Sari la conținut

Excursie la Russe cu moto-clasice


HondaSan
 Share

Postări Recomandate

Eu voi pleca in excursie la Russe cu motocicleta mea DKW 125 RT an fabricatie 1940.Invit pe cei ce doresc sa mearga cu moto-clasica din dotare sa vina la prima benzinarie de la Gara Progresu ,

duminica 13.03.2011 la ora 10 AM.Viteza de deplasare 60 km/h din motive lesne de inteles.Asigurare si verificare.Se stie.

Mesaj completat

Eu voi pleca in excursie la Russe cu motocicleta mea DKW 125 RT an fabricatie 1940.Invit pe cei ce doresc sa mearga cu moto-clasica din dotare sa vina la prima benzinarie de la Gara Progresu ,

duminica 13.03.2011 la ora 10 AM.Viteza de deplasare 60 km/h din motive lesne de inteles.Asigurare si verificare.Se stie.

 

Am pus acest anunt si la Intalniri ,Evenimente ,Excursii.Daca va fi considerata inoportuna dubla postare atunci unul din topicuri s fie sters.Nu stiu care.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cam devreme putin ca inca dardaie dintii dar prognoza meteo pare ca tine cu voi, s-au anuntat 17 grade in week, asa ca va fi o placere cu ceva haine mai groase.

 

Maestre dece ai muncit doi ani la vechitura?Nu ca sa te dai cu ea?Baga sange in instalatie.La vara mergem cu japonezele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ramane pe maine la 10?

 

DA!

Mesaj completat

eu as veni... insa abia acum am vazut topicul..... :laugh: ( si k sa ajung din rm sarat pana in 10.... plus k nu stiu traseul.... :D (

 

Pacat,aveai ocazia sa-l vezi pe taticul motocicletei tale.Poate alta data.

Mesaj completat

e cam devreme putin ca inca dardaie dintii dar prognoza meteo pare ca tine cu voi, s-au anuntat 17 grade in week, asa ca va fi o placere cu ceva haine mai groase.

 

Imi place numarul tau de la Mz.Ia ghiceste ce numar am eu pe DKW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai B-125-DKW ....ar fi ceva :laugh:.M-a tentat si B-61-MZE insa era luat, probabil de o masina. De data asta daca voi astia care mergeti maine nu faceti poze...cu dovada ca ati ajuns pe la Ruse, sa mor de va mai cred :D. Plus ca inca astept pozele la Dkw.

Concluzionand....drum bun maine si distractie frumoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ora 10AM am fost prezenti la benzinarie numai trei .Pe parcurs am ramas numai doi.Drum splendid ,plin de motociclete stralucitoare cu zgomot infundat de cai putere multi si printre ele si "partaitoarea"mea de 70 anisori.Bineinteles ca in cei 160 km parcursi a mai facut si ceva figuri.O mica patinare de ambreiaj.Cheie de 15 si surubelnita.Reglaj si la drum.La inapoiere un blestemat de gunoi la singurul jigler din carburatir.Cheie de 17, una de 10,o surubelnita si un pai de pe langa sosea si la 15.00 eram la domiciliu.la vama ne-am intalnit si cu una din" aripile" moto-veterane (cei din poze) si am mers cu ei o bucata buna prin Russe.Prin Russe dupa o jumate de ora de cautari am gasit un local cu pizza si am bifat cel de al doilea punct din programul de azi.Adica am mancat cate o pizza mare.Si uite asa a decurs prima iesire din acest sezon ,cu ulei pe maini ,cu benzina in gura si cu imensa satisfactie ca batrana tehnica germana nu m-a lasat in drum.

post-27437-1300029400_thumb.jpg

post-27437-1300029465_thumb.jpg

post-27437-1300029508_thumb.jpg

post-27437-1300029535_thumb.jpg

post-27437-1300029581_thumb.jpg

post-27437-1300029615_thumb.jpg

post-27437-1300029639_thumb.jpg

post-27437-1300029680_thumb.jpg

post-27437-1300029711_thumb.jpg

post-27437-1300029752_thumb.jpg

post-27437-1300029779_thumb.jpg

post-27437-1300029828_thumb.jpg

post-27437-1300029876_thumb.jpg

post-27437-1300029903_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Superba ziua de azi,ca si plimbarea pana in bulgaria dealtfel.Cu cele doua(micii) exceptii,babuta a mers perfect.Dar din ce am inteles de la tine,o plimbare cu o moto veche nu are nici un farmec daca nu folosesti o surubelnita/cheie cand iesi la plimbare :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba ziua de azi,ca si plimbarea pana in bulgaria dealtfel.Cu cele doua(micii) exceptii,babuta a mers perfect.Dar din ce am inteles de la tine,o plimbare cu o moto veche nu are nici un farmec daca nu folosesti o surubelnita/cheie cand iesi la plimbare :laugh:

 

Trebuie sa incerci asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa da...pacat ca nu ati fost mai multi dar si 2 este mult mai bine decat unul.Pentru multi a fost cam din scurt, data viitoare sigur se vor alatura mai multi.De curiozitate cine erau cei din grupul acela si unde mergeau? ca o pereche sunt 2 vecini din zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pt iesire.ce sa? motor nemtesc! n-are cum sa va lese in drum :laugh:

 

Abia astept sa-l testez pina pe la voi prin zona sa vad cat o sa surubaresc la el in 1000 km.Cu ocazia asta o sa pot vedea si eu in liniste minunatele peisaje din tara noastra.Io cred ca am inebunit la batranete.Treceau baieti cu motoare grele si cu mare viteza si io.......cu partaitoarea.Feri Doamne.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deoarce am aflat de traseul vostru abia sambata seara nu am reusit sa fiu prezent.......... insa sangele clocotea deja.... duminica dimineata.... vroiam sa plec la plimbare ,dar nu stiam unde... l'am trezit pe fatele meu si l'am intrebat daca vine cu mine la plmbare la ploiesti.... a fost deacord. asa ca ne'am echipat si la 10 am plecat... traseul fiind:

ZIDURI--VALEA RAMNICULUI-POSTA CALNAU-MARACINENI-BUZAU-ULMENI-SAHATENI-MIZIL-LOLOIASCA-ALBESTI PALEOLOGU-VALEA CALUGAREASCA-CHITORANI-BUCOV-BERCENI-CORLATESTI-BARCANESTI-ROMANESTI--PUCHENII MARI (post-47359-1300080565_thumb.jpgtraseul a durat 3 ore cu mici pauze pe drum)

 

politia fiind preznta ne'a tras pe dreapta in Sahateni. ne'a admirat mz'ul si nea urat o zi buna.. :laugh:

 

 

 

mz'ul sa comportat perfect in cei 240 km (dus-intors) cu un consum de 6 L.

post-47359-1300080438_thumb.jpg

post-47359-1300080507_thumb.jpg

post-47359-1300080636_thumb.jpg

post-47359-1300080667_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deoarce am aflat de traseul vostru abia sambata seara nu am reusit sa fiu prezent.......... insa sangele clocotea deja.... duminica dimineata.... vroiam sa plec la plimbare ,dar nu stiam unde... l'am trezit pe fatele meu si l'am intrebat daca vine cu mine la plmbare la ploiesti.... a fost deacord. asa ca ne'am echipat si la 10 am plecat... traseul fiind:

ZIDURI--VALEA RAMNICULUI-POSTA CALNAU-MARACINENI-BUZAU-ULMENI-SAHATENI-MIZIL-LOLOIASCA-ALBESTI PALEOLOGU-VALEA CALUGAREASCA-CHITORANI-BUCOV-BERCENI-CORLATESTI-BARCANESTI-ROMANESTI--PUCHENII MARI (post-47359-1300080565_thumb.jpgtraseul a durat 3 ore cu mici pauze pe drum)

 

politia fiind preznta ne'a tras pe dreapta in Sahateni. ne'a admirat mz'ul si nea urat o zi buna.. :laugh:

 

 

 

mz'ul sa comportat perfect in cei 240 km (dus-intors) cu un consum de 6 L.

Frumoasa trotineta.Pacat ca nu ai venit.Cum am mai spus-o ,nu au intrat zilele in sac.Urmareste anunturile de la "comunisti".Urmaresc o plimbare mai mare da cu ijul nu cu DKW-ul,asa cam peste o luna intr-o duminica insorita.poate va veni mai multa lume.Bineinteles cine are placere.

Mesaj completat

asa da...pacat ca nu ati fost mai multi dar si 2 este mult mai bine decat unul.Pentru multi a fost cam din scurt, data viitoare sigur se vor alatura mai multi.De curiozitate cine erau cei din grupul acela si unde mergeau? ca o pereche sunt 2 vecini din zona.

 

Pune-te pe treaba si termina MZ-ul pentru ca preconizez o iesire mai lunga pana la Velico Tarnovo.Deasemeni este o intalnire de moto-clasice la Russe.O sa ma interesez si o sa postez data exacta de desfasurare si niste date de eventuala intalnire.Eu precis plec in cele doua excursii.Deci,cine doreste se poate alatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io cred ca am inebunit la batranete.Treceau baieti cu motoare grele si cu mare viteza si io.......cu partaitoarea.Feri Doamne.

Ce ziceai ca sa-ntimplat la batrinete? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...