Sari la conținut

choperoscooter


ZIDU'
 Share

Postări Recomandate

Am vazut azi in C****four un scooter de 43 cmc cu aspect de cchopper.

1 cp, ''comenzi avansate'' sisy bar si ATENTIE dicuri de frana fata spate + o imitatie de motor in v din plastic sa il mascheze pe ala in 2t cu EVACUARE PE DOUA TEVI, Poate trece careva pe acolo si pune niste poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
Am vazut azi in C****four un scooter de 43 cmc cu aspect de cchopper.

1 cp, ''comenzi avansate'' sisy bar si ATENTIE dicuri de frana fata spate + o imitatie de motor in v din plastic sa il mascheze pe ala in 2t cu EVACUARE PE DOUA TEVI, Poate  trece careva pe acolo si pune niste poze

nu trebuie uite descrierea........

seamana cu o trotineta din aia pt copii din plastic :ph34r: cu un rezervor imens si sa pe masura.......frana pe disc cu placute din cauciuc :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
:P Bai... aia e bicicleta cu motor de drujba....

e vaide mama ei :D

 

un ra:::***hat cu roti bai... aia e!

 

 

trebuie sa fi  :D  sau  :D sa iti iei una d'aia!!!

 

mai bine =>  :D

Si aici esti ?? :baldy: :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

ia uitati-va aici :grinbandit:

Type: Moped

Farge hele sykkelen: Sort

Effekt KW: 1,5 kw

Tankvolum: 3,5 L

Blokk - antall syl.: 1

Turtall: 5000

Startsystem: Elektrisk

Kjøling: Luft

Bremser foran: Enkel skive

Bremser bak: Trommel

Takt: 2-takt

Sylindervolum: 49 cc

Antall gir: 2

Tørrvekt: 65

 

 

mi se pare simpatic

post-36-1111766698_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

sal!

 

la noi in cluj este magazin dedicat acestor mini-harley cum li se zice....c****uri pe doua roti..25 de milioane second, 35 nou..si in plus le vad aproape de fiecare data stand la service-ul unde merg eu....asa de curiozitate...rezervorul e de forma, de fapt are un bidon de plastic inauntru de vro 2 litrii...jenibila treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia intrati pe www.motorsteam.go.ro si o sa vedeti ceva super fain. :lol:

MOAAAAAAAAA :lol: :lol: am vazut pe unul prin victoriei cu un chopper din ala de 49 ca in adoua poze (modelul din carrefour).

Eu nu as avea curaj cu unul din ala. Cu moped da, am mers destul dar cu o caterinca din aia NU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Si-a luat si un dobitoc (aproape 30 de ani fara nici o perspectiva in viata) de la mine din bloc chopper din asta de jucarie.....Prima oara cand l-a adus in spatele blocului scotea un zgomot de ziceai mama ce motor este....Cand m-am uitat pe geam si am vazut tentativa aia de jucarie m-a bufnit rasul....Am coborat sa-l analizez un pic.....Rezervorul un rahat de bidon din plastic acoperit cu o masca care aducea a "rezervor lacrima" ....niste roti minuscule......mai totul din plastic pe el....motorasul era amplasat undeva sub sa iar in locul motorului unde trebuia sa fie erau niste rahaturi din plastic care imitau doi cilindri.....In fine o prostie pe care a dat o gramada de bani.....a reparat o saptamana la el (bineinteles asistat de vreo 2-3 pierde-vara) in spatele blocului si apoi l-a maritat numai sa scape el.....

Astea sunt jucarii pentru plozi pana in 10-12 ani..... :laugh: :laugh: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pocket bikes....asa le zice la astea. Eu zic ca cine isi cumpara asa ceva il ia ca sa se distreze si oricum, nu cred ca avem dreptul sa judecam pe cineva pentru modul in care isi cheltuie banii proprii.

De exemplu, la nemti trotinetele alea cu motor sunt foarte raspandite, dar romanul nostru ar rade sa vada pe cineva cu ele...ca doar noi suntem romani, mai cu mot decat nemtii si ne facem de rusine daca mergem cu asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu, la nemti trotinetele alea cu motor sunt foarte raspandite, dar romanul nostru ar rade sa vada pe cineva cu ele...ca doar noi suntem romani, mai cu mot decat nemtii si ne facem de rusine daca mergem cu asa ceva.

Eu chiar mi-as lua una d'aia mi se pare super caterinca si super buna in aglomeratia din Bucuresti.

Are idee cineva cat e o trotineta d'asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar mi-as lua una d'aia mi se pare super caterinca si super buna in aglomeratia din Bucuresti.

Are idee cineva cat e o trotineta d'asta?

nici nu cred ca se pot inmatricula....

 

 

E cam 20 de mil.

Nu iti lua, e super periculos in trafic, nu esti vizibil deloc, e mult prea jos.

Daca vrei ceva pt trafic ia un moped

 

corect, un moped sau un scuter :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
nici nu trebuie..........

bai !..voi vreti sa ofticati toti copii ?(care nu sunt de bani gata ! :banana: )...ce D-zeu mai aveti sa le luati sucurile :what: !..lasati jucariile in pace copiilor !

 

....parerea mea ca sunt bune pt. cine are de tuns iarba in curte :finger: ....daca-i pui si niste lamele !!???..ce-o iesi ? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu trebuie..........

aaaa..da... asa e, nici scuterele de 50cc nu trebuie :banana: , uitasem

 

 

 

 

 

 

Nu iti lua, e super periculos in trafic, nu esti vizibil deloc, e mult prea jos.

 

 

 

da, zilele astea am vazut pe unu cu asaceva prin trafic (fara casca desigur)... era ascuns dupa o dacie, vreau sa zic ca nu se vedea deloc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...