Jump to content

ce baruri moto mai exista in Bucuresti ?

Grigu
 Share

Recommended Posts

:)

la inceput de sezon vreau sa beau si eu o bere unde sa vad caluti in curte, fete cunoscute, muzici preferate si dau pe la Ursu aka Matei Voievod 69 minus 2. INCHIS

ma intalnesc la un karaoke cu niste amici si la intrebarea voi pe unde mai beti bere ? aud ca in Watt.

buuuunnnn. dau pe acol de 3 ori, prima oara, o tanti care era angajata si un nene la bar, de restul datilor era INCHIS.

WTF ? oamenilor, unde in BUcuresti anume se poate bea o bere fara pitzi si coca, eventual sa intri calare si sa nu-ti fie frica ca-ti darama careva motorul ? criza criza dar nici chiar asa ! asta e criza de nervi !

P.S

multumesc adminilor pt cei 10% warn pe viata.

le doresc neveste prietenoase si multiiiii prieteni de familie !

Edited by Grigu

Asta o sa fie cel mai trist an ever, parol! Mai am putin si incep sa ma bucur ca plec...

Ursu s-a inchis, multi s-au bucurat (fals) dar ce dor o sa le fie...

Watt s-a inchis, alta pierdere (fosta locatie)

Iron e deschis si mai sunt vreo 2 -3 baruri deschise ulterior dar za mother ship nu mai e. Si acum rad cand imi amintesc, razand , cum am incercat la insistentele unui prieten sa gasim si alte baruri/terase ( :) ), pt perioada calda, si am dat in mare peste locuri unde asteptai poate si o ora dupa o bere, nu aveai unde sa-ti lasi mobra, clientii fideli te studiau ca pe-un parizer taranesc din vremea lu' Ceasca... :D

:D

Asta o sa fie cel mai trist an ever, parol! Mai am putin si incep sa ma bucur ca plec...

Ursu s-a inchis, multi s-au bucurat (fals) dar ce dor o sa le fie...

Watt s-a inchis, alta pierdere (fosta locatie)

Iron e deschis si mai sunt vreo 2 -3 baruri deschise ulterior dar za mother ship nu mai e. Si acum rad cand imi amintesc, razand , cum am incercat la insistentele unui prieten sa gasim si alte baruri/terase ( :) ), pt perioada calda, si am dat in mare peste locuri unde asteptai poate si o ora dupa o bere, nu aveai unde sa-ti lasi mobra, clientii fideli te studiau ca pe-un parizer taranesc din vremea lu' Ceasca... :D

:D

a deci nu sunt doar eu ? devenisem paranoic.

unde pleci man ? :D

Daaaaa... o sa fie SUEPRB centrul isteric. NOOOOOOOOOOOOOOOOOOT. TERASELE din centrul isetric sunt pentru aia care se simt bine dand 8lei pe o cola la 180ml. In afara de al'de Fire/Argentin/Iron in functie de gusturi, nu prea ai pe un' sa mergi (sunt mult mai putine locuri decat ai putea crede prin centrul isteric care sa merite calcate in materie de "terase").Poate in kulturhaus, da' sincer sa fiu nu m-a impresionat prea tare localu' ala cand l-am vizitat (da' nu intra in categoria terasa, cum nu intra nici Ironu).

Eu unul nu m-am bucurat deloc cand s-a inchis bikersu' sau wattu'. Ba din contra! :)

io am auzit ca proprietarul Wattului a luat in chirie fostul LMC (de la Basarab) si ca vrea sa traga acolo chefuri & stuff.

Vezi poate ti-o placea.

Dezavantaju' e ca nu prea e loc de parcare + e greu accesul din cauza lucrarilor din zona.

Edited by vladase

E,lasa ca mai raman locuri,mai apar altele noi.Parca pe Baratiei s-a deschis un club ...moto..Cam pe 1MAi sper ..sa se deschida un club (la intrarea in centrul istoric pe partea cu garla..) axat pe rock (pt ai mai batrani ) cu seri ,,tematice", fara terasa (sa stea pitzi la o cafea 5ore..) doar ,,grota,spatioasa .. etc beri reci ,clientela selectata functie de culoare,un loc unde sa poti sa mai si zbieri ,sa mai umpli un frigider fara sa se oripileze ,,finutzii"..trotuar lat,un baiat de paza la motoare daca este cazul..etc ..Poate facem si o cingarie cu proprietareul sa ofere si el un 7-10% reducere pt cei care prezinta un talon de mobra cu ITP-ul si RCA-ul la zi.. :)

Chestia cu centrul istoric se va cerne...Cluburile sunt axate pe ,,tineret"...au deja ,,publicul " lor care de obicei nu prea ,,relationeaza" cu motociclistii.Treaba este ca vara terasele produc cat sa acopere si iarna..cand daca iti intra in pravalie cineva sa bea o cafea esti in stare sa-i platesti si taxiul de bucurie.

la Ursu era bikers-ul de pe matei voievod...pacat ca s-a inchis

Ar fi club 31 unde te simti in largul tau....motociclisti, loc de parcare pe strada din fata barului, bere la preturi ok

la Ursu era bikers-ul de pe matei voievod...pacat ca s-a inchis

Ar fi club 31 unde te simti in largul tau....motociclisti, loc de parcare pe strada din fata barului, bere la preturi ok

31 e f mic , prost pozitionat, etc

Mesaj completat

io am auzit ca proprietarul Wattului a luat in chirie fostul LMC (de la Basarab) si ca vrea sa traga acolo chefuri & stuff.

Vezi poate ti-o placea.

Dezavantaju' e ca nu prea e loc de parcare + e greu accesul din cauza lucrarilor din zona.

Nu e greu de ajuns dar miercuri seara zburau pietre pe langa Ripperu , cado' de la vecini.

La Ursu a fost cel mai misto loc ever, intrai si-ti parcai mobra in fata mesei, te cunosteai cu toata lumea , te simteai ca acasa, etc etc...

IRON bre' la beci cu voi :)

stie cineva , Apasu mai exista ?? vara trecuta mergeam si la Maxx la terasa in numar mare si era ok ...

Vezi poate ti-o placea.

:)

Exista acolo Music Hall, inainte sa se inchida Watt-ul, iar in vara vor deschide terasa, destul de mare se pare.

Cat despre pietrele care zburau dupa mine, probabil erau de la vreun fan al meu. :) Din cate am auzit, s-a facut plangere la militie si se ocupa saptamana asta de trepanatul de arunca cu bolovani dupa clienti.

mda, trist.

am mai descoperit slidersul dar tot mic si probleme cu parcarea.

ursu avea marele avantaj ca era la rascruce de drumuri si daca te chinuiai incapeau ingrozitor de multe mobre + oameni in terasuta aia.

bikers otopeni am auzit ca e inchis si el ? stie careva ?

cheersul lu' adie nu l-am vizitat inca dar din moment ce el o arde prin evarza ... nu vad de ce-as face-o.

chiar, evarza a dat drumul la terasa ?

facem un nou bikers acolo ? :)

cheersul lu' adie nu l-am vizitat inca dar din moment ce el o arde prin evarza ... nu vad de ce-as face-o.

facem un nou bikers acolo ? :)

pai cheersul lui adie e acum club 31. io asa stiu

Bun, unde va adunati voi in seara de Sambata, cand e SMAEB'u adeca weekendu asta?

Vrei sa vii in Buc pe perioada smaebului ... banuiesc ...

Ar fi ceva locatii, insa o sa-ti trebuiasca GPS ...

Club31 str. Constantin F. Robescu nr.14

Music Hall Str. Nicolae Titulescu, nr 171

La Ursu a fost cel mai misto loc ever, intrai si-ti parcai mobra in fata mesei, te cunosteai cu toata lumea , te simteai ca acasa, etc etc...

Adevarat bre....i-am zis lu Ursu ca nu trebuia sa dea spatiul din interior....Iar terasa daca ar fi amenajat-o dupa ce a acoperit-o, macar cateva steaguri, lanturi, jante, prostii moto/rock pe pereti, ar fi dat mult mai bine la atmosfera....Sa speram ca o sa-l redeschida, ca pana la urma toti tanjesc cu gandul la berile si distractiile de acolo....

Ursule, daca mai citesti forumu, deschide tata cosmelia in stilul clasic al inceputurilor de acum ceva ani, ornamentata frumos, ca e nebunie dupa o asa crasma...

facem un nou bikers acolo ?

Ma, ala nu e cumva terasa din spate de pe la Eminescu spre Carol?De era o poarta verde mereu inchisa si te gandeai ca acolo sta cine stie cine, si cand intrai inauntru era Vama Veche reloaded :bounce:) Daca da, ar fi fain, si foarte accesibil...

eu unul ma bucur ca nu ma mai scoate nevasta in ''oras'' :) bani nu e,motor inca nu e :P si cind o sa fie prefer sa merg sa beau in deplasare,probabil apa multa ca bani e de benzina si pufuleti :bounce: si daca pierd procesele imi iau astia si pufuleti si bani de benzina ,,macar ramin cu motorul :laugh: :laugh:

Daca tot s-a inchis Ursu, propun sa venim mai multi cu beri de acasa si stam in fatza carciumii si bem cu tartitza pe bordura. Poate se sesizeaza...

eu am vrut sa vad cum e in fostul LMC/Cage/actual Music Hall Duminica pe la vreo 11 seara da' era inchis.

Are program redus ca la gradinita or smth?

• 2 weeks later...

pana mea, cand o veni unu' vizionar si cu putere financiara sa faca un kultur hause al motoristilor ? hai rotila, hai ursache, puneti umar la umar si spargeti piata....

cerere se pare ca e :(