Sari la conținut

Motociclisti Obsedati De Jocuri Pe Calculator


Moria
 Share

Postări Recomandate

RTS bun in stilul lui sudden strike este seria blitzkrieg, mie mi-a placut mai mult asta.

 

Un rts care cere f mult micromanagement, nu are hit points (la vehicule si alte echipamente) si foarte detaliat e seria Men of War. Detaliat in sensul ca se termina munitia, gloantele si combustibilul la tancuri, tunuri, mortiere, gloantele la soldati, un tanc poate fi reparat doar daca iese unul din echipaj afara, deci e vulnerabil, etc. Orice poate fi tractat si reparat in afara zonei de conflict sau furat de la inamic. Unele chestii, dupa un punct, nu se pot repara (un tun anti tanc peste care a trecut un tanc) Daca de ex., in tanc este un singur om, atunci el va face pe rand toate actiunile: condus, incarcat tunul, intors turela si foc, iar ca sa treaca de la o pozitie la alta ii ia ceva timp. In plus, fiecare unitate poate fi controlata individual (tanc, mortier, soldat) sau capturata. De pe vehicule un soldat poate sa demonteze o mitraliera si sa o foloseasca, sau sa mute munitia dintr-un tanc in altul, daca se potriveste calibrul, poate sa ia munitia si echipamentul de pe soldatii decedati etc

E si bine gandit ca interactiune cu mediul, totul se distruge, orice groapa de obuz, sant, zid poate fi folosita de soldati, elevatia terenului e importanta si cu suficenta penetrare un obuz trece prin mai multe ziduri sa loveasca tinta ascunsa dupa case. 

Asta l-am jucat si in retea si a fost distractie maxima dar necesita ceva timp pt a-l stapani. In single player e destul de greu, foarte pe alocuri, mai ales pe hard, AI-ul e f bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 3 ore, Pop Mihai Lucian a spus:

RTS bun in stilul lui sudden strike este seria blitzkrieg, mie mi-a placut mai mult asta.

frate la grafica cel putin -  am zis ca am dat clic din greseala pe clip cu sudden strike.

cum de nu am stiut de el ca am cautat (acum multi ani) jocuri la fel ??? 😐 

 

poate-mi fac timp :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Vand rami Corsair Vengeance LPX DDR4, 4x8GB, 3200 MHz, CL 16 in stare buna si functionali .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...