Sari la conținut

Nu e nici o parada la Ploiesti pe 29


silverpistons
 Share

Postări Recomandate

Sa fac si eu la fel MARE ATENTIE!

 

Acest "Ursu" nu reprezinta membrii clubului Silverpistons din Ploiesti si nu are cum sa oganizeze absolut nimic in numele clubului si a motociclistilor din Ploiesti!

 

Acest "eveniment" nu este organizat si nu este sustzinut de motociclistii din Ploiesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclismul inseamna libertate, camaraderie si nonconformism. Prin aceste kakaturi care le produc "asa zisele cluburi" aparute ca ciupercile si care se lupta sa organizeze EI niste intalniri care oricum se faceau (dar nu-si lua cineva anume spaga si "renumele") o sa ajungem sa stricam si imaginea, si asa deformata, a acestei pasiuni.

 

Sa va fie rusine domnilor !

 

PS: inteleg ca la Ploiesti e "mancata" intalnirea. Deasemenea la mare de 1 Mai, iarasi sunt doua cluburi care se lupta pentru "recunoasterea suprema". Noroc ca in Vama Veche nu s-a format nici un club inca :D . Ne vedem acolo ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fac si eu la fel MARE ATENTIE!

 

Acest "Ursu" nu reprezinta membrii clubului Silverpistons din Ploiesti si nu are cum sa oganizeze absolut nimic in numele clubului si a motociclistilor din Ploiesti!

 

Acest "eveniment" nu este organizat si nu este sustzinut de motociclistii din Ploiesti!

Nu cumva Cristi Ursu a infintat clubul? Eu asa stiam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in lumina noilor informatii.. CristiUrsu afirma ca indivizii care se impotrivesc nici macat nu-s membri cu drept de vot in club. oricum, la o gandire la rece, omul asta macar incearca sa organizeze ceva, vezi dorinta lui de a face un marsh motorizat prin oras, culmea, decontand si benzina. pe cand ceilalti incearca doar sa strice, nu sa construiasca. de aceea, desi nu-l cunosc personal pe om, doresc sa-mi cer scuze fata de CristiUrsu pentru mesajul acid si impulsiv pe care i l-am adresat. si un calduros HUIDEO pentru uzurpatori. si daca n-as fi avut servici veneam precis la marshul pe care il organizeaza. :D

 

pana la noi informatii,

romania te pup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi Ursu este presedintele Silver Pistons.

 

Userul SilverPistons adica Dan... a fost dat afara de mult.

in cazul asta rugam administratorii PRO-BIKE sa-l baneze pe pacaliciul care ne bulverseaza cu uite intrunirea nu e intrunirea, uite clubul nu e clubul. dreptate sa fie. daca vorbeste gura fara el, sa i se indeparteze de trup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca Cristi a infiintat clubul asta nu inseamna ca va ramane vesnic in el.Deoarece nu stiu care este exact situatia ( este bucataria lor deci nu ma bag),voi face o propunere in ce priveste informatiile aparute pe siteul pro-bike.Pentru a lamuri situatia va rog sa faceti public procesul verbal al Consiliului de Administratie (Consiluil Diredctor)sau al Adunarii Generale in care este specificat clar statutul persoanelor care fac anumite afirmatii. Asa toti pot spune ca fac sau nu parte din acel club,ca unul este mai presedinte decat altul.CINEVA TREBUIE SA-SI ASUME RESPONSABILITATEA si discutiile in contradictoriu sa dispara.Va pierdeti credibilitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact ai dreptate, dar clubul este cel care are statut, deoarece de face o confuzie si pred mult unii, munca de cativa ani , doar din cauza ca uni folosesc siglele unor cluburi in locuri publice, si vorbesc in numele la alt club, nu este normal sa vad o preoana cu o sigla a unui club in care nici macar nu este membru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... fie ca veniti sau nu, ca puteti sau aveti altceva de facut , de asteptat sunteti asteptati in numar cat mai mare !

Actiunea va avea loc oricum, (atata doar sa nu ne ploua), totul este organizat si oficial... cat despre cacao-tii care incearca sa strice si sa pateze numele clubului din care au facut odata parte, nu am decat compasiune ... iar pentru cei care nu stiu ce sa creada din toata chestia asta, va pot spune ca noi suntem cei care incercam de mai bine de o luna sa rezolvam problema cu "rebelii" aici intre noi, fara a racai cacao-tzii peste tot, in schimb acest individ care se afisheaza cu nick-ul care nu-l reprezinta, nu face altceva decat sa faca un tam-tam cat mai mare pentru ca noi sa ne pierdem credibilitatea ... !

Orice informatii OFICIALE legate de clubul Silver Pistons MC le puteti obtine de acum inainte direct de la sursa:

 

Presedinte: -------------------------- Cristi Ursu , 0722/817834

Vicepresedinte: --------------------- Lefter Laurentiu , 0788/450908

Vicepresedinte: --------------------- Gramenteanu Dragos , 0724/501523

 

mail: club@silverpistonsmc.ro , chris_giant@yahoo.com

web: www.silverpistonsmc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nitescu: o s-aduc cat de curand o scanare dupa PV-ul prin care mantzocarii au fost eliminati din acte, precum si motivele care au dus la aceasta hotarare a Consiliului Director ... desi, daca ma gandesc mai bine, o sa-ti trimit pe privat ! sau ma mai gandesc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa evit "spalarea rufelor murdare" in public, respectiv sa evit discutarea problemelor si divergentelor din cadrul clubului pe acest forum, al carui scop este cu totul altul, dar s-a ajuns se pare la un punct in care sunt necesare unele lamuriri:

Ma numesc Marian Tanasica si sunt membru fondator al clubului SilverPistons (informatie verificabila), o parte dintre voi ma cunosc cel putin din vedere pentru ca merg la intruniri inca din '99, iar pana acum ceva timp am fost vicepresedinte si membru in consiliul director. In urma unor nemultumiri legate de ceea ce se intampla la club, intr-o sedinta extinsa a clubului s-a propus schimbarea presedintelui si reorganizarea conducerii clubului. A avut loc un vot in care cu o majoritate covarsitoare Cristi Ursu a fost destituit din functia de presedinte, fiind numit presedinte Oprea Constantin, un motociclist vechi care s-a considerat ca are capacitatea de a calma spiritele, ne va strange in jurul sau pe toti si astfel vom reusi ca fiind multi si uniti sa atingem obiectivele propuse la infiintarea clubului. In urmatoarea sedinta, in care trebuia sa decidem restul membrilor din conducerea clubului, Cristi Ursu a produs stupefactie declarand ca nu recunoaste votul de destituire a sa, neavand drept de vot decat membrii fondatori, adica 6 (dintre care trei sunt el, nevasta-sa, asupra careia ma abtin sa fac aprecieri si fratele sau care nu are nici un fel de legatura cu motociclismul, nemaifiind vazut de nimeni de la semnarea actelor la notariat, acum aproape un an si jumatate). In sala erau prezenti peste 30 de membrii, din care majoritatea fac parte din club de mai mult de un an de zile. In urma acestor fapte, impreuna cu Laurentiu Lefter, mi-am declarat intentia de a ma retrage din acest consiliu director dictatorial, urmand ca Ursu sa ramana cu actele si noi cu faptele.

Clubul a fost infiintat (fara acte) inca din anul 2000, moment in care Cristi Ursu nu avea nici un punct comun cu motoarele si motociclistii, urmand ca dupa doi ani sa fie unul dintre cei care a avut initiativa constituirii cu acte a asociatiei. Spun acestea urmare a faptului ca s-a afirmat mai sus ca "Cristi Ursu a infiintat clubul", lucru total eronat.

Unul dintre motivele pentru care s-a dorit schimbarea lui Ursu din functia de presedinte (functie de care se tine cu dintii ca Ceausescu) au fost chiar afirmatiile si remarcile facute pe acest forum in numele clubului, membrii acestuia nefiind consultati si nefiind de acord cu ele (vezi "Calendarul real al intalnirilor..." si posturile din alte subiecte).

Cele spuse mai sus de mine, precum si de Dan Chelsoi (nick: silverpistons, el fiind cel caruia datoram retragerea restrictiei de circulatie a motoarelor prin centrul Ploiestiului), se vor dovedi reale si vor putea fii verificate de oricine foarte curand.

In incheiere as vrea sa va spun ca parada anuntata pe 29 aprilie in Ploiesti nu are acordul autoritatilor locale, la ea nu vor participa membrii clubului SilverPistons si va sfatuiesc sa faceti la fel.

P.S.: Convingerea mea este ca lucrurile se vor lamurii in curand iar discutiile purtate pe forum vor fii unele constructive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa zicem ca ai tu dreptate. :D

 

numa' vorba e de voi? uite, Ursu s-a apucat de treaba. ce mai stati, scindati-va oficial: silverpistons aripa tanara si foarte tanara.

 

parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun:

Daca va avea loc o parada neautorizata prin Ploiesti, exista riscul sa se revina la interdictia accesului motocicletelor in centrul Ploiestiului, eliminarea acestei restrictii fiind obtinuta cu dificultate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In curand sper ca vom obtine adevarul ca sa nu mai fim in ceata.

 

Eu atat vreau sa spun ca cineva care vorbeste in numele unui club ca membru in acel club, foloseste o sigla a altui club, ce sa cred? si ce va fii?

 

 

undeva se gresete, rezolvari problemele intre voi, ca nu se ajunge asa nicaieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANUNT IMPORTANT ! Emis de clubul "GoldenRaduPop"

 

Intalnirea de 1 Mai de la mare se va tine pe 4 Mai la Poiana Tapului in campingul V.A.R.Z.A. (cum intri in Sibiu pe dreapta). Intrarea este gratis doar pentru membrii SBZ. Pentru membrii Pro-Bike taxa este de 5 dolari iar ceilalti participanti vor primi 5 litri de benzina, 2 litri de ulei, 1 hamburger si 100.000 lei in plus la salariul mediu pe economie.

 

Atentie: celelalte intalniri din Mamaia NU sunt autorizate, fiindca asa vrea muschii mei, care este !

 

:lol: :D :lol: :D :lol: :P :lol: :) :lol: :lol:

 

VA ASTEPTAM !!!

 

GoldenRaduPop

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...