Sari la conținut

Motociclisti Obsedati De Jocuri Pe Calculator


Moria
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 25 minute, Ice-D a spus:

Super! Poate se strang mai multi, este usor de jucat, similar cu CS, doar ca mai fain. Eu va astept.

Man ...am.intrat din curiozitate ...e frumis dar imi fac ochii ca la pacanele. .

Cum ma inegistrez , si cum invat sa joc ? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 54 minute, Ice-D a spus:

Super! Poate se strang mai multi, este usor de jucat, similar cu CS, doar ca mai fain. Eu va astept.

 

Similar cu CS, doar daca te referi ca first person, ca in rest, e total diferit. Au "engine" diferit, daca joci quake, te mananca botii pe cs si invers. 

 

Am intrat de curiozitate si eu pe un server online, dupa ani de zile de cand nu am mai jucat quake si pentru ca am luat de pe steam quake 3 la reducere...e fun, mai ales ca, spre deosebire de cs, nu astepti pana la final de runda, ai respawn imediat. 

 

Insa, e un alt tip de joc, e fast play, depinde de preferinte....:)

 

Eu ma bag sa joc quake, desi as prefera CS. 

 

 

Acum 27 minute, Georgica_Popescu a spus:

Man ...am.intrat din curiozitate ...e frumis dar imi fac ochii ca la pacanele. .

Cum ma inegistrez , si cum invat sa joc ? 

 

Cel mai simplu, este sa il descarci de pe platforma STEAM. Te inregistrezi si il descarci, contra unei sume, evident. De exemplu, pe Steam, Quake 3 Arena e 15 dolari. Nu stiu cum mai e pe torente si daca mai merge descarcat...de la o vreme am renuntat sa trag piraterii, prea multe batai de cap si nu mai am chef. Plus ca asta faceam atunci cand nu eram angajat, deci mai putini bani de aruncat pe jocuri.

 

Cum inveti sa joci, intrebi? Simplu: jucandu-l zi de zi, noapte de noapte 😄 ani de ani, perfectiunea vine prin exectitiu 😬

 

Si totusi, la nivel inalt, pana si un joc ca acest Quake 3 Arena, e tratat si poate fi tratat ca un joc de strategie, ca orice alt joc, de altfel. 

 

Doar daca urmariti cateva minute din acest videoclip, puteti vedea complexitatea acestui joc, aparent simplu "shoot to kill":

 

 

 

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o saptamana este ok, dupa o luna maxim, poti spune ca stie. Mai departe, skills. Il invata repede, ca nu este strategie.Mai asteptam persoane interesate, e mult pana ne adunam si la sfarsit, va dau quote cu o data, ora si server strict pentru noi.

 

Se pare ca acest game ranger este bun.

Nu stiu cum puneti video direct pe forum, dar ii las lu’ George un link, plansa mea preferata.https://youtu.be/W2sZyKfUoVU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Acum 1 oră, Cap0ne a spus:

GTA 5 anybody ? :D Still fun in 2021

20210223021510_1.jpg

Am terminat recent gta4, variante astea the ballad of gay tony, the lost and damned.

Nu stiam de ele, le-am nimerit intamplator.

Fun.

Zicea cineva mai sus de bagat un Unreal sau Quake, daca se face, scriu aici sa ramana, count me in!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 03.03.2021 la 12:53, Cap0ne a spus:

GTA 5 anybody ? :D Still fun in 2021

20210223021510_1.jpg

 

Mi-a tinut de urat intr-o iarna. Daca tot nu era vreme de motociclit, m-am dat prin munti cu asta. Mi-ai facut pofta de joc din nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma numesc frigider si sunt obsedat.

 

*salut frigider*

 

Nu vrea nimeni un lenovo legion la pret bun? Cu garantie 1an si 8-9luni? :D

 

am incercat gta5.. Ma enerva schimbatul ala intre personaje, telefoane mobile OMFG, da sa impusc ceva/ sa conduc ceva.

 

SPOILER: mafia 2

 

nu mai zic de mafia 2, cara lazi, urmareste personajul, intra la parnaie si bataie cu pumnii de 7-8ori pana iese de la parnaie???? Jenanta povestea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.03.2021 la 12:17, gabyshor a spus:

 

Mi-a tinut de urat intr-o iarna. Daca tot nu era vreme de motociclit, m-am dat prin munti cu asta. Mi-ai facut pofta de joc din nou.

Au bagat si motoare noi. INclusiv o clona KTm 990 like :D

 

La 09.03.2021 la 20:41, frigider a spus:

am incercat gta5.. Ma enerva schimbatul ala intre personaje, telefoane mobile OMFG, da sa impusc ceva/ sa conduc ceva.

Eu joc online, single nu prea. In online e mai fun jocul, te mai alergi cu lumea din sesiune etc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • adidas unpinned this topic
  • 3 months later...

nu sunt obsedat dar doar intreb:

 

a jucat cineva Sudden Strike ala primul player vs player?

 

e real time tactics ww2 realist - moare soldatul la 1 foc tras, tancu explodeaza instant daca pica pe o mina, artileria trage departe 'in ceata".

si ai numar finit de unitati, eventual primesti intaririr daca iei obiective gen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Asimplu a spus:

L-am jucat atat single cat si multiplayer. E un RTS destul de realist si frumusel ca grafica. Imi placea faptul ca totul se putea distruge.

Artileria poate trage in fog of war. Pt asta il uram pe un prieten care juca cu rusii, iar daca afla aproximativ pe unde ma aflu, tragea cu Katyusha si nivela totul cu pamantul in zona.

Un joc foarte misto pt vremea lui.

da, am jucat si eu de 2-3-5 ori cu un nene pe net.. super tare experienta.

hmmm dar nemtii nu aveau si ei ceva similar la katyusha? nu mai tin minte.

 

corect si copacii ii daramai sa vezi mai bine :D

puneai obstacole din alea anti tanc "dragon tooth" 

si in ala primul  daca distrugeai un pod ramanea distrus.

ok puteai face pontoane dar era riscant rau :D 

Acum 10 minute, Clit Eastwood Jr. a spus:

eu am BPM 150 cand ma joc si asa 2d, nu imi trebuie VR ca fac plici in fata statiei 😀

hehe

funny rau clipurile cum cad oamenii cu VR pe cap - pe roller coaster sim etc. :D 

 

sunt si jocuri "shooter" pt VR - gen cu zombie - as muri de panica .

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, Clit Eastwood Jr. a spus:

nu am jucat asta, dar am incercat Hell Let Loose. Moama ce nebunie de joc...

De ceva vreme eu mai bag Insurgency Sandstorm cand apuc seara ceva timp liber. Tot hardcore shooter, mori din 1 max 2 gloante, dar fara tancuri and stuff. E mai mult urban/close quarter combat, tactical and stuff. Nebunie de joc si cred ca am dat pe el doar vreo 45 lei la reducere. Cel mai misto e voice chatul pozitional cand prinzi echipe care comunica. Si mai misto e ca auzi si ce vorbesc inamicii daca sunt in apropiere. Practic te poti injura direct cu inamicul din camera alaturata :))

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Cap0ne a spus:

Practic te poti injura direct cu inamicul din camera alaturata :))

as da bani pt asta.

Acum 6 minute, Asimplu a spus:

Desi merg pe motor, ca si voi, pilotez avioane mici, sar cu parasuta si imi plac toate experientele extreme, cand am cumparat prima data occulus, m-am dat vreo 15 minute in rollercoaster si mi-a venit sa vomit.

In acelasi timp, filmele 18+ sunt wow! :D

vezi? merita s aexperimentezi vomitatul.

ceva ce IRL nu ai reusit sa faci.

 

buna aia cu 18+

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de luat Insurgency Sandstorm, mai ales cand e la reducere (si e destul de des la 30-50%).

Eu sunt cu mouse & tastatura 90% din timp. Mai ales la shootere, n-as avea nicio sansa cu controllerul :))

Folosesc insa controllerul la simulatoare de zbor si chestii mai arcade/fighting, gen mortal kombat and stuff.

Acum 5 ore, frigider a spus:

as da bani pt asta.

 

De la min 1:00 :D

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haa,nu  stiam de sudden strike. vad ca este si unul mai nout, 2017. N-am mai jucat un rts de o caruta de vreme. cred ca stiu ce fac in weekendul asta ploios :)))

Ar fi misto si daca am face o data o chestie oldschool, un server de HL sau Cs 1,5 sau 1.6, intr o seara, cu poporu de pe aici. Sa o ardem oldschool :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...