacari roz. (am vazut la American Chopper) ;)

Oi fi eu fata dar nici chiar asa :lol: Nu ca nu mi-ar placea :crack:, dar mi se pare o antiteza totala : un motor super sport de 130 de cai , care ar trebui sa emane putere, dominanta, respect,..sa fie vopsit roz :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...