Sari la conținut

Poze Cu Motocicletele Din Banat.


Abel
 Share

Postări Recomandate

am vazut si eu motorul pe bikeshop Mi-a sarit in ochi motorul.. pretul a fost OK pentru cate accesorii are . numai cele de la Touratech valoreaza cat jumate de motocicleta. Bafta

 

Din ce vad eu in poze doar protectia de lant e de la Touratech, dar s-ar putea sa ma insel. Scutul si windshield-ul par a fi Boano Racing. Rezervorul sunt curios ce hram poarta.

 

Sebastian,

Te invit la o sezatoare ca intre noi astia cu rezervoare mari :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din ce vad eu in poze doar protectia de lant e de la Touratech, dar s-ar putea sa ma insel. Scutul si windshield-ul par a fi Boano Racing. Rezervorul sunt curios ce hram poarta.

 

Sebastian,

Te invit la o sezatoare ca intre noi astia cu rezervoare mari :laugh:

 

Multumesc,

intr-adevar scutul si parbrizu is de la boano racing, protectia de lant are un sticker de la touratech da nu stiu daca e pe bune... rezervorul este acerbis ca si protectiile de la ghidon.

Sambata dimineata am plecat din Teius pe ruta Cluj -Huiedin -Alunis- Huiedin - Oradea - Timisoara. Am oprit pe la rude si prieteni si am mancat si eu un gratar de 1 Mai (de doua ori :lol:) si am ajuns seara in Timisoara. De la Oradea nu m-am oprit pana in Timisoara si o fost fain ca drumul a fost liber...

Inca nu m-am invatat sa ma inclin cu el si mi-e cam teama cu cauciucurile de nisip dar pot spune ca motorul merge intr-un mare fel. E foarte liniar si are cuplu de la turatii joase. Singura chestie care parca nu-mi place e ca nu are asa sprint ca Pegaso pe care l-am avut inainte, e mai bleg putin... Da' fericit dau sprintu pe toate celelalte chestii bune pe care le are motorul asta, si se vede ca cine l-a avut l-a folosit dar a avut si grija de el.

 

 

 

:), accept invitatia cu placere, eu ma dau cu motoru aproape in fiecare zi ca merg la lucru cu el. Dar sigur ca da, oricand este timp. Disponibilitate este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand e pe remorca ma gandesc..

 

 

p.s:nu tu erai la ciclop cu cadrul in mana? :)

 

 

Reusit model, din cate am auzit cadrul e facut din doua bucati si oscileaza din sudura. Tehnologie de ultima ora. Ca se mai rupe sudura la gropi........irelevant.

 

Oricum, daca nimeresti vreo gropa,0727207310 si l-am suit pe remorca, te-mprietenesti si pe Facebook cu aia de la Remat.

 

 

Sau un chef! Pentru un prieten care stie ca exista viata fara honda :blink:)

Pana una alta (Kawasaki cu K mare pentru tine), a castigat LeMans de 24 ore anul asta... ashe ca faza cu fiabilitate honda .... ramane un vis pentru low budget :moto:)

 

 

:P

Intr-adevar yamahele si hondele...si mai nou si kawasaki sunt modele de fiabilitate. Cadrul rupt de fz1, zx14 si uleiul papat de noul fireblade sunt de fapt sabotari.

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=350671

http://www.motorcyclenews.com/MCN/communit...topic-id=390740

http://www.fireblades.org/forums/honda-fir...ad-options.html

 

Si nu vreau sa aduc vorba despre basculele rupte de goldwing sau aprilia rsv ca alea sunt deja in preistorie...

 

Intr-adevar kawasaki a castiga le mans-ul de anul asta. Si o sa mai castige o cursa in orice competitie peste 10 ani ca asa e traditia la ei...o data pe deceniu fac o surpriza. La suzi traditia e sa castige campionatul mondial de anduranta vreo 5 ani la rand. Si ama superbike ani la rand. La honde sa castige cursele de la isle of mann sau campionatele de supersport ani la rand. La ktm-uri sa castife dakar-ul ani la rand. La husqvarna sa castige campionatul mondial de supermoto ani la rand. La yamaha sa castige motogp ani la rand. La ducati sa castige WSBK ani la rand. La aprilia sa castige campionatele mondiale de 125 si 250cc ani la rand.....

Am inceput sa ma repet,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar kawasaki a castiga le mans-ul de anul asta. Si o sa mai castige o cursa in orice competitie peste 10 ani ca asa e traditia la ei...o data pe deceniu fac o surpriza. La suzi traditia e sa castige campionatul mondial de anduranta vreo 5 ani la rand. Si ama superbike ani la rand. La honde sa castige cursele de la isle of mann sau campionatele de supersport ani la rand. La ktm-uri sa castife dakar-ul ani la rand. La husqvarna sa castige campionatul mondial de supermoto ani la rand. La yamaha sa castige motogp ani la rand. La ducati sa castige WSBK ani la rand. La aprilia sa castige campionatele mondiale de 125 si 250cc ani la rand.....

Am inceput sa ma repet,nu?

....tu ai aprilie de 125, nu?

Mesaj completat

iar ca sa fiu on-topic pun si o poza cu un motor din banat

post-7003-1273411365_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....tu ai aprilie de 125, nu?

Mesaj completat

iar ca sa fiu on-topic pun si o poza cu un motor din banat

 

 

si daca as avea ce?...poate am linhai de 49cc...asta inseamna ca am spus ceva neadevarat mai sus...

daca am ceva timp o sa iti caut poze cu cadru rupt de kawa si yamaha si honda...

Mesaj completat

si daca as avea ce?...poate am linhai de 49cc...asta inseamna ca am spus ceva neadevarat mai sus...

daca am ceva timp o sa iti caut poze cu cadru rupt de kawa si yamaha si honda...

 

 

apropo de kawa...am inteles ca zx14 mai crapa ca e grea vaca...dar chiar si er6, ninja 650 si versys?...poate or fi din cauza wheelie-urilor prelungite la care sunt supuse motoretele astea....si aterizarilor dure....

http://www.kawasakiversys.com/forums/showthread.php?t=239

http://www.kawasakiversys.com/forums/showthread.php?t=1597

http://www.kawette.net/forum/viewtopic.php...ght=cadre+fendu

 

si la link-ul asta niste zx10 crapate...cu poze...scuze de off-topic nu sunt din banat motoretele pozate

http://www.motorcyclenews.com/MCN/communit...topic-id=195523

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Salut,

 

Aceasta este motocicleta mea, Yamaha FZ1 din 2008.

 

Frumos motorul. Am vazut ca deja i-ai facut un mic tunning :)

 

Sa-l stapanesti sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Buna ziua !

Pot sa ma laud si eu cu noua achizitie , daca tot se cer poze cu mobrele ? Este prima poza facuta , dar voi reveni cu altele , mai calitative !

Banuiam ca se poate . Va multumesc .

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua !

Pot sa ma laud si eu cu noua achizitie , daca tot se cer poze cu mobrele ? Este prima poza facuta , dar voi reveni cu altele , mai calitative !

Banuiam ca se poate . Va multumesc .

:laugh:

 

Sa o stapanesti sanatos si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua !

Pot sa ma laud si eu cu noua achizitie , daca tot se cer poze cu mobrele ? Este prima poza facuta , dar voi reveni cu altele , mai calitative !

Banuiam ca se poate . Va multumesc .

:D

b

 

BEEE HEEEE HEEEEEEEE!?? ;) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...