Sari la conținut

Accident Constanta


one_kid
 Share

Postări Recomandate

echipamentul e ok tot am caz pe pamant si porma m-am rostogolit pana pe asfalt

da asfaltu :D si pamantu in ce stare sunt?:baldy: e julit asfaltu si pamantu? :)

 

ce casca aveai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

echipamentul complet te salveaza (eu am patit-o/zburat peste masina si dat de asfalt la mai bine de 100 fara nici o julitura pe corp) dar dup'aia, in urmatoarele 2-3 zile, zici c-ai fost batut de sus pana jos cu parul - durere generala nelocalizata. pt vitezisti recomand si un neck brace - am aterizat pe o parte fara sa-mi beleasca/rupa clavicula cu marginea castii.

cascati bine ochii in curbe - unii idioti mai opresc si acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
dar dup'aia, in urmatoarele 2-3 zile, zici c-ai fost batut de sus pana jos cu parul - durere generala nelocalizata.

 

In astfel de situatii muschii se incordeaza foarte puternic, de aici apar durerile nelocalizate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata ca un GSXR de 600.

 

Eu unul apreciez sinceritatea. Altii se aoleau pe toate partile ca ei mergeau cu 20 de km sub limita legala si ai dracu conservari aveau ceva cu ei.

 

 

S-alta dataaa, s-alta dataaa... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo ma, i-ai tras un sut in cour doamnei cu coasa! sincer ma bucur sa citesc ca se poate scapa cu aproape zero urmari pentru motociclist la asa viteza. La cum arata mobra, ma asteptam sa vad numai ripuri si trandafirasi.

 

inca o data felicitari pentru cum ai negociat situatia, pe un alt thread unde intrebam cam ce poti face cand ai picat deja, au fost unii care o dadeau tare cu "mai bine nu cazi, fa-ti cruce, etc" - tu ai ales varianta pro-activa, sa sari de pe mobra la momentul potrivit in loc sa inchizi ochii. respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu 500 de epuroi si doua ciocane o faci sigur .

Asfalt uscat . :)

Editat de dami3n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce casca aveai?

Dupa cum se vede in poze, casca are semnul distinctiv al lui Saruman. Probabil ca a fost descantata, de-aia proprietarul a scapat cu scafarlia intreaga. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatu a apreciat mai undeva ca e un sibier ef dooo model fabricat de Onda.

 

Dupa cum se vede in poze, casca are semnul distinctiv al lui Saruman. Probabil ca a fost descantata, de-aia proprietarul a scapat cu scafarlia intreaga. :baldy:

cred ca ai dreptate.

 

imi place topicu asta ca desi 99% din vina e a lui(viteza) nu a venit (inca) nimeni sa se ia de el. toate lumile estem funny aicisa. deci cred ca trebuie mutat topicu la FUN

 

si nimeni nu da detalii despre franare, viteza, abordarea virajelor.

 

deci asteptam sa ne pui o poza cu acatistu platit si un felmoletz pe iotub cum il citeste popa in besericutza.

 

pana atunci: huoooooooo moarte consevarului. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r

unconnected .. multumeste lui dumnezeu ca esti intreg.. si pe viitor mai gandeste-te daca vrei cu adevarat sa te urci pe motor.. din ce am vazut in poze se pare ca mai ai nevoie de multa exprientza... no offence.

bafta si multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca numarul s-a indoit in urma impactului. :)

Nenorocit si rau intentionat soferul ala....

Mesaj completat

:baldy:

 

Nu zic nimic ca mereai cu 160 ca toti o mai incordam din cand in cand,orice ar zice lumea.Dar mare grija ca nu se asteapta nici un sofer sa treaca ceva pe langa el cu viteza aia.Si banda 1 nu prea e recomandabila,mult mai periculoasa decat banda 2 si soferii de-abia se uita in laterala lor,decum in laterala dreapta (asta daca oglinda bate bine,ca la 50% e pusa in jos "sa vada bordura cand parcheaza" )

Bine ca n-ai patit nimic,cat despre motor,asta e.Nasol ca ramasesi fara el acu la inceput de sezon.

Bafta.

Ai alte argumente pentru care banda 1 e mai periculoasa decat banda 2?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am tras si eu tare dreapta , si am luato pe dambul de pamant din capul podului, aveam circa 160.. am apucat sa sar de pe ea inainte de impact , si am scapar doar cu o fisura de 2mm langa incheuetura mainii stangi,

 

Salutare si felicitari pentru purtarea echipamentului.

 

Am o mare nelamurire insa, cum ai sarit de pe motor? Pe ce parte? Te-ai lasat pe o parte, sau cum ai facut? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam acum un an daca e acelasi pusti a facut accident cu rs 125 intr-un seat leon a intrat cu 80-90 si moto a luat foc si s-a facut praf parca a scapat cu un picior rupt deci nu e strain de situatii dinastea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si felicitari pentru purtarea echipamentului.

 

Am o mare nelamurire insa, cum ai sarit de pe motor? Pe ce parte? Te-ai lasat pe o parte, sau cum ai facut? :D

ba da tu chiar nu te uiti la motogipi eeee ia hai la televezor si ai sa stii dupa aia. copii rai si neastamparati.

 

 

ON: crezi ca mai stie, cred ca pe dreapta a sarit si sa lasat luat de val :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa mai zic si eu cristi ceva? :))

 

totu consta in cum cazi, daca esti constient si nu te sperii, si iti controlezi oleaca cazatura. dar si norocul cum cazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatu a apreciat mai undeva ca e un sibier ef dooo model fabricat de Onda.

 

cred ca ai dreptate.

 

imi place topicu asta ca desi 99% din vina e a lui(viteza) nu a venit (inca) nimeni sa se ia de el. toate lumile estem funny aicisa. deci cred ca trebuie mutat topicu la FUN

 

si nimeni nu da detalii despre franare, viteza, abordarea virajelor.

 

Dupa modelul "hotul neprins e negustor cinstit", adaptat aici ar fi ceva de genul "omu care a scapat teafar de la 160/h e mare motociclist :D"

 

 

Pana la urma faptul ca nu a patit mare lucru e o speranta pentru noi astialalti vitezisti, la modul "uite ca se poate" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum se vede in poze, casca are semnul distinctiv al lui Saruman. Probabil ca a fost descantata, de-aia proprietarul a scapat cu scafarlia intreaga. ;)

 

 

Foarte tare :D) si mie mi-a placut lord of the rings deaia am personalizato asa :P), iar cat despre ea e o casca HJC simpla fara forme ciudate pe ea ca la alti si nu are nici o zgarietura

Mesaj completat

cam acum un an daca e acelasi pusti a facut accident cu rs 125 intr-un seat leon a intrat cu 80-90 si moto a luat foc si s-a facut praf parca a scapat cu un picior rupt deci nu e strain de situatii dinastea

 

frate nus eu ala , ala e 1 amic din cartier, eu nu rulez cu zdrente de 125 de la 600 in sus , si nu e primu motor am mai avut vreo 6 7 , motoare , dar asta e primu accident , am permis din 2007, nu mai fa confuzi dastea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...