Sari la conținut

Hai sa gasim motociclete abandonate


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

simsonul nici macar in categoria "baza pentru restaurare" nu se mai poate include. doar pentru eventuale piese de schim. cred ca doar 50% din piesele de pe el se mai pot vinde si actele (daca exista)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

simsonul nici macar in categoria "baza pentru restaurare" nu se mai poate include. doar pentru eventuale piese de schim. cred ca doar 50% din piesele de pe el se mai pot vinde si actele (daca exista)

 

Ba din contra. Se incadreaza cel mai bine la categoria "baza de restaurare". Am vazut "cateva" Simsonuri la viata mea, zic eu. Acum ceva timp imi placeau la nebunie astfel de proiecte. Totusi, in timp, stocul de piese sa diminuat considerabil si ma gandesc de doua ori inainte sa mai ma apuc de un astfel de proiect. Nu am pus toate pozele care le am cu motocicleta respectiva dar trebuie mentionat ca pana acum nu am intalnit niciodata particularitatea acestei motociclete. Are o caracteritica aparte. O sa incerc, in conditi acceptabile si umane sa intru in posesia motocicletei respectiva si o sa detaliez atunci particularitatea ei.

 

P.S. @Mireca_Simson, stiu ca atasul nu e original, motiv pentru care nu il iau in discutie. Costurile mele pentru a repune in drepturi aceasta motocicleta se ridica doar la cele necesare vopsirii, restul de piese le am, care le-am strans dealungul timpului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba din contra. Se incadreaza cel mai bine la categoria "baza de restaurare". Am vazut "cateva" Simsonuri la viata mea, zic eu. Acum ceva timp imi placeau la nebunie astfel de proiecte. Totusi, in timp, stocul de piese sa diminuat considerabil si ma gandesc de doua ori inainte sa mai ma apuc de un astfel de proiect. Nu am pus toate pozele care le am cu motocicleta respectiva dar trebuie mentionat ca pana acum nu am intalnit niciodata particularitatea acestei motociclete. Are o caracteritica aparte. O sa incerc, in conditi acceptabile si umane sa intru in posesia motocicletei respectiva si o sa detaliez atunci particularitatea ei.

 

P.S. @Mireca_Simson, stiu ca atasul nu e original, motiv pentru care nu il iau in discutie. Costurile mele pentru a repune in drepturi aceasta motocicleta se ridica doar la cele necesare vopsirii, restul de piese le am, care le-am strans dealungul timpului.

daca zici ca are "ceva"-ul ala care te atrage si mai ai si piesele necesare reconditionarii eu iti urez succes la negogieri si la surubarit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Hai ca nu le-am zbarcit asa de rau...asa a vazut ochiul meu pe cutiile alea ruginite laterale un p, un u si de veselie ca suna a ceva cunoscut si am identificat treba nu ma mai uitai pana la capat :hurt: .Iar despre atas si k....eee aici le lovisi matale :lol: ca subsemnatul stie care este una si alta, erau in propozitii diferite si am spus cate ceva despre ambele ,,exponate''.Una peste alta bine ca avem despre ce vorbi...motociclete sa fie.

De curiozitate, cat credeti ca s-ar oferi pe un ims 53 daca ar fi maine de vanzare...adica ala rosu ce a fost la uzina Aro.Nu vorbim aici de ,, nepretuit'' ci de cat credeti ca s-ar oferi real sau ar fi cineva dispus dintre voi sa ofere pentru a intra in posesia lui, daca maine ar fi la vanzare. Este o intrebare cat se poate de serioasa si nu e chiar exclusiv ,,de curiozitate''.NU...nu am dat eu de el dar, am auzit si eu ceva povesti prin targ cum ca.... :P

Editat de master_alexut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia vino cu ceva concret si apoi ai sa vezi cat de serioase vor fi discutiile (asta doar daca s-ar mai ajunge sa se discute pe forum despre motocicleta respectiva inainte de a fi achizitionata de cineva - adica cu siguranta ai primit cateva telefoane dupa ce ai postat intrebarea).

Editat de mihai_prd
Nu mai cita cand raspunzi imediat interlocutorului.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca spui in gluma...nu cred ca faci bine, maine poimaine apare una si vede omul ce spui tu si cere 12 000. :D..de inceput asa, nu cred eu ca ar da nimeni atata...in fine vorbim vorbe, cine mi s-a laudat a zis ca aduce poze noi cu ea pana in zapada.Daca o fi asa atunci cu pozele in fata e alta treaba....zic asta fiindca am inteles ca nu e de vanzare si nu este la vre-un colectionar sau mai stiu eu ce, de asta intreb cat s-ar da ca orice nu e de vanzare zic eu ca are un pret :hurt:. Astept zpada...

 

PS:Daca nu ma insel eu..la multi ani mihai :lol:.

Editat de master_alexut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...