Sari la conținut

Cele mai spectaculoase dueluri, all time!


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

Pentru a incanta ochii iubitorilor de curse pe 2 roti , deschid acest topic in speranta ca aici vor putea fi vazute oricand cele mai frumoase si spectaculoase dueluri din toate timpurile.

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna initiativa.

 

Uite aici si duelul Rossi - Biaggi de la Suzuka, din 2001:

 

http://www.youtube.com/watch?v=f71e__qZHjU

Si aici depasirea dementiala a lui Bayliss din cursa de la Monza, 2000. Merita!!!

 

Nu stiu cum sa procedez, ca sa nu mai postez linkul, ci direct screen-ul.

 

Mesaj completat

Si aici depasirea dementiala a lui Bayliss din cursa de la Monza, 2000. Merita!!!

 

Scuze, am uitat linkul:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare topicul,felicitari initiatorului.E o placere sa le mai vad inca odata pe cele pe care le-am vazut si sa descopar altele noi.

Mesaj completat

A,si apropo de dueluri,F1 anybody?

 

 

 

 

 

Si un qualifying lap la Monaco'90 by Ayrton Senna (nu,nu e dat pe fast forward :laugh:) :

http://www.youtube.com/watch?v=KkCyo24fABg...feature=related

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor, domnisoarelor si domnilor, Kiyonari Show la Donington 2008. Nu este un duel propriu-zis, dar merita vazut. Cei cu probleme cardiace, sa isi ia mai intai pastilele :laugh:

 

 

 

:(

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor, domnisoarelor si domnilor, Kiyonari Show la Donington 2008. Nu este un duel propriu-zis, dar merita vazut. Cei cu probleme cardiace, sa isi ia mai intai pastilele :(

 

 

asta o tin minte ca ma uitam atunci la tv. cei drept se vede ca ii daduse oleaca de gust si ii placea sa faca brizbrizuri. ca nu de aia numai pe el il filmau. ceilalti veneau cu spatele.:laugh:

 

si asta

 

iar asta e oleaca cu Funny

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta o tin minte ca ma uitam atunci la tv. cei drept se vede ca ii daduse oleaca de gust si ii placea sa faca brizbrizuri. ca nu de aia numai pe el il filmau. ceilalti veneau cu spatele.:laugh:

 

 

Pacat ca pierde timpul in BSB.. Chiar nu se gaseste nimeni sa ii ofere o motocicleta in WSBK sau, de ce nu, macar in Moto 2. Sunt convins ca ar face spectacol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca pierde timpul in BSB.. Chiar nu se gaseste nimeni sa ii ofere o motocicleta in WSBK sau, de ce nu, macar in Moto 2. Sunt convins ca ar face spectacol.

 

A fost in WSBK doua sezoane (2008-2009) cu Honda de uzina, dar nu a confirmat. A avut cateva momente de stralucire, dar nicio victorie. De-asta s-a intors in BSB anul trecut. Se pare ca asta e campionatul lui, ca a devenit a treia oara campion in 2010, desi erau altii ceva mai bine cotati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, foarte tare idea topicului. Si mai tare stilul anilor '90, mie imi place Kevin Schwartz si vremurile lui. Exista momente misto si acum , dar parca presiunea banilor, sponsorilor, fabricantilor & stuff a facut sa scada "parfumul" curselor. Cam multe depasiri doar in linie drepta... La fel ca in fotbal si alte sporturi sau poate este doar o impresia a mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost in WSBK doua sezoane (2008-2009) cu Honda de uzina, dar nu a confirmat. A avut cateva momente de stralucire, dar nicio victorie. De-asta s-a intors in BSB anul trecut. Se pare ca asta e campionatul lui, ca a devenit a treia oara campion in 2010, desi erau altii ceva mai bine cotati.

 

La fel cum Bayliss si-a incercat norocul in moto gp si n-a mers... :laugh:

Mesaj completat

Intr-adevar, foarte tare idea topicului. Si mai tare stilul anilor '90, mie imi place Kevin Schwartz si vremurile lui. Exista momente misto si acum , dar parca presiunea banilor, sponsorilor, fabricantilor & stuff a facut sa scada "parfumul" curselor. Cam multe depasiri doar in linie drepta... La fel ca in fotbal si alte sporturi sau poate este doar o impresia a mea.

 

In anii 90' nici noi nu prea stiam despre ce e vb. E acelasi sentiment pe care il ai atunci cand vezi cu ochi de adult profesoara dupa care baleai in copilarie :(

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel cum Bayliss si-a incercat norocul in moto gp si n-a mers... :laugh:

Bayliss a avut un sezon de debut (intr-o echipa care debuta si ea) in MotoGP, la fel de bun ca Spies.

A castigat cursa de la Valencia ca wildacard, ceva care nu s-a mai pomenit in era moderna...

...nu a luat titlul, asta e singurul lucru care poate fi considerat un ghinion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

topic excelent ne mai aducem aminte de una alta

bag si eu ceva ...enjoy!

 

Ben Spies - AMA Sbk

http://www.youtube.com/watch?v=2djR3TItQJ4

Spies vs Haga - Assen 09 Last lap

http://www.youtube.com/watch?v=GBgRKPcscco

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bayliss a avut un sezon de debut (intr-o echipa care debuta si ea) in MotoGP, la fel de bun ca Spies.

A castigat cursa de la Valencia ca wildacard, ceva care nu s-a mai pomenit in era moderna...

...nu a luat titlul, asta e singurul lucru care poate fi considerat un ghinion.

 

Eu am zis doar ca n-a mers, nu ca n-a fost bun. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kiyonari m-a rupt,cel putin pe ploaie,foarte tare.Se juca cu CBR-ul pe o ploaie pe care in alte competitii nici nu s-ar fi permis disputarea cursei.

Dar din cate am auzit si CBR-ul permite sa te joci cu el,altele l-ar fi scuipat pe jos demult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kiyonari m-a rupt,cel putin pe ploaie,foarte tare.Se juca cu CBR-ul pe o ploaie pe care in alte competitii nici nu s-ar fi permis disputarea cursei.

Dar din cate am auzit si CBR-ul permite sa te joci cu el,altele l-ar fi scuipat pe jos demult

 

Cea mai nebuna incercare de superpolle pe care am vazut-o, ever... si nici nu cred ca am sa mai vad.. ever.

Mesaj completat

La fel cum Bayliss si-a incercat norocul in moto gp si n-a mers... :)

Mesaj completat

 

 

In anii 90' nici noi nu prea stiam despre ce e vb. E acelasi sentiment pe care il ai atunci cand vezi cu ochi de adult profesoara dupa care baleai in copilarie :P

 

 

Si uite asa a fost inventata o noua disciplina de moto extrem: high side sincron :( Extraordinara faza...

Iar comparatia cu profa e bestiala :) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

topic excelent ne mai aducem aminte de una alta

bag si eu ceva ...enjoy!

 

Ben Spies - AMA Sbk

 

Spies vs Haga - Assen 09 Last lap

Vad ca si tie-ti place de Spies... :)

Frumos l-a facut pe Haga...are talent baiatul :( sper ca il vom vedea de multe ori pe podium anul acesta...sper ca si pe cea mai inalta treapta :laugh:

Mesaj completat

Si ca sa nu fiu offtopic pun un video, care-mi a placut foarte mult...desi inca nu am fost in viata cand a fost cursa asta, dar...Sper sa va placa! :)

http://www.youtube.com/watch?v=Ejel8lqB544

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca si tie-ti place de Spies... :)

Frumos l-a facut pe Haga...are talent baiatul :( sper ca il vom vedea de multe ori pe podium anul acesta...sper ca si pe cea mai inalta treapta :laugh:

Mesaj completat

Si ca sa nu fiu offtopic pun un video, care-mi a placut foarte mult...desi inca nu am fost in viata cand a fost cursa asta, dar...Sper sa va placa! :)

http://www.youtube.com/watch?v=Ejel8lqB544

 

Istorie... Cand eram copil, colectionam poze cu B. Sheen si K. Roberts, de prin revistele straine, introduse pe sub mana in tara...

Din pacate B. Sheen nu mai este printre noi....

 

Ai sa fii surprins, dar Ben Spies ne place multora, chiar daca suntem fanii altor piloti. Baiatul este supertalentat, este spectaculos si are caracter. Sper sa il vad castigand curse, anul asta.. si de ce nu, batandu-se pt. titlu.

Mesaj completat

O compilatie de drifturi splendide:

http://www.youtube.com/watch?v=oAhwHquOeQE...feature=related

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ceva vreau sa vad acuma in Moto GP nu plimbarea care se face acuma, vreau sa vad spectacol. sa vad depasiri in acele de par, sa vad derapajele alea controlate.

 

mam uitat duminica la SBK, ma e demential cum fug aia pe pista. nu stii pana la urma cine ia podiumul. se depasesc in ultimu tur pe ultima curba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...