Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Cagiva Mito/Planet/Raptor 125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 386
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

citeste tot topicu

 

 

Reverse, daca citesti cu atentie chiar eu am deschis topicul, deci stiu ce se scrie pe aici, prin acest scurt "citeste tot topicu" ce vroiai sa zici ? ca a scris cineva ca doar la nevoie se merge drum lung ? ok, poate ca asa este nu dezaprob, dar cineva poate chiar a mers cu un Mito drumuri mai lungi, de exemplu Andi, cu care mai vb pe messenger, deci daca postezi doar de dragul de a face posturi, abtine-te, astept opinii de la cei care au Mito si care daca au mers sa spuna, daca nu asta e.. trecem mai departe cu discutia despre Mito

 

Ciao :baldy:

Editat de Cracky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse, daca citesti cu atentie chiar eu am deschis topicul, deci stiu ce se scrie pe aici, prin acest scurt "citeste tot topicu" ce vroiai sa zici ? ca a scris cineva ca doar la nevoie se merge drum lung ? ok, poate ca asa este nu dezaprob, dar cineva poate chiar a mers cu un Mito drumuri mai lungi, de exemplu Andi, cu care mai vb pe messenger, deci daca postezi doar de dragul de a face posturi, abtine-te, astept opinii de la cei care au Mito si care daca au mers sa spuna, daca nu asta e.. trecem mai departe cu discutia despre Mito

 

Ciao :baldy:

/index.php?...63733&st=10 ,postu numaru 14....ia citeste pustiulica aici sa vedem daca am citit eu cu atentie sau tu ... cand mergeam eu pe mito , tu si cu andi si cu restu de "reiseri" va uitati la pokemon si faceati colectie de stickere din croissante....uneori ma intreb de ce imi mai pun mintea p`aci pe forum ...

 

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

Bai kindere, tu cam la toti comentezi, am citit ce ai aberat tu pe acolo cu 170 km/h, dar poate vreau sa aud si ce zic altii, care e problema ta pana la urma ?

 

veziti de ale tale amice...

 

gluma gluma...vezi ce postezi data aviatoare.... ;) du-te si i-ati un croissant :baldy: tot ceea ce t-a zis reverse is a real Story :D

Editat de Andr3y
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai kindere, tu cam la toti comentezi, am citit ce ai aberat tu pe acolo cu 170 km/h, dar poate vreau sa aud si ce zic altii, care e problema ta pana la urma ?

 

veziti de ale tale amice...

Nu prea abereaza deloc cu 170km/h cauta filmulete si ai sa te convingi.......Da mito`ul ala din 2005 chiar merge beton si acum....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

700 mii litru? e enorm pei daca mai pui si ulei de 700 mii iesi la un consum enorm..........nu e pt drujba e pt motoare in 2t iar mito nu face exceptie. eu la scuter din acela bag si prista si nu am avut probleme din cauza asta.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy:

 

Haideti mai bine sa lasam certurile vesnice care au la baza mito vs rs. Oricine va zice ca a lui e mai tare. Asa ca :D toti cei care veniti cu aberatii de genu asta. :P

 

Asa. Acum, ca sa fiu si putin ontopic, daca mai e cineva care are mito si poa' sa ne spuna si noua ce probleme are cu ea, ce avantaje are, alea, alea, poate si poze, e bine venit in coltu' nostru. ;)

Editat de Andi Sabin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai kindere, tu cam la toti comentezi, am citit ce ai aberat tu pe acolo cu 170 km/h, dar poate vreau sa aud si ce zic altii, care e problema ta pana la urma ?

 

veziti de ale tale amice...

unchiu ce pot sa zic , imi permit sa comentez ... m`am dat pe toate motoarele,am detinut 2 dintre ele ,ma dau foarte foarte bine si cunosc foarte multe chestii legate de ele adica nu`mi dau cu parerea degeaba ... asa ca lasa`ma sa comentez

 

eu sunt sus dar fatza de voi sunt de neatins...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unchiu ce pot sa zic , imi permit sa comentez ... m`am dat pe toate motoarele,am detinut 2 dintre ele ,ma dau foarte foarte bine si cunosc foarte multe chestii legate de ele adica nu`mi dau cu parerea degeaba ... asa ca lasa`ma sa comentez

 

eu sunt sus dar fatza de voi sunt de neatins...

 

 

ok, zeule :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Sa o iau de la capat.

Daca un cauciuc mai gros, deci cu o suprafata mai mare permanenta in contact cu asfaltul nu este un plus, atunci haideti, oameni buni, sa ne punem roti de cursiera. Doar sunt mai subtiri si mai usoare.

Daca toate 125-urile au asa.... nu stiu ce sa zic, ca habar n-am ce-ai vrut sa zici :)

La rapoarte ai dreptate. Tot ce am scris e pt motor 160 cmc.

Cat despre cadou un piston... Din moment ce imi permit sa-l forjez, banuiesc ca imi permit si altul.

 

Si in al doilea rand, nu am inceput un razboi contra RS. N-am nimic cu motorul ala.

 

un cauciuc mai gros pe aceeasi greutate la viteza relativ mare te va face sa pierzi din aderenta! nu o sa mai fie aceeasi presiune pe cm patrat, o sa fie mai mica = pierdere de fapt! :D la viteza mica nu se simte lipsa de aderenta! numai pe asfalt! ca sa exagerez si sa dau un exemplu facem invers: vezi ce i se intampla unei masini de teren in noroi daca are rotile mai subtiri! sa zicem ca gasesti cauciucuri cu o componenta foarte moale si de calitate... nu mai pierzi teoretic aderenta dar frecarea in plus iti va scadea viteza maxima, demarajul si iti va creste consumul si implicit va accelera uzura motorului pt. ca ar trage mai greu! si inca ceva... cauciucurile subtiri "taie" mai bine apa deci pe ud iar ai avantaj vs. cauciuc lat!

 

ce vorbesti ? :D

 

daca ti se crapa pistonul si iti intra toate bucatile alea de metal la ambielaj ti se blocheaza instant motorul ,implicit si roata,singura solutie e sa fi foarte pe faza si sa tragi ambreiajul.

Oricum , sa mergi cu ea in blana incontinu e ceva foarte daunator oricarui motor.

 

de crapat mai rar dar de calat se caleaza intr-o veselie daca ii bagi oloi de kkkt si il forjezi aiurea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...