Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Cagiva Mito/Planet/Raptor 125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 386
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ma da pe fiecare topic andi sabin asta se contrazice cu toata lumea...sa iti zic ceva baiatule...

 

NU TOT CE ZBOARA SE MANANCA

 

...mai asc si tu ce iti zic si unii care stiu... bafta

Editat de Yo_InKognito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce an de fabricatie este motoru tau ?

 

'94

 

 

le au mai mari pt. ca sunt mai... well... grele! :) si prind si viteza mai mare si aerodinamica le ajuta sa pastreze aderenta!

 

ok, ms

 

ma da pe fiecare topic andi sabin asta se contrazice cu toata lumea...sa iti zic ceva baiatule...

 

NU TOT CE ZBOARA SE MANANCA

 

...mai asc si tu ce iti zic si unii care stiu... bafta

 

Probabil ca ai dreptate. Dar la mine ce zboara e de pe net sau discovery. Nu prea sunt motociclisti pe aici (suceava) ... De unde sa zboare.

 

 

In concluzie, pe 125 am inteles ca gumele groase nu-s bune. Si fratilor, nu ma mai contraziceti la post-uri, chiar daca sunt aiurea, ca-mi sare asta-n cap! :D

Editat de Andi Sabin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le au mai mari pt. ca sunt mai... well... grele! :D si prind si viteza mai mare si aerodinamica le ajuta sa pastreze aderenta!

Eu nu simt nici o diferenta din ce am avut si ce am acum...am avut stock 100-80-17 si am avut un ContiAvenue 130-70-17,acum am un pirelli sport demon 130-70-17...nici o dif. intre 100-130 sau poate se datoreaza faptului ca-s mai nesimtit? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Eu nu simt nici o diferenta din ce am avut si ce am acum...am avut stock 100-80-17 si am avut un ContiAvenue 130-70-17,acum am un pirelli sport demon 130-70-17...nici o dif. intre 100-130 sau poate se datoreaza faptului ca-s mai nesimtit? :)

 

 

daca ai posibilitatea sa iti iei un 100 de pe undeva du-te pe amkart si fa 3 ture cu fiecare dupa ce te-ai si le-ai incalzit, dupa aia compara timpii obtinuti! :D de preferat in aceeasi zi pt. ca dupa cum stii si tu ai zile mai bune, zile mai proaste... timpii sa iasa din acelasi stil de pilotaj! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Andr3y

orice producator de motociclete usoare in 2t cu capacitatea de 125 cc,recomanda schimbarea pistonului,segmentilor si a lamelelor la fiecare 16000 de km...asa ca cam asta e durata de viata a unui motor... :angry: :ok: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci daca iau un motor cu peste 16000km trebe sami strnag bani si ptr piston?

la motoarele in 2t limitate durata de viatza e mai mare? :hug:

a mea e limitata la 100 ina a6a cu 6500 de ture si are 24 de mii km si merge ca noua, nimic skimbat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

mda , deci stiam bine eu chestia ca poate depasi 30.000 de km , de exemplu a mea mi se pare ca are pe bord 26.000 si nu mai are cablu si melcul de km de mult timp , si motorul mai mergea daca nu era blocat ambielajul de resturile pistonului :hug:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai are cablu si melcul de km de mult timp , si motorul mai mergea daca nu era blocat ambielajul de resturile pistonului :hug:.

nu ti se pare cam demolata din ce zici tu ca sa o poti compara cu a mea care nu are o zgarietura dupa 24000 ?? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

a mea e limitata la 100 ina a6a cu 6500 de ture si are 24 de mii km si merge ca noua, nimic skimbat

 

 

nu ti se pare cam demolata din ce zici tu ca sa o poti compara cu a mea care nu are o zgarietura dupa 24000 ?? :blink:

 

sa inteleg ca suferi de NSR ? :crack: vezi ca are cateva zgarieturi mai mari din cate am vazut eu :crack: :( :P :crack: lasa baiatu in pace ca are mito :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...