Jump to content

Mai exista prin Bucuresti vreun bar moto?

Recommended Posts

Sunt foarte curios... pentru ca Alter Ego/Watt s-a inchis, Biker's Club s-a inchis, la Slider's sau la ala de langa sf Gh nu-i loc... pe unde sufletu mai poti merge cu prietenii cu motoarele sa beti o bere (fara alcool :))?

Edited by switch

imi puneam si eu aceeasi intrebare aici /index.php?...=646451&hl=

se pare ca fiecare pe unde apuca :)

cand o sa vad motoare la belagio sau bamboo e clar ca thailanda mi-a facut chemare.

• 2 weeks later...
Sunt foarte curios... pentru ca Alter Ego/Watt s-a inchis, Biker's Club s-a inchis, la Slider's sau la ala de langa sf Gh nu-i loc... pe unde sufletu mai poti merge cu prietenii cu motoarele sa beti o bere (fara alcool :()?

cica e unu prin Hunedoara :D

din pacate s-a inchis si cel din hunedoara de peste un an

Mesaj completat

In sliders nu-i loc?

Mesaj completat

nu pre am mai vazut picior de motociclist...asa ca nu va plangeti de loc...

probabil din cauza ca nu e carciuma pt motociclisti :(

In sliders nu-i loc?

Mesaj completat

si probabil pt ca nu ai unde sa parchezi ?

Sunt foarte curios... pentru ca Alter Ego/Watt s-a inchis, Biker's Club s-a inchis, la Slider's sau la ala de langa sf Gh nu-i loc... pe unde sufletu mai poti merge cu prietenii cu motoarele sa beti o bere (fara alcool :()?

Iti trebuie un loc cu specific motoricesc ca sa iesi cu mobra in oras ? Switchule...haide ma...ma dezamagesti.b

Iti trebuie un loc cu specific motoricesc ca sa iesi cu mobra in oras ? Switchule...haide ma...ma dezamagesti.b

Eu ies cu mobra in oras ca nu merg cu masina, dar imi e dor de o bere la Ursu', eventual bauta pe trepte in timp ce discutam cu 3 prieteni de cum vine un surub. De un local unde cu 5 lei sa poti sa bei un suc (la 0,5!!) si sa stai pe wireless ca sa pierzi o ora-doua intre munca si o plimbare. O terasa la care sa pot merge calare si sa nu-mi fac griji pentru bagaju legat pe moto.

...stiu ca ai vrut sa razi de mine, dar eu chair vorbeam serios. Nu exista niciun bar moto in Bucuresti, aparent.

Baruri d-astea gasesti gramada switchule :P eu radeam ca neaparat sa fie moto ca sa poti sa degusti sucul ala....mi se pare o aberatie, dar in fine. Si mie imi pare rau pentru ca nu mai sunt...dar asta nu ma opreste sa nu ies pe undeva ca nu am o locatie motoriceasca unde sa ma duc.

Era fain cand existau barurile moto, ca aduna lumea....Chit ca nu stabileai o iesire cu prietenii si te plictiseai, dadeai buzna pe la Ursu/Apasu/etc si hop te gaseai cu amicii...te pileai, lasai mobra acolo ca iti venea chefu de distractie, apoi toata lumea se oprea ba la cineva acasa la o chefuiala ba intr-un club de prin centru, gen Iron cand era in putere, si petrecea pana dimineata....

Ce vremuri faine!!!Barurile astea aveau avantaju ca adunau oameni din comunitate, si era altceva, asa daca ma duc la cine stie ce carciuma sau pub, slabe sanse sa dau de exemplu de Survolaj :blbl:

In sliders nu-i loc?

Mesaj completat

Era fain cand existau barurile moto, ca aduna lumea....Chit ca nu stabileai o iesire cu prietenii si te plictiseai, dadeai buzna pe la Ursu/Apasu/etc si hop te gaseai cu amicii...te pileai, lasai mobra acolo ca iti venea chefu de distractie, apoi toata lumea se oprea ba la cineva acasa la o chefuiala ba intr-un club de prin centru, gen Iron cand era in putere, si petrecea pana dimineata....

Ce vremuri faine!!!Barurile astea aveau avantaju ca adunau oameni din comunitate, si era altceva, asa daca ma duc la cine stie ce carciuma sau pub, slabe sanse sa dau de exemplu de Survolaj :P

mare dreptate ai,pai pe bune,de cat timp nu ne-am mai vazut ??? :P

motorcyclist bar,conecting people :blbl: :P

• 4 weeks later...

Eu ies cu mobra in oras ca nu merg cu masina, dar imi e dor de o bere la Ursu', eventual bauta pe trepte in timp ce discutam cu 3 prieteni de cum vine un surub. De un local unde cu 5 lei sa poti sa bei un suc (la 0,5!!) si sa stai pe wireless ca sa pierzi o ora-doua intre munca si o plimbare. O terasa la care sa pot merge calare si sa nu-mi fac griji pentru bagaju legat pe moto.

...stiu ca ai vrut sa razi de mine, dar eu chair vorbeam serios. Nu exista niciun bar moto in Bucuresti, aparent.

Amin...

Mai eu am trecut intr-o zi pe langa ursu si terasa era deschisa. Nu stiu care e situatia, insa arata f bine, era o motocicleta parcata in curte. Nu stiu daca e tot Ursu seful pe acolo sau este alt proprietar insa am putea incerca sa vedem ce si cum.

nu mai are nici o treaba acel bar ...care acum este un restaurant .....

faptul ca era un motor in curte este o pura si simpla coincidenta ....

Sambata, 4 iunie, serbam un an de activitate la Hala - adica Ambulanta moto impreuna cu United Wheelers.

Cu aceasta ocazie festiva inauguram si terasa pentru relaxarea clientilor. Nu va fi un loc exclusiv pentru motociclisti, dar toti clientii au in comun pasiunea pentru fiare.

Pe parcurs vom organiza si seri tematice tehnice - potrivite cu activitatea de self service pe care incercam sa o promovam. Vor fi organizate cateva seminarii pe cate o tema data de larg interes, astfel incat fiecare sa invete cate ceva.

Detalii despre aniversare-inaugurare gasiti aici si aici.

• 3 weeks later...

nu mai are nici o treaba acel bar ...care acum este un restaurant .....

faptul ca era un motor in curte este o pura si simpla coincidenta ....

Ba are.., servirea este ireprosabila, preturile ok, adica berea la draft nefiltrata este 5 lei, bere la sticla fara alchool e 4 lei, iar duminica seara cand am fost eu erau vreo zece motoare parcate in curte si lume cunoscuta. Pe mine m-au castigat de client. Basca, ca au si de potol, ciorba si friptura.

Ba are.., servirea este ireprosabila, preturile ok, adica berea la draft nefiltrata este 5 lei, bere la sticla fara alchool e 4 lei, iar duminica seara cand am fost eu erau vreo zece motoare parcate in curte si lume cunoscuta. Pe mine m-au castigat de client. Basca, ca au si de potol, ciorba si friptura.

si mie mi-a placut mult la "noul" ursu. dupa cum zici si tu servire este ireprosabila, preturile mai mult decat ok iar locatia arata in mare fel fata de ce era inainte. recomand cu caldura!

Cum in popor se zice ca "omul sfinteste locul", cred ca o sa trec si eu pe acolo we asta sa le dau binecuvantarea mea in amintirea vremurilor demult apuse :)

• 3 weeks later...

Si mie mi-a placut la fostu Ursu. am mers de vreo 2 ori cu @dihania si alti cativa sv-isti la intalniri de weekend si nu am de ce sa ma plang. Bere mai mult decat ok, covrigei, si terasa si interior, loc de lasat casca (ce e drept la cum ploua cand am fost, nu am carat si moto dupa noi). Cu siguranta mai trec pe acolo.

• 1 month later...