Sari la conținut

Ruta 40 Ushuaia


andreeaa
 Share

Postări Recomandate

Buna,

 

Am lansat de curind pe agentie pachete de Riding Patagonia, inclusiv binecunoscuta Ruta 40 (http://www.sis-travel.com/riding-patagonia-en/riding-patagonia-offers/route-40-10-days-9-nights). Asta dupa ce 2 prieteni buni au facut acest traseu anul trecut de Craciun si m-au facut sa semnez un contract cu provider-ul local. Sper sa-l pot face si eu Craciunul acesta pen ca am inteles ca-i destul de taff macadamul si vantul ar mai fi o problema.

M-am gandit sa va cer un feed-back pe aceste oferte de riding, mai ales ca intentionez sa intru in toamna si cu Royal Enfields in India.

 

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Si eu care credeam ca trebuie sa incep cu "buna".

Sa ma prezint - Andreea Alexandru... de curind posesoare de motor.

In rubrica de fata ... dupa cum scrie si in Reguli... se anunta lansari. Ori eu asta am subliniat - ca am lansat un produs si eram/sunt interesata de un feed-back.

 

andreea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am lansat de curind pe agentie pachete de Riding Patagonia,

Buna. Eu n-am inteles partea asta... Ce inseamna "am lansat pe agentie"? Ce agentie? Agentia ta? Cui se adreseaza?

Sau n-am inteles eu si tu doar vrei sa cumperi un produs turistic? Vinzi sau cumperi?

N-am inteles nimic. Poate nu ma pricep eu suficient. Scuze, daca e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ati vazut ca fata e noua pe forum (cred) si putin neobisnuita cu "stilul" de pe aici si ati si sarit pe ea ! :)

Va traduc eu: e de la o agentie de turism (sau e a ei agentia), a facut un contract cu o agentie de peste mari si tari si ofera pentru cei interesati traseul asta pe motoare. Cine e interesat sa arunce o privire si sa zica daca vrea. Cam asta... Cred ca am intuit bine ce si cum !

Spor la vanzare si drum bun celor care merg acolo ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sar.na de detalii si comentarii.

Deci...da... Am o agentie de turism... se cheama Sis Travel si detalii gasiti pe www.sis-travel.com.

Nu am dat post-ul in ideea de a vinde pachetele ... ci in ideea de a lua un feed-back pe acestea - adicatelea feedback contect, feedback pret , feedback idee samd - pe piata romanesca si direct de la potentialul client final (pana acum nu am vandut decat in afar tarii aceste pachete). De aceea am dat link-ul cu pricina in primul post... sa aruncati o privire si sa-mi ziceti cum vi se pare - si apoi s-a produs saritura la gat. Nefondata zic eu...avand in vedere cerinta.

Multumesc pentru ajutor Cristian2009.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sar.na de detalii si comentarii.

Deci...da... Am o agentie de turism... se cheama Sis Travel si detalii gasiti pe www.sis-travel.com.

Nu am dat post-ul in ideea de a vinde pachetele ... ci in ideea de a lua un feed-back pe acestea - adicatelea feedback contect, feedback pret , feedback idee samd - pe piata romanesca si direct de la potentialul client final (pana acum nu am vandut decat in afar tarii aceste pachete). De aceea am dat link-ul cu pricina in primul post... sa aruncati o privire si sa-mi ziceti cum vi se pare - si apoi s-a produs saritura la gat. Nefondata zic eu...avand in vedere cerinta.

Multumesc pentru ajutor Cristian2009.

Pai daca ziceai asa de la inceput pricepea lumea imediatr.

Succes. Eu mai am de vazut din Romanica pana sa trec la alte coclauri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sar.na de detalii si comentarii.

Deci...da... Am o agentie de turism... se cheama Sis Travel si detalii gasiti pe www.sis-travel.com.

Nu am dat post-ul in ideea de a vinde pachetele ... ci in ideea de a lua un feed-back pe acestea - adicatelea feedback contect, feedback pret , feedback idee samd - pe piata romanesca si direct de la potentialul client final (pana acum nu am vandut decat in afar tarii aceste pachete). De aceea am dat link-ul cu pricina in primul post... sa aruncati o privire si sa-mi ziceti cum vi se pare - si apoi s-a produs saritura la gat. Nefondata zic eu...avand in vedere cerinta.

Multumesc pentru ajutor Cristian2009.

Pai daca ziceai asa de la inceput pricepea lumea imediatr.

Succes. Eu mai am de vazut din Romanica pana sa trec la alte coclauri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sar.na de detalii si comentarii.

Deci...da... Am o agentie de turism... se cheama Sis Travel si detalii gasiti pe www.sis-travel.com.

Nu am dat post-ul in ideea de a vinde pachetele ... ci in ideea de a lua un feed-back pe acestea - adicatelea feedback contect, feedback pret , feedback idee samd - pe piata romanesca si direct de la potentialul client final (pana acum nu am vandut decat in afar tarii aceste pachete). De aceea am dat link-ul cu pricina in primul post... sa aruncati o privire si sa-mi ziceti cum vi se pare - si apoi s-a produs saritura la gat. Nefondata zic eu...avand in vedere cerinta.

Multumesc pentru ajutor Cristian2009.

 

 

nu am vazut un pret. Conditia cu minim 30 de ani mi se pare exagerata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretul apare pe fiecare pagina in partea dreapta - atunci cand deschizi oferta. Conditia cu 30 ani a fost impusa de furnizor si poate suferi exceptie pentru riderii cu vechime si experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretul apare pe fiecare pagina in partea dreapta - atunci cand deschizi oferta. Conditia cu 30 ani a fost impusa de furnizor si poate suferi exceptie pentru riderii cu vechime si experienta.

 

My bad...Din pc meu de vedere este scump si cam exclusivist, si intr-adevar, la pretul asta ar trebui sa fii satul de zone mai accesibile noua...

Pe langa excursia propriu-zisa, mai costa si avionul...

Ar fi fost utila o harta a traseului, precum si mai multe detalii despre atractiile din zonele respective...

Un topic in care s-a mai discutat genu asta de excursie: /index.php?...t=0&start=0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretul apare pe fiecare pagina in partea dreapta - atunci cand deschizi oferta. Conditia cu 30 ani a fost impusa de furnizor si poate suferi exceptie pentru riderii cu vechime si experienta.

adica am 25 de ani si fac enduro de la 12 .. dar trebuie sa am sex-perienta +vekime ca deee..... :) :) mare absurditate

genial :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Si parerea mea este ca este un pic cam sus pretul.

Nu cred ca este nejustificat, avand in vedere ca iti dau niste motoare destul de noi si au grija de tine cu tot ce trebuie, ba mai merg si cu camionul in spate sa nu cumva sa ai vreo problema, dar pentru noi care suntem la cealalta parte a lumii nu stiu daca merita.

Atata timp cat dai pana in 3000Euro pentru un trek (o drumetie) in America de Sud, cu tot cu avion, in cursul careia ajungi si la ghetari, si la peste 5000m si intr-o gramada de alte locuri unde motorul nu prea poate ajunge din cauza terenului, cred ca varianta de a vizita zona aia pe doua roti este putin fortata (cel putin pentru noi cei de aici).

Spre exemplu, in alt continent (e drept), drumetia de aproape o luna pana la Gokyo Ri si tabara de baza a Everestului m-a costat cu tot cu toate avioanele si absolut totate celelalte cheltuieli 2.100Euro. Asta din Ushuaia se va apropia de 5.000 dupa ce adaugi restul de cheltuieli...

 

Cel putin acum asa vad eu lucrurile.

Iti doresc succes in continuare. Ma bucur sa vad ca apar si la noi agentii de turism care organizeza asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
nu inteleg de ce nu vad discutia asta la rubrica Vanzari - Altele.

 

Fiindca este ceva total experimental :bounce:.

 

Acum, on topic:

Vrei feed-back? Pune-o la vanzari si vezi cine te contacteaza.

Sintetizand la maxim, targetul vostru eu il vad in felul urmator: -motociclist cu un venit de minim 2000 de euro pe luna si cu foarte putin timp liber la dispozitie.

Foarte, foarte rari pe acest forum oamenii care sa intruneasca ambele cerinte.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine oferta, si ca pret s-ar putea sa ai mai mult succes in tarile un pic mai vestice.

 

Aici am vazut o oferta acum o luna la Hofer pentru fanii Harley: 10 zile de Route66 la 3600Euro + 85Euro inchiriat moto (sau benzina - n-am retinut exact).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg de ce nu vad discutia asta la rubrica Vanzari - Altele.

asa e obiceiul pe aici. trecand peste asta, chiar si actul de comert propus este sub cel mai redus standard acceptabil. nu stiu cine s-ar duce la capatul lumii trimis de asa ceva. diletanti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru feed-back. Am inteles ce aveam de inteles - oferta mea nu este nici pe departe pentru lumea motot din Romania (cu unele exceptii).

In particular la comentarii:

@Zodiac - mega comentariu....dar deh...asa cum spuneai ai doar 25 de ani..

@Doru(super membru- ce tare suna!!!!!!!!!!!!) - se duc suficient de multi "diletanti"... intimplator si vreo 4 romani, in rest numai expati. Te-as intreba de unde stii despre standardele actului de comert...dar ar fi sub demnitatea mea sa continui o discutie de nivel lamentabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Doru(super membru- ce tare suna!!!!!!!!!!!!) - se duc suficient de multi "diletanti"... intimplator si vreo 4 romani, in rest numai expati. Te-as intreba de unde stii despre standardele actului de comert...dar ar fi sub demnitatea mea sa continui o discutie de nivel lamentabil.

bine, ramai cu demnitatea actului tau lamentabil...hahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu alte motociclete nu se poate? Eu nu concep sa ma dau cu altceva decat cu un chopper la drum lung; nu-mi place nici sa stau in picioare pe ciudatenii enduro si nici culcat pe rezervor... Preturile sunt realiste - daca vrei mai ieftin trebuie sa te organizezi singur si cu mult timp inainte, am un prieten care merge in Patagonia deja de 2 ani; isi ia bilet de avion cu reducere aproape cu un an in avans, e cheltuiala cea mai mare in cazul excursiilor de acest tip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Organizatorul local cu care lucrez are numai BMW. Pot intreba daca imi spui ce motor te intereseaza. Dar trebuie luat in calcul ca sunt zone lungi de macadam si ca vantul este extrem de puternic (uzual 40 km/ora...dar si multe zile cu peste 60 km/ora).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...