Sari la conținut

Hai sa gasim motociclete abandonate


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc

Ce stiti,merg pe el piese de K 125(ma refer la cutii,vitezometru,stop,maneta si alte asemenea)?

 

Ia uite jucaria!

Foarte frumos Bachus...sunt copiii tai?Sa-ti traiasca...vad ca sunt mari iubitori de moto :kiss:

 

Piese, nu stiu sa ma exprim daca se potrivesc, dar imi aduc aminte ca la K-ul lui @Ozzy era vitezometrul invers, ceva mai ciudat(era un K 175) parca....

 

Vezi ca vindea @Pepsi Man o jawa si un K 125 al unui amic, foarte frumos restaurat, si in pozele alea poate te prinzi de asemanari :D

 

Toate cele bune, si spor cu restaurarea....ai prins norocos un peste de aur :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Va salut am gasit shi eu o jawa cz de 175 oarecum a nimanui promit poza :banana:

 

Salut, mai jos sunt 2 poze cu un mos ce duce la remat niste moto. Fotografiile au fost facute zilele trecute pe un pod la Ciorogarla langa Bucuresti. Cine are drum prin zona poate sa se intereseze la centrele de fier vechi din zona. Poata reuseste sa salveze ceva. Multa bafta. :cheers:

 

http://www.worldwar2.ro/forum/index.php?sh...amp;#entry67116.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, mai jos sunt 2 poze cu un mos ce duce la remat niste moto. Fotografiile au fost facute zilele trecute pe un pod la Ciorogarla langa Bucuresti. Cine are drum prin zona poate sa se intereseze la centrele de fier vechi din zona. Poata reuseste sa salveze ceva. Multa bafta. :cheers:

 

http://www.worldwar2.ro/forum/index.php?sh...amp;#entry67116.

Cea din mijloc... Ce este? Daca stie cineva, ca eu nu-mi dau seama. Cred totusi ca e un Carpati, iar celelate doua sunt Ij-uri... ?!

Editat de categoria"A"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat la centrul de colectare de langa autostrada dar nu erau acolo.La cel de langa podul de la Chiajna nu m-au lasat sa intru pentru ca "e pauza de masa" si mi-au spus ca nu au motoare pe acolo.De parca as fi mers la furat... :D

:D Ai cautat motoretele alea? Stai linistit ca am fost eu dupa ele a doua zi dupa ce am vazut postul si n-am gasit nimic. Am luat la rand toate centrele de colectare a fierului vechi din Ciorogarla, Bolintin Deal si Bolintin Vale si... nici urma de motoreta. Poate ca, totusi, mosul nu le-a dus la fier vechi. Si eu care am crezut ca sunt singurul nebun. :D

Era in schimb pliiiinnn de scutere prin locurile alea. Asa ca daca va plimbati pe acolo, cred ca aveti toate sansele sa va vedeti scuterul trecand pe langa voi(cine a avut).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Ai cautat motoretele alea? Stai linistit ca am fost eu dupa ele a doua zi dupa ce am vazut postul si n-am gasit nimic. Am luat la rand toate centrele de colectare a fierului vechi din Ciorogarla, Bolintin Deal si Bolintin Vale si... nici urma de motoreta. Poate ca, totusi, mosul nu le-a dus la fier vechi. Si eu care am crezut ca sunt singurul nebun. :D

Era in schimb pliiiinnn de scutere prin locurile alea. Asa ca daca va plimbati pe acolo, cred ca aveti toate sansele sa va vedeti scuterul trecand pe langa voi(cine a avut).

Dar unde crezi ca le ducea?Am mai luat doua de la fier vechi.Si din astia sunt destui,chiar doi colegi au dus la fier vechi un RT si un ES,era sa ii strang de gat cand mi-au spus.

Chiar,tu iei ceva medicamente? :D Eu am luat dar vad ca nu au avut efect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar unde crezi ca le ducea?Am mai luat doua de la fier vechi.Si din astia sunt destui,chiar doi colegi au dus la fier vechi un RT si un ES,era sa ii strang de gat cand mi-au spus.

Chiar,tu iei ceva medicamente? :D Eu am luat dar vad ca nu au avut efect.

Cum se numeste medicamentul pe care l-ai luat? Cumva Aprilia Pegaso? :D

Iti spun eu ca de chestia asta nu ne vindecam niciodata... Si e valabil pentru toti cei care posteaza pe aici. Din pacate unii se gandesc numai la afaceri, numai la cum sa scoata bani din fiarele astea. Pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a luat de curand.Am mai avut ceva ganduri mai demult dar nu am inceput decat cand am gasit un Carpati super.Si acum am patru batrane.

Din pacate te-a apucat cam tarziu nebunia cu vechiturile. Dar daca nu esti foarte pretentios, inca mai ai sanse sa gasesti cate ceva.

Sa le stapanesti sanatos pe cele patru batrane ale tale si... sa ai parte de cat mai multe "babe". :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate te-a apucat cam tarziu nebunia cu vechiturile. Dar daca nu esti foarte pretentios, inca mai ai sanse sa gasesti cate ceva.

Sa le stapanesti sanatos pe cele patru batrane ale tale si... sa ai parte de cat mai multe "babe". :D

Multumesc

Evident ca nu sunt pretentios,pentru ca pretentiile mari se platesc scump.Si nu imi permit.Ma multumesc cu motoare obisnuite,care oricum imi plac,iar raritatile pe care le detin unii pasionati de pe aici doar le admir.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

printr-o intamplare ia uitati ce am gasit la o baba in curte. mostenire ramasa de la "raposatul".

a picat bine o sa am ce face toata iarna.

care stie cateceva despre acest ij 49, eventual un manual de reparatii, ceva piese o sa am nevoie.

mai ales ca nu mai are nimic din partea electrica.

post-448-1222010996_thumb.jpg

post-448-1222011143_thumb.jpg

post-448-1222011159_thumb.jpg

post-448-1222011202_thumb.jpg

post-448-1222011265_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

printr-o intamplare ia uitati ce am gasit la o baba in curte. mostenire ramasa de la "raposatul".

a picat bine o sa am ce face toata iarna.

care stie cateceva despre acest ij 49, eventual un manual de reparatii, ceva piese o sa am nevoie.

mai ales ca nu mai are nimic din partea electrica.

Gresesti probabil vei avea de lucru si iarna viitoare

Spor la munca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt promptitudine! :grinbandit:

o sa fac un topic cu restaurarea lui, deocamdata adun date si ceva piese. cine stie poate-i gasesc si acte, dar asta nu este ff important.

as vra sa si cromez ceva piese care au fost odata, mai stiti unde se poate face asaceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt promptitudine! :grinbandit:

o sa fac un topic cu restaurarea lui, deocamdata adun date si ceva piese. cine stie poate-i gasesc si acte, dar asta nu este ff important.

as vra sa si cromez ceva piese care au fost odata, mai stiti unde se poate face asaceva?

Mai, da de barca aia de atas de Simson nu mai zici nimic. Mi-ai zis ca te vei uita dupa ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry man

am uitat.

in 2 sapt maxim o sa aduc acasa ij-ul jupiter 3 care avea si pe atas barca de simson. o sa-l demontez sa vad ce piese iau de pe el si restul le dau.

atunci o sa pot sa-i zic si ce e de barca aia ca de 3 ani nu am mai vazut iju ala. bafta si gandeste-te ce fier dai in loc la barca :grinbandit:

Mai, da de barca aia de atas de Simson nu mai zici nimic. Mi-ai zis ca te vei uita dupa ea...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vb cu Cristi de la Maracineni, e tipulmala cu iju 49 verde cu negru, ai si pus poze pe forum cu el.

da o sa vb cu el.

atunci ai rezolvat problema cu el? parca tie iti dadusem nr lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...