Sari la conținut

accident 21.04.2011


gogO.
 Share

Postări Recomandate

azi la ora 15.20 un logan alb cu nr b87ekh care venea de pe strada general stefan burileanu a acrosat o honda cbr 1000rr (sau 600rr, nu se vede f bine) negru, cu nr b211rzv care circula pe alexandru serbanescu. Ca semne distinctive am remarcat un aerograf pe aripa fata, cu alb, reprezentand o figura de om care ranjeste. Din cate am inteles loganul nu a acordat prioritate. Baiatul, din ce zic martorii, e ok, a fost luat de ambulanta pana sa ajung eu.

 

Motorul e inca acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu acum de accident. Lucrez in zona si am aflat de la colega care se intorcea de la banca. Are cine sa mearga acolo sa se ocupe de moto??? Poate vreun baiat care e prin zona si el.Eu as merge, dar ca fata, nu stiu cam ce-as putea face singura.

Daca nu se rezolva nimic, pot vorbi eu, la United Motors, ca sunt aproape, sa mearga ei sa o ridice.

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@beea2000 eu locuiesc la 100 de m de locul accidentului dar nu am unde sa il iau, cel mai bine vorbeste la united sa il ia cineva de acolo, e cel mai sigur, sa nu dispara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pot vorbi, dar stiu si eu ce sa zic, daca se supara cineva (motociclistul, sau cineva din fam), daca il luam fara acordul lui???

Am vorbit la service. Imi dai adresa mai in detaliu, te rog??? Am inteles ca e la BRD Aviatiei, dar ei nu stiu exact unde este asta si mi-au zis sa le dau mai multe puncte de reper. Ma ajuti cu info, te rog???

Mesaj completat

Ajung baietii de la United Motors acolo, in 10 min. Daca poti fi si tu acolo, la fata locului, ar fi minunat!

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au ridicat motorul de pe jos, e 600rr. Il vor lua cativa prieteni motorul, au vorbit si cu baiatul si s-a lovit la umar, urmeaza sa ii faca analize. Era echipat cu casca geaca si manusi. Sa speram ca e doar umarul si nu are si ceva mai grav. Insanatosire grabnica.

Mesaj completat

au ridicat motorul de pe jos, e 600rr. Il vor lua cativa prieteni motorul, au vorbit si cu baiatul si s-a lovit la umar, urmeaza sa ii faca analize. Era echipat cu casca geaca si manusi. Sa speram ca e doar umarul si nu are si ceva mai grav. Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat si eu ca a fost ridicat!!! Cei de la United au ajuns acolo sa il ridice si cineva i-a luat la misto. Imi pare rau ca facem misto unii de altii in astfel de situatii, dar...ma rog, oameni si oameni! Ma bucur ca s-a rezolvat si ca cineva s-a ingrijit de motor, iar motociclistului sa ii ajute Dzeu sa se recupereze repede si sa nu rateze sezonul.

Pe mine cu 2 zile in urma, pe ploaie, m-a lovit un idiot in roata din spate, (ca avea treaba sa vorbeasca la tel) si era sa ma intinda pe jos. Asa ca...ce sa mai zic...mare grija!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul l-au bagat intr-o duba cu nr de inmatriculare b94vdu.

Cei de la united au ajuns la 2 minute dupa aceea, scuze ca nu am vazut duba prietenilor cand au venit dupa motor, sa anunt, sa nu mai vina degeaba cei de la united.... Bine totusi ca s-a rezolvat. Mersi bea2000.

 

Insanatosire grabnica motociclistului!

 

Later edit: beea, cu cei de la united au vb prietenii riderului, nu stiu ce le-au zis, daca i-au luat la misto sau nu... Sper sa nu, ar fi urat in astfel de situatii, intr-adevar...

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au luat-o razna toti frate cu masinile ,majoritatea iau permisu pe spaga si normal ca ne fac praf in trafic.....insanatosire grabnica motociclistului,deja a ajuns sa fie cate un accident in fiecare zi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recuperare usoara motociclistului

dupa cum a inceput sezonul se pare ca trebuie musai sa fim echipati full!

din pacate azi am vazut un raisar' care era in pantaloni scurti pe mobra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul l-au bagat intr-o duba cu nr de inmatriculare b94vdu.

Cei de la united au ajuns la 2 minute dupa aceea, scuze ca nu am vazut duba prietenilor cand au venit dupa motor, sa anunt, sa nu mai vina degeaba cei de la united.... Bine totusi ca s-a rezolvat. Mersi bea2000.

 

Insanatosire grabnica motociclistului!

 

Later edit: beea, cu cei de la united au vb prietenii riderului, nu stiu ce le-au zis, daca i-au luat la misto sau nu... Sper sa nu, ar fi urat in astfel de situatii, intr-adevar...

Cu mare placere!!! Eu privesc lucrurile, ca si cum eu as fi cel de pe asfalt si intotdeauna ma gandesc ca as fi fericita sa se gaseasca cineva care sa sune la salvare, care sa-mi ridice motorul, care sa ma ajute in astfel de situatii. Cred ca toti avem nevoie de cineva alaturi, in astfel de situatii.

Sanatate multa si sa auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate maxima colegului!

 

eu stau zilele astea pe bara, pana trec sarbatorile...e prea mare nebunia in oras...

 

ca bine zici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recuperare usoara motociclistului

dupa cum a inceput sezonul se pare ca trebuie musai sa fim echipati full!

din pacate azi am vazut un raisar' care era in pantaloni scurti pe mobra!

hristos a inviat !! eu am fost ala lovit si nu eram in pantaloni scurti . am avut geaca manusi casca brau protectie blugi si adidasi ,moto este un pic sifonat si am sunat niste colegi de la munca de au venit sal ia si nu stiu ce sa intamplat de sau luat de cei de la united inca nu am apucat sa vb cu ei detalii doar mau sunat dak sunt bine si ma pot ajuta cu ceva,multumesc pe urarile de insanatosire, si acum ma mai doare umarul si il til cu fasa de gat,o sa pun poza inainte si dupa incident post-49091-1303638503_thumb.jpg post-49091-1303638518_thumb.jpg sarbatori fericite!! si sa ne fereasca Dumnezeu de asemenea incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica si sarbatori fericite. Tot ce pot sa spun e sa nu fortezi mana si sa-i dai timp sa se vindece ok, pacat a s-a intamplat in preajma sarbatorii de Paste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...