Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Cagiva Mito/Planet/Raptor 125


Postări Recomandate

Salutare, cine de aici are Cagiva Mito de 125...

 

... sa zica ce parere au de ea, ce probleme au avut cu ea, daca rezista la drum lung, cam la cate sezoane trebuie schimbat setul motor, o parere in general !

 

 

POZE daca aveti :baldy: si chiar filmuletze, eu astept sa devin posesorul unei astfel de moto si de aceea am deschis acest topic !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 386
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

deci sunt 300 de mii de astfel de topicuri si astfel de intrebari

pt orice motor de 125

sunt totate defectele posibile si imposibile

toate calitatile posibile si imposibile

da un search..ca nu e greu

nu mai deschidetzi fratzilor topicuri daseta aiurea,fara rost

Cobra..inchide topic :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt curios sa aflu mai multe despre Caviga Mito ... bagati si voi chestii pro si contra , informatii utile, consum , cat de repede se strica, probleme cu ele etc .. daca tot deschidem un nou coltz ;)

Caviga Mito e mai ieftina ca motoretele din aceiasi clasa dar dc ? poate ma lamureste si pe mine cineva .. thx! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

si eu sunt curios sa aflu mai multe despre Caviga Mito ... bagati si voi chestii pro si contra , informatii utile, consum , cat de repede se strica, probleme cu ele etc .. daca tot deschidem un nou coltz :D

Caviga Mito e mai ieftina ca motoretele din aceiasi clasa dar dc ? poate ma lamureste si pe mine cineva .. thx! :baldy:

 

N-ai cum sa spui cat de repede se strica , depinde de intretinere si cum mergi cu ea.Si nu mi se pare mai ieftina decat alte modele din clasa ei, ci doar mai rara (fata de rs-uri ;) ).Chestii pro ar fi faptul ca are un design super , viteza si demaraj mai mult decat suficient pentru clasa ei iar negative sunt : fiabilitate + sunet+pret (noua)+pret piese de schimb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi zic ca este in 2 T, 125.. motor mic, crapa repede, ca se incinge, bla bla, cum e cu racirea ? ma refer la drumuri lungi (+200 KM) cu o viteza de croaziera sa zicem 120 km/h, si cu 2 persoane .. face fatza ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: Cagiva Mito 125 2005 ,toba Shark ,filtru de aer K&N ,vit constanta 145-150 cu topuri de 170 pana la mare si inapoi mai multe drumuri si inca merge foarte bine .... eu am facut un drum si propietaru ei vreo 4 sau 5 si in rest forja prin bucuresti,are vreo 6mii km si merge perfect ;) ...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare de cine vorbesti? :D

prieten comun :baldy: :P :D

 

Cine imi recomanda si mie un ulei bun pentru cutia de viteze ?unde gasesc si cat ma costa ? thx

Am eu 1 litru de la Yacco da` nu mai stiu cat am dat pe el...ma interesez cat e si iti fac reducere daca il vrei ca nu mai am ce face cu el,e ptr 2t... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

Am eu 1 litru de la Yacco da` nu mai stiu cat am dat pe el...ma interesez cat e si iti fac reducere daca il vrei ca nu mai am ce face cu el,e ptr 2t... ;)

 

perfect :D , numai ca nu stiu daca imi ajunge 1l :baldy:

deci este de cutie , ca sa ma fac inteles , sa nu fie de amestec :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

0,84 iti intra daca nu ma insel,iti ajunge sa ungi si balamalele usilor de la casa :P

 

ok :D , e si mai bine , gandeste-te la un pret si cand te hotarasti da un PM , thx ;)

 

 

ps. nu ai cumva si un piston ? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MITO e un motor reusit.

Plus-uri fata de RS sunt rotile mai groase: 120 pe fata si 150 pe spate fatza de 110 la rs.

Alt plus: Disc frana fata de 320 mm si spate de 230 mm. Cu un deget o ridici in roata din fata. Bine, tre sa fii si oleaca fortos... daca nu, folosesti 2 degete ;)

Si are si putere mare tare.

Minus:

-iese greu pe liber din prima treapta. Intotdeauna o scot dintr-a 2-a.

-nu iti indica benzina din rezervor. intotdeauna la peco ajungi cu benzina din rezerva :D

 

 

Alte chestii:

Consuma 5.6 litri. Test facut de mine. Tinut jumate in regim normal, schimb 5-6000 de ture, jumate schimbat pe rosu.

0-100 in cca 6 secunde. Test facut tot de mine, deci se poate si mai bine :baldy:

7 viteze la modelele pana-n 04 si 6 la modelele noi

Cat despre temperatura... sta la 70-80 de grade, mi-a depasid 80 doar cand am mers peste o ora cu 170. Am tinut acceleratia ca la scuter. NO MERCY!!!

Si sunt si destul de fiabile... Cel putin la ce forja ia al meu... n-a cunoscut service-u' pana acuma.

Editat de Andi Sabin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...