Sari la conținut

Ceva propuneri prntru o ieseala - sambata 26.03.2011 ?


balazsfi
 Share

Postări Recomandate

Cam cati km sa fie prima ieseala? Am un prietem inceparetz care zice ca vrea sa mearga intr-o excursie de 200-250km dus-intors! Inceparetz pe ZX6R...:laugh:! Mentionez ca nu vom iesi din tara.....tura asta!

Editat de krong28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cati km sa fie prima ieseala? Am un prietem inceparetz care zice ca vrea sa mearga intr-o excursie de 200-250km dus-intors! Inceparetz pe ZX6R...:laugh:! Mentionez ca nu vom iesi din tara.....tura asta!

 

Cred ca va insotesc si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai vlaadi ... ca noi am mai iesit anu trecut prin martie :( baga niste idei

 

 

Aha... chiar asa, a fost o iesire spre Cheia!

 

Pai, vin cu o propunere pentru sambata... Buc-Lehliu-Dragalina-Fetesti (pe drumul vechi de mare, este ff liber si cu asfalt chiar ok), apoi dreapta pe malul dunarii spre Borcea-Calarasi-Oltenita-Bucuresti (ori din Oltenita in continuare spre Giurgiu si apoi spre Buc)

 

De mancat (sa pastram traditia :laugh: ) ne putem opri in Calarasi la un ciolan cu afumatura de nota 10+

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha... chiar asa, a fost o iesire spre Cheia!

 

Pai, vin cu o propunere pentru sambata... Buc-Lehliu-Dragalina-Fetesti (pe drumul vechi de mare, este ff liber si cu asfalt chiar ok), apoi dreapta pe malul dunarii spre Borcea-Calarasi-Oltenita-Bucuresti (ori din Oltenita in continuare spre Giurgiu si apoi spre Buc)

 

De mancat (sa pastram traditia :laugh: ) ne putem opri in Calarasi la un ciolan cu afumatura de nota 10+

Suna bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....de trei ori :laugh: As propune ca dupa masa copioasa de la Calarasi, drumul de intoarcere sa fie pe ruta Ostrov-Silistra-Turtucaia-Ruse-Giurgiu-Bucuresti. Un fleac... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

enisala - in dobrogea :laugh:

Cam prea lunga plimbarea pentru o zi de primavara. Parerea mea.

Ma intereseaza si pe mine ture de-o zi in jurul Bucurestiului, dar nu mai mult de 400 km dus-intors.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau puteti face traseul pe care l-am facut eu acum doua saptamani: Bucuresti-Predeal-Rasnov-Poiana Brasov-Brasov-Cheia-Bucuresti.

360 de km, dar cu grija intre Babarunca si Cheia, ca s-au strans dare de nisip pe mijlocul benzii si au ramas din perioada cu zapada ceva gramajoare de nisip pe margine.

Io chiar nu stiu pe unde o tai maine. Pe drumul vechi de mare am fost acum trei saptamani, dar pana la Lehliu Gara, dupa care am cotit-o spre sud, si n-as mai merge maine tot pe DN3.

Alte idei mai sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

enisala - in dobrogea :(

 

In afara de a sta sa ne bata vantu' triumfatori pe dealu' de la vechea cetate, cam ce-ar mai fi de facut pe acolo ?... Altfel, destinatia ideala de dus sambata (vant V-SV) si de venit duminica (vant E-NE) ! .. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...