Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Cagiva Mito/Planet/Raptor 125


Postări Recomandate

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 386
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut ! Imi spune si mie cineva ce consum scoate o Cagiva Mito - model cu 7 trepte ? ( model mai vechi >2000 )

In conditii : mers sportiv :

mixt :

mers normal :

 

Multumesc foarte mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Imi poate spune si mie cineva unde se poate pune cablu de RPM la cagiva am tot cautat si nu gasesc ! Merge si unul de KM ? Ce ulei trebuie sa i pun la cutie ? Cum imi dau seama daca mai functioneaza pompa de ulei sau s-a defectat ? Ponrnesc motoru scot furtunul de ulei din carburator si ar trebui sa scoata nu ? Ar fi mai ok sa i fac amestecul eu ? Daca da cat sapun la 1L ? Daca mai am intrebari revin :D ! Are cineva toba ?



revin cu mai multe probleme de ordin electric ! 2 fire de la biudonasul cu ulei ( cele care ies din bidonul de ulei nu imi pot da seama unde se leaga ! 2 fire unul roz siunul albastru care vin pe aceasi camasa neagra si au papuci roz si albastu nu stiu unde se leaga ! scanteia mi se pare slaba abea am reusit sa fac rost de cateva fire de lumina la bujie ! Nu stiu ce sa i fac ce sa i verific !



Si se invarte electromotorul chiar daca butonul rosu este conectat sau deconectat !



Se vinde de pe un mito urmatoarele piese compatibile cu toate motoarele cagiva de 125 : ambielaj , poer valve complet , set motor fara piston , pompa de ulei ! Cam atat am observat ca nu imi mai trebuie mie momentan ! Daca mai gasesc ceva revin !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Sa mai intamplat sau mai e vre-un ghinionist care dupa multa munca si truda sa monteze set-ul motor si garniturile corespunzator si cand toarna apa sa curga pe la garnitura pe undeva ? I dau foc pur si simplu ! Si care este stutul prin care iese benzina din rezervor ca nu imi dau seama cel la care sunt atasate cele doua cabluri electrice sau celalalt ? si daca e asa cel care e pur si simplu acolo ce face ?

Editat de shoby13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Sa mai intamplat sau mai e vre-un ghinionist care dupa multa munca si truda sa monteze set-ul motor si garniturile corespunzator si cand toarna apa sa curga pe la garnitura pe undeva ? I dau foc pur si simplu ! Si care este stutul prin care iese benzina din rezervor ca nu imi dau seama cel la care sunt atasate cele doua cabluri electrice sau celalalt ? si daca e asa cel care e pur si simplu acolo ce face ?

se intampla cand montezi corespunzator, da prost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Unde gasesc si eu o bobina de inductie pentru o Cagiva Raptor 125 din 2004?
(Are power valve, daca conteaza)

Alta intrebare...Sunteti multumiti de ele?
E prima mea motocicleta si imi place foarte mult, dar am citit pe net ca nu sunt prea fiabile. Ce parere aveti?

Ce ulei sa folosesc si cat sa pun? (cel pentru amestec)...sau mai bine zis...cat de mult ulei consuma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
  • 2 years later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...