Sari la conținut

Motociclisti Obsedati De Jocuri Pe Calculator


Moria
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

momentan sunt cu triburile. pe lumea 6 si lumea 7.intru de 2 ori pe zii in joc si ma uita ... cam 2 ore pe acolo. ce e drept lipsa moto[i] momentan[/i]. in rest ; femeia, somnic, papa, si job(taxidriver). pentru altceva nu e timp. momentan

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singurele jocuri de vreo 3-4 luni sunt MotoGPu' si WoW. WoW e singurul in care uit de toate si daca vorbesti cu mine, nu te aud :) , dar asta cand am timp. am iesit din faza de addicted.

 

P.S. cine face o instanta? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana sa devin tata aveam si nopti in care nu dormeam.

bagam war craft 3, world of war craft, nfs, diablo.....amintiri

de cand a apraut pe lume David totul s-a schimbat.

primul pe lista de prioritati este el.

daca prind cateva momente linistite rezolv alte treburi sau ma odihnesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana sa devin tata aveam si nopti in care nu dormeam.

bagam war craft 3, world of war craft, nfs, diablo.....amintiri

de cand a apraut pe lume David totul s-a schimbat.

primul pe lista de prioritati este el.

daca prind cateva momente linistite rezolv alte treburi sau ma odihnesc.

 

 

sa'ti traiasca : )

 

altii gen eu inca mai hoinaresc .. si mai joaca un cs din cand in cand .. :laugh: // cum zicea si amicul de mai sus .. si asteapta cu nerabdare starcraft 2 ... cel mai piesa joc de strategie facut vreodata : )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate pc-ul meu s-a invechit rau de tot.

poate voi gasi ceva timp sa-l incerc.

sunt tatic de 2 ani jumate deci e o pauza cam mare si iti multumesc o sa-i transmit :laugh:

Editat de saint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu astept red alert 3

apare si asta?marfa rau

 

Dota

Starcraft 3 ....asteptam

de asta stiu, cum stiu si de diablo 3...abia astept sa le incerc...

 

daca topicul asta e pt obsedati de joace, hai sa imi povestesc si eu cate ceva din vremea obsesiei asteia...mi-ati trezit amintiri faine

 

Imi aduc aminte ca pe vremea cand ma duceam la sala, intram din Norton si Dos in jocuri, deci cocalari mai putini prin salile alea.Cand a aparut Win 95 a fost mare sarbatoare.

Erau niste isterii cu Duke Nukem-ul si Red Alert-u la vremea aia, si asteptam toti cu sufletul la gura salivand prin GO si Comp Games la Viitoarele aparitii Quake, Starcraft...Mama, si cand au aparut ce le-am mai jucat...Si acum mai am pe acasa revistele vechi cu review-uri la strategiile de la noul Red Alert(care am descoperit pe parcurs ca nu e de strategie, ci te duceai pur si simplu cu tancuri mai multe si castigai)la pozele din Quake, etc.Se uitau lung domnii de la sala cand ne duceam 3 insi chiuliti de la scoala si ceream taman 36 de ore insumate, cate 12 pt fiecare, si toate 12 orele alea le petreceam la calculator cu ochii in jocurile respective....Pt mine nu mai conta capacitatea.300 de absente, dar participam la concursuri de Quake si Starcraft, ce pana mea :laugh:

Ce vremuri :bounce: Cand a aparut Star-u, a pus monopol, si ala chiar a fost joc cu adevarat de strategie.Brood l-a urmat ca o bomba nucleara, iar in pauze, grenade si dinamite a la Quake :) Pe vremea aia in sali erau doar gamerii, care acum sunt programatori, retelisti, oameni buni in domeniu, si nu toti manelistii care bubuiau CS-u...Si CS-ul a fost un joc foarte bun daca aveai cu cine-l juca in echipa, dar cum nu prea aveam, nu m-am omorat cu el.Am fost mereu fan Half Life, dar cu CS-u nu m-am omorat.

Deh, injurati-ma pt postul asta lung, dar mi-ati trezit nostalgia, si fiind de moda veche, nu pot uita cum pierdeam noptile in bezna jucandu-ma Diablo si Fallout, fara ca tata sa stie sa nu-mi arunce calculatoru pe geam :P Imi aduc aminte de o vara petrecuta cu miere si biscuiti taranesti in fata Falloutului(joc superb ca idee si realizare), de nopti in care se trezea fratimiu speriat ca il omoram eu pe King Leoric la Diablo, si de multi pumni dati in calculator cand imi murea pixda aia buna pe nume Tania, din Red Alert

A, imi amintesc ca primul meu contact cu un joc pe calculator a fost cu "Where in the world is Carmen San Diego".. Vechii gameri si-l amintesc cu siguranta...Apoi, de la info, prin 94, m-au dat afara ca intrasem din MS Dos in Prince of Persia.

Timpul a trecut, a inceput treptat sa ma pasioneze programarea, in liceu nu prea mai aveam vreme de jocuri, apoi retelistica, si iata-ma la ani distanta, cu doar cateva ore amarate de joaca pe calc, in ultimii ani.Cam de la introducerea CS-ului nu m-am mai jucat cu ardoare, deci faceti un calcul :rock:

Inca sunt fan Suppaplex, TIM, Red Alert, Quake, Starcraft, Diablo, Fallout, etc...

 

Uite pt motociclisti un super quest de la regina questurilor(Lucas Arts), Full Throttle ...merita daca-l gasiti...il vreau si eu

 

Si ca sa inchei, as dori si eu daca cineva are pe acasa, daca poate face un ftp, sau are link catre vre'un torrent, renumitul si multasteptatul(prin 1994, cand salivam la grafica jocului) Phantasmagoria

 

So, jump to the next level

 

PS: rahat, n-am voie sa pun emoticoane, decat foarte putine...

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu astept red alert 3 :bounce:

red alert 3 daca nu ma insel a aparut de mult, l-am terminat de ceva vreme :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apare si asta?marfa rau

apare apare. în 28 octombrie.

Âşi da! MARFĂ RĂU !!!

acum o să avem Sovietici, Aliați Âşi CHINEZI !

 

...si de multi pumni dati in calculator cand imi murea pixda aia buna pe nume Tania, din Red Alert

ohooo :laugh:

să o vezi acum :rolleyes:

 

AICI

 

red alert 3 daca nu ma insel a aparut de mult, l-am terminat de ceva vreme :lol:

încă nu este apărut. doar demo... Âşi eu tre să îmi fac un upgrade destul de serios la computer :cheers:

se face confuzia poate cu Generals(care este destul de apropiat de RA)... exact cum se zicea că Age of Mythology ar fi Age of Empires 3 (bineînțeles, înainte ca AoE 3 adevărat să apară)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...