Sari la conținut

Hai sa gasim motociclete abandonate


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

am gasit o frumusete si am luat-o acasa mai ales ca mi-a facut-o cadou....jawa 175 -1958, primul lucru pe care l-am remarcat este faptul ca suportii manerelor de frana si ambreiaj sunt corp comun cu ghidonul.....

attachicon.gifCAM00022.jpgattachicon.gifCAM00023.jpg

attachicon.gifCAM00026.jpgattachicon.gifCAM00027.jpg

 

,

Sa ai mult noroc de ea!

Ce norocos ai fost, eu am cautat o viata intreaga Jawa 175 si nu am gasit decat una care na fost de vanzare.Eram dispus sa platesc mult doar ca sa-mi implinesc visul.Am gasit in schimb multe cz-uri tot 175.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt comuniste, dar au trait cam in aceeasi perioada:

O Honda CB650, fara motor si fara acte, dar cu piese bune

O Honda Cb550 din 75 cu mare parte din motor si inmatriculata.

Mi-a fost mila de ele:

post-43386-0-25963600-1424859130_thumb.jpgpost-43386-0-01178300-1424859139_thumb.jpgpost-43386-0-01883300-1424859151_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Inca o bijuterie scoasa la lumina de prospectorul de moto clasice { samsar cum zic unii de pe aici fara a cunoaste definitia cuvantului } .

 

Fantastic comutatorul de semnalizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ioane daca taceai filozof ramaneai.Nu te ma chacha pe tine si da-i un goaghele si ai sa vezi asa;samsar-persoana care face din orice obiectul unei tranzactii comerciale.Nu este rau sa fii samsar.E rau sa nu recunosti.In rest te pooop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Gasite pe o pagina de facebook :

 

1980413_1541827189378982_505239432346361 10633824_1541827169378984_11596571195255

 

Calea Serban Voda, Bucuresti

 

Stie cineva ce marca / model sunt ?

 

Ziua buna! Am vazut zilele trecute aceste motociclete pe marginea drumului in Bucuresti! Are cineva detaliile de contact ale proprietarului?

 

Stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S a mai discutat si paradiscutat.

 

Bun Venit, oricum!

 

Bine v-am gasit! Totusi, chiar nu exista ceva date de contact? Am cautat in paginile anterioare si n-am gasit nici macar un nume! Aceste 2 ramasite ale vremurilor apuse trebuie sa fie salvate si reconditionate, nu trimise la remat sau la fier vechi de catre propietar sau de catre primarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit! Totusi, chiar nu exista ceva date de contact? Am cautat in paginile anterioare si n-am gasit nici macar un nume! Aceste 2 ramasite ale vremurilor apuse trebuie sa fie salvate si reconditionate, nu trimise la remat sau la fier vechi de catre propietar sau de catre primarie.

 

 

Cauta si vei gasi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domne,omu are grije de ele. Acu fo cinci ani erau dupa colt.Vazand ca tot dispare cate ceva de pe ele le-a mutat la strada mare.Cred ca e un colectionar pasionat.Nu le da.da vorba lu Urse.Incearca.

Editat de HondaSan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domne,omu are grije de ele. Acu fo cinci ani erau dupa colt.Vazand ca tot dispare cate ceva de pe ele le-a mutat la strada mare.Cred ca e un colectionar pasionat.Nu le da.da vorba lu Urse.Incearca.

Pai dom'le, unde e logica sa tii 2 fiare in strada, sa nu le vinzi si totusi sa nu faci nimic cu ele. Respectivul propietar este cumva un varstnic care merge catre varsta a 5-a?

Il am si eu pe-al meu si as intelege in acest caz, dar macar al meu le-a pastratat pentru nepoti nu ca sa le priveasca dimineata de la fereastra in speranta ca isi va aduce aminte de "ale tineretii valuri".

 

Stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

» Post actualizat in 14 May 2015 18:49

Abandonata in curtea unei foste fabrici din buc.

Mai e valabil ? Unde este mai exact ?

Stiu , stiu acum m-am trezit si eu

In rest ... Toate cele bune

Editat de Edi Popescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu carcotas(decat un pic), dar citind titlul topicului "sa gasim motociclete abandonate", mi-am dat seama ca cele mai multe motociclete abandonate sunt deja aici pe forum la comuniste. Nu cred ca a mai incercat cineva abordarea, dar daca luam topicurile de comuniste din 2005 inapoi, sunt sute de useri care aveau motociclete si nu mai sunt activi. Motocicletele lor unele s-au vandut, dar unele nu, stau trase pe dreapta. Unii si-au dat numerele de telefon cu diverse ocazii, asa ca chiar daca nu citesc PM, se pot contacta.

O idee, n-am dat cu parul :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu carcotas(decat un pic), dar citind titlul topicului "sa gasim motociclete abandonate", mi-am dat seama ca cele mai multe motociclete abandonate sunt deja aici pe forum la comuniste. Nu cred ca a mai incercat cineva abordarea, dar daca luam topicurile de comuniste din 2005 inapoi, sunt sute de useri care aveau motociclete si nu mai sunt activi. Motocicletele lor unele s-au vandut, dar unele nu, stau trase pe dreapta. Unii si-au dat numerele de telefon cu diverse ocazii, asa ca chiar daca nu citesc PM, se pot contacta.

O idee, n-am dat cu parul :-)

 

 

Interesant!

 

Sunt destul de nou aici, si cand am venit prima data pe forum am inceput sa iau unele topicuri de la prima postare. Multa lume nu mai este pe comuniste sau... si au schimbat username ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...