Sari la conținut

Accident Calarasi


nchivu
 Share

Postări Recomandate

Jud Calarasi, mai exact comuna Frasinet, am inteles aseara ca erau 2 baieti veniti cu 2 motoare, se aude ca erau din Oltenita.

Nu stiu decat ca nu s-a mai putut recupera nimic din cel care a facut accident(nu stiu daca erau 1 sau 2 pe moto).

Informatii de la bunicii mei.

Pe net nu am gasit nimic.

Editat de nchivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult ca sigur nu se inseala, au spus ca " mana era la aproximativ 10M de corp"

Accidentul am inteles ca a avut la intrarea loc pe un "pod" FOARTE denivelat, cu masina nu poti sa mergi cu mai mult de 30Km/h, veneau tare si eu prins pietris in curba.

Cam atat, ce sa zic si eu sper din tot sufletul sa fie o informatie gresita.

Poate confirma sau infirma cineva aceasta?

Editat de nchivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de un moped a venit cu viteza a alunecat pe pietris casca nu era prinsa (sari'ndui din cap) a dat cu capul de asflat destul de puternic ..Am fost acolo la vreo 10 minute dupa accident,treaba nasoala sa lasat cu dislocari de materie osoasa la nivel cranian,ochiul sarind din orbita coaste bustite dar inca in viata ..o scena destul de urata care nu imi imaginam ca se poate intampla cu un moped ...Tipul fiind in varsta de 38 de ani,o sa revin diseara cu 2 poze..

 

 

LE: Nchivu cred ca bunici tai ne'au confundat pe mine si inca un prieten de al meu..

Editat de Immortal22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de un moped a venit cu viteza a alunecat pe pietris casca nu era prinsa (sari'ndui din cap) a dat cu capul de asflat destul de puternic ..Am fost acolo la vreo 10 minute dupa accident,treaba nasoala sa lasat cu dislocari de materie osoasa la nivel cranian,ochiul sarind din orbita coaste bustite dar inca in viata ..o scena destul de urata care nu imi imaginam ca se poate intampla cu un moped ...Tipul fiind in varsta de 38 de ani,o sa revin diseara cu 2 poze..

 

 

LE: Nchivu cred ca bunici tai ne'au confundat pe mine si inca un prieten de al meu..

Ce carnagiu!!!,ce naiba ....zici ca or avut 200 la ora...destul de nasol...

Editat de obeapaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conteaza intr-o mare masura viteza, dar problema mare este impactul, poti sa cazi la 150 si sa nu ai nimic, sa aluneci pe asfalt si sa iti faci praf echipamentul sau sa ai impact cu un cap de pod, la 50 la ora, sa iti sara casca si sa te faci praf.... De asta multi sar de pe motocicleta inainte de accident, prefer sa imi controlez alunecare decat sa pun mainile in fata capului la impact. Daca a dat cu capul de ceva, la 50 la ora... sper sa nu apara poze foarte explicite de la accidentul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca in viata?

Noroc mare a avut, ii doresc sa se recupereze 100%.

Imi cer scuze pentru vorbele gresite pe care le-am spus, nu stiam ca este vorba despre un moped.

Editat de nchivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ee,asa e pe la tara peste tot,se face din tantar armasar,bine ca nu a fost mai rau.

Sunt multi cu scutere care tin casca pe cap doar de forma,ca pe o palarie si nu o trag macar pana jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...